1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hizmet alım sözleşmesi

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve serpil varlı tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. serpil varlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bireysel yapılacak iş güvenliği uzmanlıgı için hizmet alım sözleşmesi Hakkında önerisi olan var mı ?
  2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    uzmanın yazılı bildirdiklerini termin süreleri geçmeden yerine getirilmesi gerektiğini, tespit öneri defterine yazılanların derhal yapılmasını, e mail adreslerinden bildirim yapılabileceğini, ücret ödeme zamanlarını, iş güvenliği uzmanı yetki ve sorumluluklarını , işveren sorumluklarını mevzuata bakarak ayrıntılı bir şekilde yazın vs
  3. Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bireysel uzmanlıktan kastınız herhangi bir OSGB vasıtasıyla çalışmamak ise bunu o iş yerinde her ay için belirli sürelerle (kısmi süreli iş sözleşmesi ile) sigorta girişiniz yapılarak gerçekleştirebilirsiniz. O süreler zarfında da zaten o iş yerinin çalışanı olmuş oluyosunuz. Burada kanunen bir hizmet alımından bahsetmek güç. Ama belirli şartlara dayanan bir iş sözleşmesi tabi ki yapabilirsiniz:)
    (Öneri getirmedim ama sadece kavram kargaşasını gidermiş olduk)
  4. serpil varlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir yanlışım varsa lütfen düzeltin .Danışmanlık firması üzerinden hizmet alım sözleşmesi yapmak ve işverenle parasal , mevzuatın getirdiği hukumlukleri yazmak ve karşılıklı olarak imzalanmasından bahsediyorum . Danışmanlık firmasında çalışan olarak görünecegim ve eğitimlerin gecerliliği için kişi basına göre e katip ten işyerleri ile sözleşme yapılacak ve en onemliside e katipten atandıgım kdr o iş yerinde sigortalı gorunecegim .onun için gerekli hizmet sözleşmesi ve işyerlerine isg kurallarının yukumluluklerinin ,bildirimlerinin , resmi anlatımı olacak bir sözleşme olsun istiyorum .Ama tam olarak ne yazılmalı henüz kafamda çizemedim . 15madde hazır .