1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hem kendi meslegimizi hemde isg uzmanı olarak çalışılabiliniyor mu

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve gülsah Atılgan tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ayn ı iş alanında başka iş yaparsanız dediğiniz doğru.. ama çalıştığınız iş yerinde göreviniz başkaysa birşey yapamıyorlar. isgu olarak çalışabiliyorsunuz. çok çok cmt si günü için yaptığınız çalışmayı iş yeriniz izin olarak verdiği için ücretinizi indirebilir..
  2. İSG uzmanlığını ek gelir olarak görmek ne kadar profesyonellik acaba??bu yaklaşım bu işi gerçekten meslek olarak benimsemiş kişilere zarar vermekten,patronların elini güçlendirmekten başka hiçbir işe yaramaz.Can Dündar'ın dediği gibi:''Hayatta her seçim bir vazgeçiştir''
  3. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizde ek gelir olarak iş güvenligi uzmanlıgı yapmak istemeyiz ama eskiden 10-15-20 dakika olan süreler indirilirse üsteüne sırf bu meslegi itibarsızlaştırmak için devlet kılıfına göre sürekli yasalarla oynayıp sürekli geçici yasalar çıkarırsa ne kadar asıl meslek olarak garanti görebilirsiniz bu meslegi? Evet ben bu meslegi asıl meslek olarak icra etmek isterim ama etrafta osgb fırtınası kopmussa muhasebeciler sanki osgb havasında çalısıyorsa kendi başına ne kadar saatini doldurabilirsiniz ki? Gecen gün bir osgbye gittim sahibi bu konu hakkında bilgisi yok sadece iş güvenliği uzmanı çalıstırarak vede çevresini kullanarak para kazanmak istiyor size soruyorum bir osgb angaryasına girip benim bütün saatimi kullanarak belki bana göre riskli yerler ile anlasacak ve bütün saatimi osgb altıma bi araba vericek elime aldıgım listeyle ordan oraya gidip sadece işler yolundamı bakacagım çünkü yeterince zamanım olmayacak. bizim anlastıgımız saatler zaten bize yetmiyor gittigimiz iş yerinin fotoraflarını çekip aksam evde risk analizi yapınca mesai sayılmıyor sonuçta osgbnin eskiden bi sorumlulugu yoktu simdi ise sadece sorumlulugu kapanmak ya osgblerede esit sorumlulugu vericeksin isg uzmanının cezasının yarısını çekecek ona göre davranıcaklar o zaman yada köle olmaya devam edecegiz yani bu konu daha çok tartışılır...
  4. İSG sizi tatmin etmiyor ve sistem sizi mutsuz ediyor olabilir ,yeni kurulan sistemlerde,bir çok aksaklığın olması da tabidir,bu aksaklıkların düzelemeyeceği inancını da taşıyor olabilirsiniz , o zaman elinizdeki mevcut işinizde mutlu olmayı seçmelisiniz bence...
  5. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ezel hanım yerden göğe kadar haklı..

bu kadar mutsuz ve umutsuzsanız yaptığınız işten haz almıyorsanız başka iş yapmanız hem sizin hem de canlarını koruyacağınız işçilerin hayrına olur.
  6. volkankryr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSTER EK GELİR DENEBİLİR İSTERSE BAŞKA BİRŞEY AMA BANA BİR SINAV SONUNDA YETKİ VERİLDİ VE BU YETKİ İLE GÖREVİMİ BAŞKA BİR İŞTE ÇALIŞŞAMDA LAYIGIYLA YAPABİLİYORUM BENCE ÖNEMLİ OLANDA BU
  7. volkankryr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BİR ŞEY DAHA BENCE İSG UZMANLARI BAŞKA BİR İŞTE KESİNLİKLE ÇALIŞMALI VE O İŞTE İSG UZMANI OLMALILAR BEN TÜNEL İNŞAATINDA ÇALISIYORUM VE OSGB DEN GELEN İSG UZMANLARI TEHLIKELERDEN HABERDAR BİLE DEGILLER SADECE MEVZUATTA YAZANI UYGULAYIP GIDIYORLAR. BINLERCE TEHLIKE VAR VE BUNU BEN VE YANIMDAKILER BILIYOR SADECE İSG UZMANI İŞTENDE ANLAMALI BANA KALIRSA
  8. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de en az sizin kadar iyi yapabilirim işi benim demek istediğim bir iş yaparken bütün saati tamamlamam degil ya kendi iş yerimdeki ve bana kalan zamanda yeterince yapmak siz 20 kişi tehlikeli bi yere ayda kaç saat bakıyorsunuz 160 dakika yerine 1 günmü bakıyorsunuz eger benim yeterince boş zamanım varsa neden yapamam ben bu işi. Ben durumdan mutsuz değilim sadece işin gerçeklerini söledim ve hala söylediklerimin arkasındayım
  9. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Demokrasi, özgürlük, insan hakları...

