1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hukuk bürolarında risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Gamze Demirbaş ERKAN tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Merhaba arkadaşlar,
    Henüz belgesini almamış bir C sınıfı uzmanıyım,mayıs sınavına girdim çok şükür iyi geçti.9 kişinin çalıştığı bir hukuk bürosu için risk analizi ve acil eylem planı hazırlamam gerekiyor.
    1.çsgb'nin örnek olarak yayınladığı ofislerde risk analizi formu yeterli midir?
    2.acil eylem planlarında sadece deprem,yangın gibi doğal afetler mi konu alınmalı?
    3.ofis içerisinde acil durum telefonlarının bulunduğu bir pano,seyyar yangın söndürücü ve ilkyardım çantası temin edilmesi yeterli olur mu?
    4.isg eğitimini,uzman belgemi aldıktan sonra ben verebiliyor muyum?
    5.bireysel çalışmayı planlıyorum,bunu nasıl faturalandırabilirim?
    6.halihazırda çalışmaya devam edenlerin yeni bir sağlık raporu alması gerekir mi?
    7.denetleme için hazırlanacak olan dosyada risk analizi,acil eylem planı harici neler bulunacak?

Şimdiden çok teşekkür ederim.Eğer hepsinine cevap toparlayabilirsek,ofisler için bütün bilgilere sahip olabiliriz diye düşünüyorum.
  2. MASALI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. Bu senin yoğurt yiğişindir yeterli görürsen yeterlidir. Sorumluluğu alacak kişi sensin bu aşamada uzman olarak.
    2. İş kazası zehirlenme vs. gibi durumlarda ele alınabilinir diye düşünüyorum.
    3. Ne için yeterli olur mu ?
    4. Evet verebilirsiniz. Bununla ilgii yönetmelik yayınlandı inceleyebilirsiniz.
    5. Açıkcası bu fatura mevzusunu tam bilmiyorum. Ama mantıklı görünen firmaların bünyesinde hizmet verdiğiniz süresince sigortalı görünmeniz. Fatura kesebilmeniz için bir OSGB olmanız gerekir diye düşünüyorum :)
    6. Daha önceden alınmış sağlık raporları var mı ?
    7. Yıllık çalışma planında ne yer alıyorsa onlarla ilgili dökümanların olması gerekir diye düşünüyorum.

Umuyorum yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar :)
  3. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Teşekkür ederim...
    Denetim haricinde, çalışanların güvenliği için bir ofiste olması gereken ekipmanlar nelerdir diye düzelteyim 3.soruyu.
    Daha önce mevcut raporları olup olmadığına dair bilgim yok,eğer yoksa almaları gerekir değil mi?
    İyi çalışmalar :)