1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Içeride ‘iş güvenliği’, dışarıda ‘iş kazası’ ibretlik

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve bim tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  Geçen sene 6331 tasarı halinde mecliste görüşülürken meclis kapısında kaza olur bir işçi hayatını kaybeder. Konu ile ilgili 3 farklı siyasi partiden milletvekilinin açıklaması aşağıda yer alıyor. İbretlik bir olay olması nedeniyle bu yasanın yürürlük maddelerinin uzatılması sürecinde paylaşmak istedim.

  Olayın ibretlik olduğunu vurgulayan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Tam da Meclis'te İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı görüşülürken böyle bir ibret... Yani çalışanların hakkını, hukukunu Meclis'in koruması için belki de ibretlik bir olay. Türkiye'de iş sağlığı ve iş güvenliğiyle ilgili ciddi problemlerle karşı karşıyayız'' dedi.
  Kazayı talihsiz bir olay olarak değerlendiren AK Parti’li İsmail Tamer de ''Bizim görevimiz Meclis'te görüşülen kanunun biran önce çıkartılarak daha etkili tedbirlerin alınmasını sağlamak ve bunun takipçisi olmak bizim görevimizdir” dedi.
  Komisyon üyesi milletvekillerini duyarlı olmaya çağıran CHP’li Süleyman Çelebi ise ''Bu yasanın da buna çare üretmediğini buradan çok açık ifadeyle söylüyorum. Tüm Meclis'i bu konuda bu olaydan sonra bir kez daha düşünmeye davet ediyorum çağrım bu'' dedi.
  Kaynak:http://www.ntvmsnbc.com/id/25358433
 2. Taha Hüseyin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Dalga geçiyorlar bence. 1973 de isg tüzüğü çıkartmışsın sen arkadaş, yapabilmişsin yani. tam 40 yıl sonra kanunu nurtopu gibi doğmuş (!). e devam et...Seçim var diye geri çek sonra...
  ...al sana ramak kala olay!
  40 yılda yapamadığın alt yapıyı 1 yılda mı yapacaksın ya. Türk zihniyetini azıcık biliyorsam alt yapı 1 sene de olmaz ertesi gün sınavı varmış gibi, yarın verginin son günüymüş gibi arabanın cezasının son günüymüş gibi yapacaksın bak 1 gece de alt yapı nasıl oluyor :)