1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hidrantların yanına yangın dolabı yapmak ?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve osmdly tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. osmdly İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardıma ihtiyacım var durum şöyle fabrika çevresinde 5 adet hidrant bulunmaktadır. bu hidrantların yanına yangın durumunda fabrika çalışanları tarafından dışardan müdahale edilmek üzere sahra tipi yangın hortumu bulunan yangın dolabı yaptırmak zorunluluğumuz varmıdır ? yoksa itfaiyenin kullanımı için dolap yaptırmadan bırakmak yeterlimidir ? çalışan personel sayımız 40.
 2. mcakmak İSGforum Üyesi

  çalışan sayısı ile yangın dolabı bulundurlması gerekliliği arasında bağlantı kuramadım.
  dolayısıyla firmanızda dış saha hidrant sistemi varsa ,faliyet konunuz ve alanı ile ilgilidir. bu açıdan yangın yönetmeliğine bakarsan sorunun cevabını net olarak görebilirsin.

  kolay gelsin
 3. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  öyle bir zorunluluk yok ama yaptırmanızda çok fayda vardır
 4. miners İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  113010
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  yangın sistemleri hidrant motopump spring kontrol formu var mı acaba