1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işçi babalar için doğum izni ne kadardır ?

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve tubb tarafından 7 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

  1. tubb İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar arkadaşlar,
    işçi babalar için doğum izni ne kadardır ? cevap için şimdiden teşekkürler :)
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Mazeret izni Ek Madde 2 – (Ek: 4/4/2015-6645/35 md.) İşçiye; evlenmesi veya evlat edinmesi ya da ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun ölümü hâlinde üç gün, eşinin doğum yapması hâlinde ise beş gün ücretli izin verilir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Mayıs 2015 ---
    en yeni kanun bu
  3. tubb İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkürler Ergül Bey
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    sağolun
  5. ferit üstün İSGforum Üyesi

    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    Doğum izni 5 iş günümü, 5 takvim günümü? Eşinin doğumu çarşamba olan biri için cumartesi ve pazar günü sayılıyormu yoksa, çarşamba-perşembe-cuma ve kalan 2 gün pazartesi-salı günü şeklindemi oluyor.
    Şimdiden teşekkür ederim