1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"işçi sağlığı ve iş güvenliği yerel sempozyum ve sergisi-2014"

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]
  [​IMG]
  Değerli Üyemiz,

  Türkiye‘de 2012 yılında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, oluşturulan büyük beklentilerle, çıkarılmış ve 2014 yılında büyük kısmıyla yürürlüğe girmiştir. 6331 sayılı yasanın uygulanmasında pek çok sorun ortaya çıkmıştır. Aynı dönemde onbinlerce teknik eleman iş güvenliği uzmanlığı belgesi alarak bu alanda iş aramaya ve çalışmaya başladı. Önemli sorumluluklar üstlenerek iş bulanların birçoğu ciddi bilgi eksikleri ve baskılar altında çalışmakta; hukuki, teknik, örgütsel sorunlarla boğuşmaktadır. Sorunların çözümleri için bilgi paylaşımına ve tüm kesimlerin önerilerinin ortaya konularak tartışılmasına ihtiyaç vardır.

  Bu yıl Yerel Sempozyum İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu‘nun uygulamasının sonuçlarına ve bu alanda ortaya çıkan bilgi açığının giderilmesine odaklanmaktadır. Öte yandan işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olan tüm konular sempozyumun kapsama alanındadır.

  Sempozyum iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, mühendisler, işçiler, kamu çalışanları, yöneticiler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, sendikalar, meslek örgütleri, dernekler ve diğer kurumlar ile insiyatifleri çözüm önerilerini tartışmak üzere bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

  Tüm ilgilileri fikir ve önerileriyle 14-15 Kasım tarihlerinde YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumuna katılmaya davet ediyoruz.

  Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

  BİLDİRİ TAKVİMİ

  Sempozyumda ele alınması öngörülen konularda sunulmak istenen bildirilere ait son tarihler aşağıda verilmiştir.
  15 Temmuz 2014Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi
  1 Ağustos 2014Bildiri Özetlerinin Değerlendirilmesi ve Yazarlara Sonuçların Bildirilmesi
  15 Eylül 2014Bildiri Metinlerinin Gönderilmesi
  1 Ekim 2014Bildiri Yazarlarına Sonucun Bildirilmesi

  SEMPOZYUM SEKRETERLERİ
  Fatih AYDINLI
  İletişim: 0212 292 91 23 D: 135
  Hale ATAOĞLUİletişim: 0216 470 74 32 D: 135

  Web Sitesi İçin Tıklayınız
  Duyuru Broşürü İçin Tıklayınız
  Sempozyum Afişi İçin Tıklayınız


  [​IMG][​IMG]


  mmo_logo_isig.jpg unnamed.gif w_isig_giris.jpg w_isig_bildiri_konulari.jpg
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi