1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hey gidi gözünü sevdiğim artvin 'im

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Osman Ç. tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Osman Ç. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ‘Evi vereyim doğaya dokunmayın’
  Yılın 8 ayını derenin dağların arasından süzülerek şarıl şarıl aktığı Küçükköy’de geçiren Zeki Yılmaz, Aynur Yılmaz ve Naciye Göre; ağzımızdan “HES” kelimesi çıkar çıkmaz başlıyorlar anlatmaya... Kamilet Vadisi’ne HES yapılmaması için mücadele veren köylülerin dudaklarından dökülen ilk kelime çok net: “İstemiyoruz.” “Neden?” diye sorduğumuzda Zeki Yılmaz sorumuza soruyla karşılık veriyor:
  “Bu su akmazsa buradaki canlılar, balıklar, kurbağalar neyle beslenecek? Buradaki balıklar, yaban keçileri öldüğünde neler olabileceğini düşünebiliyor musunuz? Elektrik her şey midir?”
  Onlar için elektrik her şey değil ama su, yaşamın kaynağı... Buna inandıkları için de yıllardır derelerinin üzerine HES inşa edilmesin diye her türlü direnişi göstermiş, birçok farklı alanda mücadele vermişler. Vadinin girişindeki köprüye yürüyerek eylem yapmışlar, davalar açmışlar.... O sırada söze Aynur Yılmaz giriyor ve ekliyor: “Gerekirse HES’çilerin arabalarını buraya sokmamak için nöbet de tutacağız.”
  HES projesinin bulunduğu birçok köy de HES’in sağlayacağı ekonomik getiriler nedeniyle projeyi destekleyenler olsa da Küçükköy’de HES’e karşı direnenler derelerinin hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemeyeceği konusunda hemfikirler. Hatta Zeki Yılmaz değil HES’çilerden para almak, gerekirse onları vazgeçirmek için kendi mal varlığını verebileceğini söyleyerek, “Benim burada 20 bin TL değerinde toprağım var. Üzerine de 200 bin TL değerinde ev yaptım. İsterlerse onu da onlara veririm ama yeter ki bu doğaya dokunmasınlar” diyor. Yanlarından ayrılırken hepsinin son kelimesi ise yine aynı: “İstemiyoruz.”

  http://gundem.milliyet.com.tr/karadeniz-direniyor-elektrik/gundem/detay/1729995/default.htm