1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Http://isggm.calisma.gov.tr/ adresi hacklenmiştir sıkıntı yok :)

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve umitclick tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. umitclick İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Filistine özgürlük :)
 3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  komiğiz yaaa...
 4. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  pek umurlarında değil gibi sanki.
 5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  İşte bu haberlere verilecek nitelikte bir olaydır. Biz daha önceden de durumu bildirmiş olmamıza rağmen, bir devlet resmi kurumunun bu duruma düşmesine göz yuman ilgililere gereken cezalar verilmelidir bence. Kendi umursamazlıklarından dolayı bir devlet sitesinin hacklenmesine göz yumulması, devlet otoritesinin küçük düşürülmeye çalışılması benim şahsım nezdinde kabul edilemez bir olaydır...
  İnşallah en kısa sürede durumu düzenlerler de gerekli önlemi alarak tekrar böyle küçük düşürücü durumun yaşanmasına engel olurlar...
 6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  hırsızın hiç mi kabahati yok:)
 7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Fatma Kocaer hanım,
  İşin o kısmını ele bile almıyorum. Ama bazı şeylerin önlemini önceden almak gerekir. Şimdi açık arazide bir böcek sizi soktu diye, bir köpek size havladı diye köpeğe lanet okumak, böceğe kızmak yersizdir. Çünkü onların doğasında olan şeyi yapıyorlar. Her ne kadar insan olarak genellemesek de bu ,davranışları sergileyenler hacker adındaki korsanların da doğası budur. Bu adamlar korsan. Piyasada, sanal alemde korsanlar olduğunu da biliyoruz. Neden önlemimizi almadık o zaman? Yahu siz önce kapınızı kilitleyin, ona rağmen hırsız gelip de evinizi soyuyorsa sorunu aramaya başlayın.
  Sitenizde açıklar var, buna benzer bir teşebbüs yanılmıyorsam 2 gün önce yapıldı ve sitemizde Talha Taflıoğlu ve Fatih Özcan bey durumu hemen tespit ettiler. Bu platformdan ne yapabileceğimiz konuşuldu. Hatta Fatih Bey, Talha için bakanlığın bu konuda bildirilmesi önerisinde bulundu. Konunun başından anlayabileceğimiz üzere bizim tarafımızdan uyarılar da yapılmasına rağmen bu site hacklenebiliyorsa bana göre suç hırsızın değil, onun varlığını bile bile ona göz yumanlarındır. Hırsız hırsızlık yapma görevini yerine getiriyor . Oysa bakanlıkta bu işten sorumlu kişi yada kişiler aynı hassasiyetleri gösteremediklerinden bu durum ortaya çıkıyor.
  Önemli olan bir sayfanın gidip gelmesi de değil aslında. İlla ki yedekleri vb. var. Ama ülkemizin itibarının böyle saçma sapan kişi yada kişilerin ego tatminleri yüzünden zarar görmesine içim parçalanıyor inanın.
  Saygılar.
 8. İşte ülkenin bilgilerinin ne kadar güvende olduğunu simgesi..