1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş başı eğitimi(oryantasyon) eğitimi için belli bi süre ve konu söz konusu mu?

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Hamza Öztoprak tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. iki yılda toplam 12 saat İSG eğitimi verilmeli..ilgili yönetmelik :çalışanların isg eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. nsbk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim :)
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
  5. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşe giriş eğitimleri hangi konuları kapsıyor orkun bey sadece genel konular mı verilecek ? yönetmelikte işe giriş eğitimleri genel konulardan verilecek diye açık bir tabir göremedim ben

İşe giriş eğitimleri yapı işlerinde hangi konulardan verilecek ve süresi ne kadar olacak ? Yönetmelikte verilen tüm genel sağlık ve teknik konuların tamamı mı verilmek zorunda
  6. Melih Bülke İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar iyi çalışmalar benim bir sorum olacak bir fabrikada uzman olarak çalışıyorum ama isg katipten bildirimim yapılmadı sadece sgk ya meslek bilgisi olarak isg uzmanı denmiş sorumluluğum nedir
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    çalıştığınız iş yerinde 2 tane yeminli şahit ifadelerinde bizim uzmanımız @Melih Bülke derse katipten bildirim yapan uzmanın tüm sorumluluğu sizde de olur !
  8. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Insaatlar ozellikle kucuk insaatlarda egitim 16 saat verilecek. Tamam da calisanlar cok degisken 3 gun 5 gun calisip gidiyorlar egitim olayini ise baslamadan once 16 saat, 2 gun seklinde mi vermeli
  9. Hüseyin Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97127
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Egitim sertifikalari 16 saat bitiminde mi duzenlenir
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Eğitimler yıllık 16 saat verilmeli. 4'ün katları şeklinde 4 tane eğitim verirsiniz bir yıl içinde. İlk eğitim oryantasyon ie birlikte verilir diğer eğitimleri de yıllık eğitim planı üzerinde işaretlersiniz. Mesela Ahmet isimli çalışan işe girişte ilk 4 saatlik eğitimi ve oryantasyon eğitimini alır, diğer 4 saatlik 3 eğitimi de 1 yılın içine böler şu tarihlerde şu saatte vericem diye kayıt altına alırısınız.
    Sertifikaları da her 4 saatlik eğitimin bitiminde verdiğiniz konuları da yazar şekilde verilebilir, 1 yılın dolmasını beklemenize gerek kalmaz.
  11. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    Kurumsal firmalar bu tür oryantasyon eğitimlerini 1 hafta ya da 15 gün boyunca verebiliyor ve her türlü konuyu işliyor tabi bu tür firmalara iş başı yapan çalışanlarda gayet aklı başında olmak zorunda yoksa 15 gün eğitime kimse dayanamaz:)
    Benim çalıştığım firma kurumsal değil, işçi sirkülasyonu çok oluyor. İş başı eğitimlerimi şu şekilde veriyorum:
    1- İSG Genel kültürü ve güvenlik kuralları
    2- çalışanların sorumlulukları ve çalışma mezuatı
    3- iş ekipmanlarının güvenli kullanımı
    4- Kişisel koruyucu donanım
  12. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim de sormak istediğim bir şey var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Herhangi bir işyerinde çalışan işçi osgb'mize gelip tehlike sınıfna göre 8-12-16 saat isg eğitimi alıyor.
    işbaşı eğitimini yıllık eğitiminden sayamıyoruz di mi_?
    yani örnek veriyorum tehlikeli gruptaki bir işçi 12 saat eğitim alıyor sertifikalandırılıyor, bu işçiye yıl içinde 12 saatlik eğitim verilmel?
  13. Umut Ergun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129194
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI