1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iç yönerge ve talimat

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve kadir serkan tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar şimdi kafam karıştığı için sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Çalışana iş başı yaptığında isg kurallarına ait talimat oluşturmaya başladım. Bunun haricinde bir de iç yönerge oluşturulması gerekmektedir.
    Şimdi hazırladığım talimat taslağında yapılması ve yapılmaması gereken kuralları sıraladım baya kalabalık oldu liste.
    Acaba hazır yazmaya başlamışken iç yönerge oluştursam. İş başı yapacak personele isg talimatı yerine iç yönerge okutup imzalatsam uygun olur mu?

(Hizmet verdiğim işyerinde isg kurulumuz mevcut.)
  2. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şu şekilde de yapabilirsiniz ; ben firmamda isg talimatları ve taahhütnamesi hazırlamıştım 3 sayfalık en arkasına çalışan, bölüm yöneticisi, ik müdürü ve isg uzmanı imzasını atıyor.

İç yönerge olarak da bir kitapçık hazırladım 50 sayfaya yakın bahsettiğiniz üzere kalabalık olan bir liste. açıklamalarıyla beraber. onu da işe girişlerde zimmetleyerek çalışanlara veriyorum.içeriğinde vizyon misyondan yangında ne yapılması gerektiğine dair işçinin hak ve yükümlülüklerine dair şeyler bulunmakta.

Bu şekilde iki şeyi de halletmiş olursunuz.
  3. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zimmetleme olayını düşünmememiştim. hatta talimata içyönergeyi okuyacağım veya uygulayacağım türevi bir madde ekleyebilirim. teşekkür ederim yardımınız için
  4. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rica ederim ikisi ayrı olursa sizin için de iyi olur.
  5. murat dınc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nil gün hanım merhabalar...İsg taahhüt ve talimatlarını içeren çalışmanızı paylaşmanızı rica ediyorum. Teşekkürler...