1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Herkes başka telden çalıyor

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Esra özkaya tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Esra özkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar;
    Foruma yeni üye oldum ama kafam çok karıştı.Ben iç mimarım ve yeni yasa ile bizlerde isg uzmanlık belgesi almaya hak kazanmışız. Ancak diğer forumlarda okuduğum kadarıyla hem iş alanı çok yok hem maaşı tatmin edici değil hemde hapis cezalarından falan bahsediyorlar . Sizce bu meslek bana maddi manevi mutluluk verir mi? 1 yaşında ki kızımı bakıcıya bırakıp kursa gitmeme değer mi?
  2. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    ben 18 mayısta belgemi aldım tam karmaşıklığın icinde bulduk kendimizi yasa allak bullak halde taa 2016 temmuzuna kadarda karışık o yüzden derimki o zamanı bekleyin nasılsa sınav hakkı verilmiş kızınızda büyür biraz Allah bagışlasın. Benim düşüncem bu saygılar..
  3. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınava girinde başka işiniz varsa onda çalışın uzmanlık sıkıntılı meslektir...
  4. Esra özkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim.peki şuan bu işi yapıyor musunuz?

5. Esra Hanım sadece şunu diyeyim almasına alın ama büyük beklentileriniz olmasın yani bunu meslek olarak düşünmeyin sadece ek gelir gibi çünkü önceden alanlar zaten yer bırakmamış yani benim yaşadığım bu ama ocaktan sonra iş olanakları açılır .
    Hapis falan tehlikesi var tabi ama doğru yaparsanız işinizi korkunuz olmasın . . .
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    1,500 tl ye uzmanlık yapacaksanız hiç bulaşmayın bence
  7. Esra özkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yorumlarınız için teşekkür ederim peki 2014 ten sonra her işyerinde isg uzmanı mecburiyeti gelecek diyorlar AB süreci falan fistan... Bu doğru mudur? Benim iç mimarlık ofisim var galiba ek iş olarak güzel olur.
  8. 50 den az tehlikeli ve çok tehlikeli yerlere zorunlu olacak .

Ama ortada çok tehlikeliye bakacak A sınıfı uzman yok :D
  9. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    şuan çalışmıyorum yasanıın bazı maddelerinin ertelenmesi etkiledei artı bircok işyerinin tecrübe araması. Dedigim gibi 2016da tam manasıyla faaliyete gececek o zamana kadar cocuğunuzla ilgilenin başka işiniz yoksa tabi..
  10. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Arkadaşlar imkanı olan herkes alsın. Unutmayın eğitim şart. İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmak zorunda değilsiniz. Herkes rızkını yer. Sonuçta kişinin kendisine olan yatırımıdır bu. Eğitim almak güzel bir yaşam biçimidir. Ülkemizin eğitim almış insanlara her zaman ihtiyacı olacak.
  11. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Esra hanım, durum şuraya doğru gidiyor.
    Mühendis mimar yada teknik eleman iseniz İSG uzmanısınız.
    Eskiden cv lere Windows biliyoruz yazardık.
    Artık yazmıyoruz. neden?
    Çünkü biliyor kabul ediliyor. + bir değer değil
  12. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    a sınıfı uzman var aslında da 750 gün olayını durdurdular...ama nası olsa 2014 başında anlıcaklar a sınıfına ihtiyaç var yine o yeni kaldırdıkları yönetmeliği aktif hale getirecekler..ben o niyetle kasım sınavına hazırlanıyorum inşaat mühendisiyim ve mühendis olarak 750 gün primli çalışmış durumdayım.. a sınıfı uzmanın yerine bakabilirim inşaat şantiyelerinde..

13. yani çözüm bu olabilir ama belki bildikleri birşey yada düşündükleri başka birşey vardır . Sonuçta çok tehlikeli sınıfta yeterli sayıda eleman yok ve bir çözüm gerekli .
  14. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Esra hanim bence siz sertifikanizi alin bir kosede kalsin. Bugun taninan hak bir sure sonra kalkabilir.sonucta bunlarin hepsi siyasi hareketlerle sekillenebilecek konular.hukumetin kadro acamadigi teknik ogretmenlere bir kiyagi ve kendini affettirme cabasina sahit olduk.size son torba yasayla verilen hakta bu kiyagi kiliflama cabasi.tum teknik ogretmen arkadaslarim bu isi layikiyla yaparlar eminim ama isin cilki ciktiginda bazi kisitlamalara ve sert yaptirimlara maruz kalmamak icin isi layikiyla yapanlardan olmalisiniz.