1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hijyen yönetmeliği

Konusu 'İş Hijyeni,Eğitimi ve Fizyolojisi' forumundadır ve Fcalik tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Fcalik İSGforum Üyesi

Hijyen de dogrudan is guvenligi ile ilgilidir. Bu sebeple yukarıda belirtilen işyerlerinde yapılan Risk Değerlendirmelerde yönetmeliğe atıfta bulunularak Hijyen Eğitimi alınması gerektiği belirtilmeli bence.
  2. Fcalik İSGforum Üyesi

Değerli arkadaşlar,

Toplu Tüketim yerleri için Tarım ve Köyişleri Bakanlığının yayınladığı rehberin sizlere de faydası olacağını düşünüyorum. Risk Değerlendirme Raporlarımızda Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine de atıfta bulunarak eğitim alınmasını, ayrıca İşverenlerden bu rehbere uygun çalışmasını önerirsek, Hijyen ile ilgili uygulamalardaki tavsiyeler için yeterli olacağını düşünüyorum.

İyi Çalışmalar
    Funda ÇALIK

Ekli Dosyalar:

3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Hijyen eğitimi yönetmeliği ile ilgili bir gelişme var mıdır??
    Eğitimlerin veriliş şekli

MADDE 6 – (1) Eğitimler, Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumları tarafından verilir. İş yeri sahipleri ve işletenleri, komisyonca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde bu eğitimleri çalışanlarına kendi imkânlarıyla da verebilir.