1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Her personel işçi hesap pusulasını imzalamalı mı?

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve Nevzat Erdağ tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Nevzat Erdağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  [​IMG]Sayın üstadım, firmamız bünyesinde çalıştırdığımız personellere tek tek işçi hesap pusulalarını imzalatmamız gerekiyor mu, toplu icmal şeklindeki ücret bordrosunu imzalatmaya gerek olmadığını anlattınız. Ama aklıma bu konu takıldı. örneğin bir projemizde 300 çalışanımız var, hepsinin maaşı banka kanalıyla ödeniyor. Ayrıca tek tek maaş bordrolarını döküp imzalatmamız gerekir mi.

  Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Naim ŞİMŞEK / Tempo Güvenlik

  [divider style="dashed"]

  Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı :

  [box style="note"]

  Merhaba Naim Bey,

  Makalede kaynakları ile belirttiğim gibi ödemeler bankadan yapılıyor ise ücret bordrosu imzalatmanız gerekmiyor. Fakat incelemelerde personel dosyasın da bir nüshası personelce imzalanmış hesap pusulasının olması istenir. Buna dikkat etmenizi öneririm.

  Saygılarımla

  [/box]

  Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.