1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Işçi sağlığı işyeri hekimliği günleri (25-27 aralık, istanbul tabip odası)

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]

  Ülkemizde işçi sağlığı iş güvenliği alanındaki tablo gün geçtikçe daha da kararıyor. Artık kanıksanır hale gelinen iş cinayetlerinin, nasıl tespit edileceği bile belirsiz, her an çalışanların sağlığını tehdit eden meslek hastalıkları hepimizin gördüğü ana sorun olmayı sürdürüyor. Bu tablodaki yerimizi daha iyi görebilmenin, neleri yapıp- yapamadıklarımızın farkında olmanın, olumlu yönde değişim için ne yapılabiliri hep beraber konuşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. İşverenlerin daha fazla kâr hırsı, çalışan emekçilerin sağlığını ve yaşam hakkını tehdit ediyor hatta yok ediyor. İnsan sağlığı ve yaşam hakkının korunması için yapılması gerekenler kârdan kayıp olarak görülüyor. Ticari rekabette ilk vazgeçilecek gider kalemlerinin başında insan sağlığı ve yaşam hakkı için gereken yatırımlar geliyor. Ne yazık ki iş kazalarına bağlı işçi ölümleri işin doğası / fıtrat olarak görülüyor... Bunları biliyoruz. Kapitalizmin doğasında bulunan kâr hırsı ve maksimizasyonu sermaye sınıfını ve devleti bu alanda da işçi sınıfı karşısında taraf haline getiriyor. Bu konudaki bilgi ve birikimlerimizi paylaşmak, işyeri hekimliği kavramındaki değişimleri, OSGB olgusunu, taşeronlaşmanın işyeri hekimliği ve işçi sağlığı üzerine etkilerini, meslek hastalıkları hakkında güncel bilgileri, meslek hastalıklarının görünür olması gereken süreci ve engellerini paylaşmak, işyeri hekimlerinin rol ve sorumluluklarını, nasıl bir tutum içinde olmaları gerektiğini tartışmak için 25-27 Aralık 2015’te düzenleyeceğimiz “İşçi Sağlığı İşyeri Hekimliği Günleri”nde birlikte olmayı hedefliyoruz.

  İstanbul Tabip Odası İşyeri Hekimliği Komisyonu
  Programa Ulaşmak için Tıklayınız...

  Kaynak: İstanbul Tabip Odası

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   51,1 KB
   Görüntüleme:
   13.205