isteyen istediği işi yapabilir... Polemiğe girmeye, tartışmaya gerek yok dostlar.
  10. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kalp ameliyatınızı yapacak doktorunuz size, ben gündüz kahve işletiyorum... geceleride boş vakitlerimde para kazanmak için hemde zamanım değerlensin diye böyle ameliyatlara giriyorum dese.. kendinizi ona emanet eder miydiniz?
  11. volkankryr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    PEKİ KALP DOKTORUN BİR CEVRE MÜHENDİSİ KALBIN İŞLEYİŞİNDEN YAPISINDAN ANLAMAYAN BİRİ OLSAYDI ONA TESLİM EDERMİYDİNİZ
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2014 ---
    yani kahveci arkadas baska kahvelerde isg uzmanı olsun kalp işine el sürmesin :D
  12. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    1200 liraya kadar fazla alabilirsiniz..800 den aşağı düşürtmeyin
  13. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    30*8dk=240 dk /60=4 ayda 4 saat çalısıcaksınız ve 1200 liraya kadar fazla isteyeceksiniz bence çokta hayalci olmayalım ki daha oraya iş yeri hekimi alınması gerekli arkadaslar osgbler isg uzmanını saatligi 70 liradan veriyor piyasada birazcık takip ederseniz görebilirsiniz iş yeri hekimleride 130-150 lira arası değişiyor
  14. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    birşey olmaz
    arkadaşım çalışıyor..kafadan uydurmuyorum
  15. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    30 işçi..eğitimlerini 5-6 parçaya bölerek belirlenecek zamanlarda verilecek eğitimlerin tutarı dahi 500 buluyor..bir de çevre güvenliği risk analiz çalışmaları eklenince 1000 liraya yanaşması normal
  16. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    burda bişiyi atlamışsınız bence..
    burada konumuz ek iş olarak yapmak.. düşük maliyetlerde aynı iş yerinde yapmak değil.. be nayda 4 saatten fazla yapmam.. en azından ilk etapta.. sonra tam gün iş bulabilirse kimse başka iş zaten yapmaz diye düşünüyorum.
  17. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu konunun birde kamu boyutu var. uzmanların %25 i kamu personeli ve kamu personeli hiçbir şekilde dışarıdan iş alamaz, kamuda 2016 temmuzuna ertelendi 2,5 yılda insanda isg uzmanlık bilgisi mi kalır. madem bu kadar açık var deniyor saçma sapan geçici yönetmelik çıkaracaklarına sağlık personeli gibi kamuya da belli saat iş alma imkanı sağlansın %25 lik kesimden yararlanılsın bu şekilde kalitede düşmemiş olur.
  18. caps lock açık kalmış..
  19. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Be kardeşim yalan mı söylüyorum. Siz ne biçim eğitim aldınız. Biz isg uzmanı olmanın haricindeki başka angaryaları yapmak için de mi uzmanız. Haa onun içinde ayrı ücret ve sigorta eklentisi varsa durum başka. Onun için yazdığım "anlamsız" değildir. Sayın kimyager arkadaşlarımıza duyurulur.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2014 ---
    İSG profesyonelleri bir profesyonel gibi çalışmalıdır ama bazı istisnalar bulunur o başka :rolleyes:
  20. Özkan Köse İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cumartesi günleri bu işi yapmaya karar verdik diyelim, anlaşma yapacağımız firma bize her ay mı ödeme yapacak yoksa bir kereliğine mahsus bir ödeme mi? OSGB'ler nasıl çalışıyor, örneğin verdikleri 500 TL'lik teklif her ay talep ettikleri ücret mıdır?