1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kaldırıldı Işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Misliyna İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  23.7.2014 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan Tüzük ile,

  4/12/1973 tarih ve 7/7583 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü yürürlükten kaldırılmıştır.[​IMG]

  Ekli Dosyalar:

 2. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

  • Mevzuat Grubu
  Sertifika Numarası:
  21761
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çağan OSGB
  çok güzzel oldu....
 3. Aydın Altıntaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  sırada yapı işleri tüzüğü mü var ?
  Tüzükler kaldırılsa da en önemli referans kaynaklar olarak varlıklarını sürdüreceklerdir. Zamanında hazırlanmasına çok emek verilmiştir. Kendine özgüdür. Şimdiki mevzuat metinleri gibi doğrudan bire bir çeviri metin değildir. Kaldırıldı diye sevinenlerin neye sevindiklerini tam anlayamadım. Önceden tüzükte böyle diyor diyebileceğiniz bir şeyde kalmamış oldu. Bir çok işvereni bir çok konuda ikna etmek bana göre daha zor olacak. Bir çok patron mümkün olduğunca kaçamak yapmak için bu nerede yazıyor dediğinde, önlerine doğrudan konacak somut bir şey olmayacak. Yeni mevzuat herkes kabul eder ki, tüzüklere göre daha muğlak somut tarifler ve değerler yok. Hep alınmalıdır, yapılmalıdır gibi laflar var. Bu yapılmalı edilmeli gibi yüklemlerle biten cümlelerin gereğini ne yaparsanız yapmış olacaksınız ve bu yapacaklarınıza neye istinaden patronları ikna edeceksiniz ?
  Kısaca bana göre her şey biraz daha zor olacak. Zaten istenen de bu idi . Bir şekilde sorumluluktan hem devletin hem işverenlerin kurtarılması operasyonu.
  Bizim ülke gibi güvenlik kültürünün olmadığı bir yerde doğrudan adres gösterdiğiniz de bile bir sürü sorun çıkarken, doğrudan adres göstermeyen mevzuatla ne olacağını hep birlikte göreceğiz.
 4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü