1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"http://www.meb.gov.tr" 21 aralık için kayıt

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Kemal Atlıtürk tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest

Görüyor musun sen? Birde bunlar türedi başımıza.
    Modern Sülün Osman lar.
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bugün vakıflar bankasından yatırdım ben. A-b yükseltme ve c için iş güvenliği sınavı diye ayırmamışlar. Direk ekrandan kendim gördüm. Tüm başvurular için tek bir yatırma yeri var. Ben oraya 35 tl yatırdım. yarım saat sonrasında meb in sitesinden başvuru kaydımı yapayım dedim. Direk karşıma A sınıfına gireceğim ,fotoğrafım, tc kimlik bilgilerim hazır olarak geldi. Ben sadece adres satırını doldurdum ve kaydoldum. Sınav giriş kağıdım bile elimde. Bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Bankadan aldığım dekont bile gerekmiyormuş..
  3. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Ggrup 4-A diye çıktı.resim geçen sınavdaki resim.resmimi değiştirdim.siz yine de tekrar girip yeni foto çekip yükleyin..ne olur ne olmaz...6 aralığa kadar değişiklikleri yapabilirsiniz.son kayıt önemli sadece
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3.sinav hesabına parayi yatirdim ve a sinifi basvurumu mebden yaptim. Yalniz prim günlerini kontrol ediyorlar. Mükerrer yatanlati siliyorlar. 3100 prim günü plan arkadasimin basvurusu b olarak almislar. 170 gün mükerrer primi varmis.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Kasım 2013 ---
    Siliyorlar ayda 30 gunden fazla yatan primleri
  5. Songül Korkmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17265
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    nerden biliyosunuz sildiklerini ben 170 ile görüştüm yok böyle bişey dediler. ödenmiş prim gün sayısı diyorlar.ayrıca ben prim gün sayım fazla olduğu için doğum parasını bile arkadaşlarımdan fazla aldım.bu ödemeyide ssk yaptı.ayrıca sgk da sordum çatışan günleri emekli olurken düşüyoruz sadece dediler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Kasım 2013 ---
    Görüyor musun sen? Birde bunlar türedi başımıza.
    Modern Sülün Osman lar. bu ne demek anlamadım ama devletin analık borçlanması diye bir sistemi var haberiniz varmı
  6. sanırım doğum borçlanmasından bahsediyorlar Bedriye hanım :)
  7. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Gün satın alma deyince bir dolandırıcılığa kurban gittiniz zannettim. Hafazanallah.
    Doğum borçlanması deseydiniz anlardım. Kusura bakmayın teknik terimlere kafa takılınca teşbihlere adapte olamıyorum kısa zamanda.
    Hayırlı olsun sizin için.
  8. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benimde 3500 prim var ama B için görünüyor. Ama A için başvuru yapmıştım. :S
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Kasım 2013 ---
    pirim sayısı değil yıl sayısını dikkate almışlar.
  9. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ohhh çok şükür Grup 4-A Olarak A sınıfı sınav başvuru kaydımı yaptım :)
    Hadi hayırlı olsun.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Kasım 2013 ---
    Haaa öyleyse tamam :)
    Bu memmlekette her şey mümkün yaa, ondan birden reaksiyon veriyoruz :)
  10. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bedriye hanım geçmiş olsun, kolay gelsin...
  11. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    itiraz etmek için ne yapmalı :) A'ya giremiyorum..
  12. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Bülent Bey,
    bir de sınavı geçersek süper olacak.
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    başvuran arkadaşlara hayırlı olsun, darısı başımıza biz daha başvuru yapamadık.
  14. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Songül hanım yazdım nerden bildiğimi zaten. Sizin durumunuz tam olarak nedir anlayamadım ama , size bildiğim olayı şöyle anlatayım bir yerde tam zamanlı çalışan ve başka bi yerde mesul müdürlük yapan arkadaşlar var . dolayısıyla ayda 35-40-hatta 60 gün adına prim ödeniyor. sgk dan prim gün sayım nedir diye sorduğunuzda toplam günü veriyorlar size. ama çsgb sınav için değerlendirirken 1 ayda 30 gün esasına göre işlem yapıyor ve fazlaları silerek hangi gruba uyuyorsa durumunuz o sınav için kayıt oluşturuyor meb in sitesinde. 3100 gün toplam primi olan ancak 3 yıldır başka bi firmada adına her ay 4-5 gün sigorta ödenen (mesul müdürlükten dolayı) fazla ödenen gün sayılarının 170 olduğu arkadaşım a sınıfına başvurmasına rağmen b sınavına girebiliyor. durum bu ama sizin durumunuz nedir onu tam anlayamadım ben.
  15. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

bu durumda ne yapmamız lazım?
  16. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir ay 30 gün olarak kabul ediliyor. bu çerçevede yatan primler kabul görüyor diye düşünüyordum. ancak askerlik borçlanmasını kabul etmemişler benin başvurumda
    pazartesiyi bekleyim muhatap bulmaya çalışacağız
  17. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Görünen yapacak bişey yok ama yinede şansımı deneyim diyorsanız 170 i arayın kayıt alıyorlar. Yada direk yetkilendirme daireye dilekçe gönderin. Şahsi fikrim Eğer A ya girecekken B çıkıyorsa başvurunuzu yinede yapın. düzelttirmeye sonra uğraşın.
  18. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence başvurunuzu yapmayın sonra yapmışsınız kabul etmişsiniz derler
  19. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    halen başvururu yapamıyorummmm :(((
  20. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu