1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hekimlerin eğitim karşısındaki tavrı

Konusu 'Sağlık Eğitimleri ve Sunumlar' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Mustafa ESEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  000000
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Sorunuzun cevabı bu cümlede saklı =(yıllık eğtim planında işveren veya vekili ,iş güvenliği uzmanı ve doktorun imzası olsun )
 2. Seyhant İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  36882
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Benim çalıştığım hekim hiç eğitim vermez.Ortam ölçümleri ile ilgili bir öngörüsü yoktur.Kimi ölçümleri ve sağlık testlerini onun adına ben tebliğ ederim.Gürültünün hissedildiği bir ortamdan şüphe dahi duyup odiogram istememiştir.(Beraber çalışmadan önce) İşe giriş muayeneleri yapar, ilaç yazar.
  Ama biz ekibiz birimizin görmediğini diğerimiz görmek zorunda.Açıkçası hiç banane demeyi düşünmüş değilim.Beraber saha yapıyoruz genellikle.Bu yıl daha iyi olacağız,konuştuk eksiklerimizi tespit ettik. Müfettiş denetimlerinden de geçtik bir tane müfettiş eğitim saatini sorgulamadı.Eğitim tutanağına bakıp tamam dedi.Ne saatine ne kimin verdiğine baktı.(4 kez denetimden geçtim).
  Ücret konusunda bizden çok kazanıyorlarsa bu bizim hatamız.Bir taban -tavan fiyat belirlemiş ve buna uygun davranmış değiliz.Keşke biz de TBB gibi fiyat belirlesek ve ona göre tutarlı olsak.Ben de dahil bunu uygulayamıyoruz.
 3. hüseyin gencan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  sadece istanbul da 23000 civarında iş güvenliği uzmanı, 8000 civarında işyeri hekimi mevcut. taban fiyat uygulamasının olabilmesi için bu sayı oldukça fazla diye düşünüyorum çünkü piyasada fiyatıları öldüren çok uzman var. yani kendi içimizde bile rekabet halindeyken taban fiyat uygulaması ütopya gibi duruyor :)
  eğitim konusuna gelirsek tehlikeli sınıfta verilemesi gerek 12 saatlik eğitimde, iş yeri hekiminin vermesi gereken eğitimlere dokunmadan 4+4=8 saatte tamamlıyorum. varsın onu da iş yeri hekimi düşünsün. bu konuda açıkçası bana ne diyorum :)