1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Herkese merhaba

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Onur Ala tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar bende aranıza yeni katılıyorum.
    18 Mayıs sınavını kazarak C sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum.

Forumu yavaş yavaş okuyorum. Öğreneceğim çok şey var ancak ilk başta öğrenmem gereken 1-2 soru var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle ben şuanda tam zamanlı bir işte çalışıyorum. Firmamız 3 katlı. 2 katında endüstriyel ölçüm cihazları satışı yapıyoruz (İSG kapsamındaki ölçüm cihazları da var ;) ) yani ofis ortamı.
    Ancak 1 katında yine şirketimize bağlı Turkak belgeli Ölçüm kalibrasyon laboratuarı ile yine sattığımız cihazların teknik servis departmanı bulunmakta.
    Çalışan sayısı 40 felan.
    Firmamızın tehlike sınıfı nedir? Ben buraya bir risk analiz raporu yapabilir miyim? Yapabiliyorsam denetim sırasında bu raporu hazırlatmışsınız ama nerde bunun faturası felan diyebilirler mi?

Bu konuda bir yardımcı olabilir misiniz?
  2. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Siz c sınıfı uzmanda olsanız her tehlike sınıfına analiz yapabilirsiniz.Ayrıca zaten sigortalı olarak çalıştığınız iş yerine fatura kesmeniz de gerekmez.
  3. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki bizim firmanın sadece risk analiz raporu yaptırması yeterli mi olacak? Biraz daha açabilir misiniz?
    İlginiz için teşekkürler
  4. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Öncelikle risk analizi,acil eylem planı yapılmalı çalışanlara temel isg eğitimi verilmeli bunlar zorunlu.
  5. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Firmanın tehlike sınıfı;nace kodundan öğerenebilrsiniz.
  6. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Az tehlikeli çıktı.

Risk analizi eylem planı ve temel isg eğitimlerini verip. Bir rapor hazırlayıp imzalamam yeterli olacaktır sanırım
    doğru mudur? Ayrıyetten çalışanların sgk ları ile birşey yapılıyormuş o nedir?