1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Hurdacı da risk değerlendirmesi yapmak !

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Şule Sırakaya tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Merhabalar,
    Geçen hafta gezdiğim bir hurdacının resimleri.buranın risk değerlendirmesini tamamlayabilmek mucize gibi bir şey.Gördüklerinizi yazıp destek olur musunuz risk değerlendirmesi için?
    biliyorum çok kötü ama emin olun resimlerde iyi bile görünüyor :)

Ekli Dosyalar:

2. Caner GAYRETLİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55040
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    off, kabus gibi.
  3. hiç demeyin o kadar kötü yerler ki çalışanların hali de perişan :(
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    hiç bulaşmayın derim.. değmez..
  5. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Buranın risk değerlendirmesini yaptıktan sonra meslekte baya bir yol katetmiş olacağınızı düşünüyorum.
  6. yani ben yapayım yapmasına da işveren benim dediklerimi yapmaz bende bakanlığa bildiririm.bu iş başka türlü gitmez.zaten azıcık sorumluluk olsa kendini belli eder ama hiç yok ki.rezil durumda her yer.
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    faaliyet kodunu incelediniz mi, tehlikeli sınıf olmalı..devamlı hizmet gerekiyor sıkıntılı iş
  8. 46.77.01 Atık ve hurda toptan ticareti (metal olanlar) (kağıt, cam, plastik vb. ikincil hammaddeler hariç) Tehlikeli
    oluyor ve evet sıkıntılı işverenim işi aldı ama bende yapıp yapmama da kararsızım .iş zaten ilerlemez dediğim gibi bakanlığa şikayet ederim biter :)
  9. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :)iyi ama..işvereniniz siz nereye bağlısınız
  10. hangi manada nereye bağlıyız anlamadım danışmanlık firmasıyız firma ile anlaşma yapıldı
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ben firmaya bağlı olmadığım halde hurdacı tornacı gibi hizmetlere anlaşma için gidecekken ciddi düşünürüm ve fiyatını da gerektiği gibi değerlendirip mesleği de piyasayı da düşürmezdim..bir de firmanıza da kazandıracaksınız, sorumluluklar uzmana ve hekime kalıyor..bir deneyin güveninizi test edin ne diyim
  12. beni anlamadınız galiba firmam işverenle anlaştı bende yarı zamanlı firma çalışanıyım.bana yap dendi.ya da ben sizi anlamadım.
  13. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bakın..şimdi ben tornacıya gittim tamam mı, şahsi gittim firma osgb yle alakam yok, içerisinde 11 çalışanı var ve tehlikeli sınıf, risk sıkıntı bana ait ayda 550 tl istedim bir de hekim ihtiyacınız var onu da ben referans edeceğim dedim 1000 tl olur dedim adam bir yıl için 13 000 lira çok ciddi değil mi çok mantıksız geliyor dedi..ben de bu işin sıkıntısı hakkı budur dedim, bunu osgb alsa 7-8 bine anlaşma yapabilir, oraya yönlendireceği uzmana hekime sıkıntı düzeyine değmeyecek ücretler verirler..bu şekilde düşünün
  14. anladım ama ben zaten iş hekimi ile birlikte bir firmadan gidiyorum sizin dediğiniz gibi değil benim durumum :)
  15. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    parayı siz belirleyin patron karışmasın % 20 sini firmaya verin gerisini siz alın tamam ozaman:)
  16. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama o kadar abartmışsınız ki !!! Tersane sektörünün önünden bile geçmeyin o zaman :cool: :eek:
  17. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adam sizden bu işyerini nasıl adam ederim diye sordu tehlikeleri nasıl ortaya dökerim de işverenin suratına yapıştırırım diye sordu sizse of püf ve parada iyi anlaş değmez yemez gibi laflar söylemeye başlamışsınız. Bunu düşüneceğinize yardımcı olun orada çalışan insanlar var . Sonra somada niye bu kadar insan öldü diyorlar. Ölür tabi uzmanların haline baksanıza.

1)Öncelikle atıklar özelliklerine göre ayrılacak ve patlama özelliği olan atıklar kafesler yapılarak güneş ışığı gelmeyecek şekilde üstü kapatılacak. Tüpler veya diğer tüpler kesinlikle sökülmeyecek alındığı gibi satılacak
    2)Çalışanların iş tanımları yapılacak bunların dışındaki işlere karışmayacak
    3)Ekskavatör ve diğer kaldırma araçlarının bakım ve kontrolleri yetkili firmaya yaptırılacak.
    4)Ana panolara ve tali panolara kaçak akım rolesi takılacak.
    5)Elektrik kabloları zeminde geçmeyecek kanal içine alınacak. Uzatma kabloları kalıcı elektrik olarak kullanılmayacak. Kısmi sürelerde kullanan elektrik kabloları helezonik boru içerisinde olacak ve kesinlikle su geçirmeyecek. Prizler dışarıda kullanılmaya uygun özelliklerde olacak
    6)Radyasyon ölçümü yapılacak
    7)Paratoner ve parafudr olacak
    8)Çelik burunlu ayakkabı, çelik eldiven, koruyucu gözlük ve iş elbisesi herkeste tam takır olacak ve kullanacaklar
    9) Çalışanlara soyunma odası ve dinlenme yari yapacak
    10)ilk yardım ve yangın konusunda eğitimli kişiler içeride bulunacak
    11) Tetanoz aşıları ve sağlık tetkikleri tam takır olacak ve işyeri hekimi tarafından değerlendirilecek
    12) Garanti sigortasız çalışan ve elini kolunu sallayarak içeri girenler var bunların içeri girişini yasaklayıcı tedbirler alacaksın.
    13)Su kanalları yapılacak.
    Bu maddeler böyle gider. Her şeyi yazman lazım ve çalışanları da bu işe dahil et. En son bakanlığa şikayetini yap ama bakanlıktan müfettişler gelmeden önce yasal olarak yapması gereken herşeyi bildirmen gerekecek yoksa işini yapmadın diye mahkemeye vermesin seni işveren müsvettesi.