1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hem kendi meslegimizi hemde isg uzmanı olarak çalışılabiliniyor mu

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve gülsah Atılgan tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. gülsah Atılgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Böyle çalışan var mı
  2. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kendi mesleği ne demek? İSG uzmanlığı bu durumda başkasının mesleği mi oluyor?
  3. gülsah Atılgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı anda aynı işyerinde hem mühendis hemde uzman olarakk
  4. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tam zamanlı olarak bir işyerinde çalışıyor iseniz dışarıda herhangi bir işletmede uzman olarak isg katip den sözleşme ile hizmet veremezsiniz.Yalnızca kendi çalıştığınız yerde uzman olarak çalışabiliyorsunuz.
  5. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Ben hem uzmanlik hemde kimyagerlik yapiyorum.kendi calistiginiz yerde gorevlendirelebiliyorsunuz uzman olarak.
  6. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kendi işinizin patronu değilseniz, işyerinizde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı yapmayınız. Ekstra 300-500 TL için patronun ÖZEL KÖLESİ olmayınız. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı başlıbaşına yüklü bir sorumluluktur. Sorumluluk kendini bilene ağırdır. Kendini bilmeyene de zamanı gelince AĞIR (hukukî olarak) gelir.
  7. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar bu konuda gercekten yardimci olacak varmi bu konuyu iyi bilen? Ben bir turuzm sirketinde calisiyorum ama ayni zamanda 4 tane orta olcekli is yeri tanidigim var ve is guvenligine ben bakmak istiyorum acikcasi hani buyuk bir meblag degil ama ek gelire sahip olacagim iki isi ayni anda yapma imkanim varmi? Varsa bu nasil olacak kendi sirketimle sozlesme kosullarini nasil yapabilirim ?
  8. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1500 kişi altı çalışan olan yerler için mantıklı gibi gelse de enayiliktir :D
  9. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Yazilanlarin aksine uzun sure fabrikaa ccalismiskaris karis ger noktasini bilen biri olarak icerde gorevlendirmenin daha mantikli oldugunu dusunuyorum. Kole olmak tabiri hoş olmamış. Osgb lerin eline bbirakmak istemedim çalışma arkadaşlarımı malum osgb lerde zirh var biliyorsunuz hicbirsey olmuyor onlara benim bin tl istedigim yere utanmadan 200 tl ye paket program sunuyorlarmis. :) evet disardan bu hizmet daha ucuza aliniyor ancak sunu dusunun ayda bir gun gelen bir uzman birde surekli.firmada olan bir uzman sizce ayni parayi mi almali bence hayir.kimse 200-250tl ye yapmak zorunda değil. .
  10. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Rahatsız ettiğim arkadaşlarımdan özür dilerim. Patronlarınız/Siz İSTİSNA olabilirsiniz. Çok çeşitli memleketlerde, çok çeşitli insanlarla çalıştım, gördüğüm gelen KAİDE bu. Ama İSTİSNAlar KAİDEyi bozmaz, KAİDEler de İSTİSNAları yok saymaz. Adı yeni konmuş MOBBING'i ben 2001 yılından bu zamana kadar bilfiil yaşadım. Benim söylediklerim genel memleketim insanını anlatmaktadır. Başınızı ağrıtacak bir olay olduğunda patronunuz arkanızda duruyorsa çok şanslısınız. Tekrar çok özür diliyorum.

NOT: KÖLE tabirini aşağılamak için kullanmadım. Zira İŞÇİ sınıfı KÖLE sınıfından doğmuştur. Bakınız: TARİH
  11. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çalışabilirsin...
  12. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yalçın bey konuyla alakalı değil ama sölemesem içimde kalacak işçi sınıfı köle sınıfından doğmamıştır.
  13. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92080
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim. rahatsızlık verdiğim arkadaşlarımdan tekrar özür diliyorum.
  14. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben müfettişe sordum.. emekli müfettiş A sınıfı uzman.
    çalışabilirsin. Ama ayda 4 günü geçmen riskli olabilir. zira yıllık 272 saatti sanırım, fazla mesai süresini aşmaman lazım..
    bu şekilde çalışan tanıdıklarım var..
  15. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yıllık fazla çalışma 270 saat.
  16. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Turgut Bey; iş yerinde 180 saat görünüyor.kalıyor 37 saat...kalan 37 saatini (haftanın bir gün izin kullanmak şartıyla)çalışmadığı zaman kullanabilir.yani bir yerde 5 gün çalışıyorsa 1 gün de isg uzmanlığı yapabilir...
  17. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de kimyager olarak çalıştığım yere isg uzmanlığı yapacağım ama ne fiyat vereceğimi bilmiyorum tam olarak.30 kişi tehlikeli..
  18. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Emin ol çok araştırdım sadece tam zamanlı çalıştığın yer izini ile uzman olarak dışarıda iş yapabiliyorsun. Eğer iş yerinde izinsiz çalışır isen iş hakkın feshi ediliyor. İlk işe giriş sözleşmelerinde yazan bilgidir.170 den alınan bilgidir. Kurs esnasında A sınıfı uzman tarafından verilen bilgidir.
  19. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama dışarda uzman olarak herhangi bir işletmede hizmet veremezsiniz dediniz...evet işyerinin izni olması gerekiyor ama işvereniniz, çalıştığınızı anlamadığı sürece bi sıkıntı olacağını sanmıyorum.anlasa bile feshetmeyebilir...bu işverenin keyfine kalmış...sonuç olarak şartlı da olsa çalışabiliyoruz:)
  20. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Burada şunu düşünmeniz gerekir tam zamanlı iş de hiç mesai yapmıyor musunuz? Ayrıca iş yerleri sigorta girişlerini kontrol ediyor. (30 gün üzeri giriş de fark edilir )Bu riski alabiliyorsanız çalışabilirsiniz.