1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş çıkışında isg uzmanında bulunması gereken evraklar

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 19 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar, tam zamanlı olarak çalışmaktayım. Çalıştığım fabrikadan ayrılmak istiyorum. İş çıkışında bende bulunması gereken, fotokopilerini almam gereken evraklar nelerdir. İşten ayrıldığımda İş kazalarında geriye dönük dava açılma ihtimalinde yapmam gerekenler nelerdir?
 2. Stility İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  * İş güvenliği tespit öneri defteri nüshası
  * İsg-Katip onaylı sözleşme
  *İsg Kurul Toplantı tutanakları
  * İş Güvenliği eğitim kayıtları
  * Yıllık eğitim planı, çalışma planı (imzalı )
  * Risk Değerlendirme, Acil Durum Eylem Planı, tatbikat vb. formatların çalıştığın tarihlerde teslim ettiğine dair yazılı tutanak.
  Bu başlıkları alsan senin için yeterli olur.
 3. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bence hiç bir şey almanıza gerek yok. Fabrika yerinize başkasını görevlendirmek zorunda. Fabrika ile ilişiğinizin kesildiğini mail ile tüm çalışma arkadaşlarınıza veda şeklinde bildirmeniz yeterli.
 4. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  Yaptığınız risk değerlendirme raporunun kopyasını mutlaka alın.

  SGK, iş kazalarında üzerinde yıllar geçse bile rücu davası yani yaptığı harcamaların tahsili için dava açabiliyor ve davalılardan biri de iş güvenliği uzmanı oluyor. İş güvenliği uzmanının kendisini savunabilmesi için gereken belgelerden biri de risk değerlendirme raporu. İşyerinde nasılsa saklanır demeyin, yeni uzman gelir eskisini atar, işveren değişir, şirket kapanır vs aklınıza gelmeyen onlarca durum olabilir. Sizi kurtaracak rapor sizde bulunsun.