1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hem kendi meslegimizi hemde isg uzmanı olarak çalışılabiliniyor mu

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve gülsah Atılgan tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Marks derki "yeni bir dil öğrenen eski dili tamamen unuttuğunda ancak yeni dili tam öğrenebilir".

Bu isg içinde geçerli eski mesleklerimizi unuttuğumuzda iyi birer isg uzmanı olacağız.
  2. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    marks ın dedikleri tutsaydı sscb hala hayatta olurdu.. savlarını uygulayan dünyadaki tek ülke küba olmazdı sanki..
    kaldıki tezleri doğru işletimedi o sebeple işe yaramadı desek bile, bir makina mühendisi yada inşaat mühendisi eski işini unutursa kesin ve kati suretle isg işini layıkı ile yapamaz.. gerekçeleri saymakla bitmez..
  3. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    SSCB marksın sözlerinin tek birini uygulamadığı için yıkıldı. Marks'ta tek ülkede sosyalizmde yoktur ordulu sosyalizmde yoktur vs vs

Kübanın marksizmle alakası yoktur tipik devlet kapitalizmidir kemalizme çok benzer

Marksın tüm tezlerine katılmam ama dil ile ilgili söylediği doğrudur "yeni bir dil öğrenen eski dili tamamen unuttuğunda ancak yeni dili tam öğrenebilir" Eski dilinizi unutup yeni dilde düşünmeye başladığınızda ancak yeni dili kusursuz öğrenmiş olursunuz.

İSG içinde bu böyle; eski mesleklerimiz işimizi kolaylaştırır görünmekle birlikte forumdanda kolayca takip edebiliceğimiz gibi bu yeni mesleğin önündeki en büyük ayak bağlarımızdır. Eski işimizle bağlarımızı ne kadar kopartırsak bu yeni mesleği o kadar benimser ruhunu özümseriz.

Birden bire felsefenin alanına daldık sanırım, biraz Hegel okumak iyi gelecektir.
  4. Nilüfer hanım,düşünceleriniz,tarzınız ve ifadeleriniz Koray Pehlivanoğlu nu anımsattı bana..:)
  5. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim.
  6. iyi bişi :))
  7. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Arkadaşlar konu üzerinde baya konuşuldu ancak sizlerden bir kondua yardım talep edicem.

Ben kimyager olarak hizmet verdiğim firmamda aynı zamanda İş Güvenliği uzmanı oalrak da görev alıyorum. Muhasebeye 29 gün kimyager 1 gün İsg Uzmanı olarak gösterin dedim. Onlarda öyle yaptı ancak , muhasebeden söylenen göre sistem aynı isimden 2 kişi olduğu için hata veriyormuş. Bu durumu nasıl çözeriz :/
  8. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özel olarak isg uzmanı diye göstermelerine gerek var mı ki ? Siz firmada zaten çalıştığınız için isg katip üzerinden karşılıklı sözleşme onayı yapacaksınız o kadar.
  9. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Ben kendim ayda 7 saat hizmet veriyorum. Bu baglamda 1 gün kimyager değilde isg uzmaniyim. O sebeble 1 gün de isg uzmani meslek koduyla istedim ancak sikinti yasandi ayni işyerinde olmamdan kaynakli mi acaba :-(
  10. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Düz mantıkla SSK sistemini kurarken böyle ihtimallerin olacağı pek kimsenin aklına gelmemiştir. Ama sizin amacınız uzman olarak çalıştığınız süreleri belirlemek (ileride gireceğiniz yükseltme sınavları için) ise İSG Katip ten sözleşme yaptığınız zamanda bu sizin için geçerli bir evrak olacaktır.