1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş bulmak ne kadar zormuş

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve semrademir7 tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. semrademir7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar;
    Ben Semra Demir
    2012 mezunu bir maden mühendisiyim
    26 yasındayım
    C sınıfı isg uzmanıyım
    sssahin@outlook.com

İstanbul avrupa yakasında iş arıyorum. iş bulmak sandıgımdan da zormuş. her gecen gün işsizlik daha da yıpratıcı oluyor.

bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
  2. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım-deri mühendisiyim
    düzce, sakarya, kocaeli ve istanbul civarında iş arıyorum
    tecrübem yok, işi öğrenebileceğim bir yer olsun istiyorum
    mevzuata hakimim ama iş ortamı bildiğiniz üzere çok farklı
    ihtiyacınız olduğu taktirde görüşebiliriz...
    akturk_mrt@hotmail.com
  3. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş bulmak zor evet bulunan işte ücretler çok düşük
  4. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    Aza tama edin arkadaşlar,hiç utanmadan söylüyorum 1000 liranın altına 6 ay dayandım . Yeri geldi okudunda ne oldu dediler yeri geldi beş para etmez tiplerde hor gördü ama şimdi hem maaşım hem işimden çok memnunum, abartmıyorum başvurmadığım halde arayan yerler var . olay deneyimde,deneyim kazanırkende 3 e 5 e bakmayın
  5. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Oğuzhan Bey kesinlikle haklı.
    Burda yazan çoğu kişi 2000TL altına çalışmayın diyor. evet çalışmayın ama en az 1 yıllık deneyiminiz varsa çalışmayın.
    Deneyim kazanmak için biraz zorluk şart.

Mühendis olarak mezun oldum 1 yıl 1000TL'ye çalıştım, Oğuzhan beyin dediği gibi, mağazada çalışan arkadaşım bile senden fazla kazanıyorum boşuna okudun dedi. Şimdi kendisi halen Sabah 9 akşam 9 çalışıyor 1300TL alıyor. Ben hafta sonu çalışmıyorum 9-6 arası çalışıyorum ve maaşımda işimde gayet iyi. (İSG yapmıyorum yanlış anlaşılmasın mühendislikle ilgiliyim)

O yüzden aldırış etmeyin kimseye yolunuzu çizin.
  6. Sinem Ocak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nerde oturuyorsun
  7. semrademir7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

bahcelievlerde
  8. semrademir7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şuan tam da içinde bulunduğum durum bu aslında. okudun da ne oldu diyen bakışlar, hor görmeler... 2012 mezunuyum ama bu gune kadar mesleğimi yapabileceğim bir iş bulamadım, alakasız işlerde az paralara calıstım. iş bulma umuduyla bi şekilde isg uzmanlığı sertifikası aldım ama hala işsizim, bu durum cok yıpratıcı olmaya başladı. biran once iş bulup calışmak istiyorum. artık hayatımı bi düzene koymak istiyorum. bi osgb gel işi öğretelim ama para vermeyiz dedi bunu bile düşünüyorum şuan.
  9. Kenan Ar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44666
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tarkett Aspen Tic.A.Ş.
    Semra hanım İstanbul da maden mühendisi olarak iş bulmak çok zor.Öncelikle maden mühendisleri odasına kayıtlı değilseniz odaya kayıt yaptırın.Odadan iş ilanları ile alakalı mailler geliyor.
    Teknik nezaretçilik belgesi almadıysanız bu belgeyi alabilirsiniz.Bu belge ile kendinize farklı iş alanları oluşturabilirsiniz.İş Güvenliği Uzmanlığı ile alakalı Osgb'nin yaklaşımı düşüncürücü, ne yazık ki
    bu şekilde tekliflerle karşılaşılacak.Bir Osgb yetkilisinin anlattığını aktarıyorum;Seçkin bir üniversitenin iyi bir mühendislik bölümü mezunu gelip sizde çalışayım bana işi öğretin para istemiyorum teklifini sunmuş. Bizim meslektaşlarımızdan bazıları bu teklifi sunuyorsa Osgb de sunabilir.Ne yapacağız o zaman? Aldığımız eğitimlerin ve formasyonların gerektirdiği dik duruşu sergileyip,Mühendislik veya yapacağımız işle alakalı altyapımızı güçlendirmemiz gerekli. Ya teklifi kabul edip belirli süre çalışacaksınız.(Sizi sigortalı yaptırmayacakları için bu tecrübelerinizi başka firma görüşmelerinde ve sertifika yükseltme işlemlerinde kullanamayacaksınız). Tecrübelendiğiniz süreç sonunda muhtemelen firmada devam edersiniz.
    Sonuç olarak ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Mühendissiniz çözüm sizde.İşiniz çözüm üretmek, bu eğitimi aldınız.Bu süreci iyi yöneteceksiniz.
  10. feyyaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ist anadolu yakası..c sınıfı uzman tecrübem yok üçe beşede bakmadım yakalamaya çalıştım bişeyler olmadı..Fizikçiyim her açıdan sıkıntılı bir durum..
  11. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    semra hanım ,şansızlığınız şu kanun un 1 ersene ertelenmesi, 3 kişi birleşip osgb mi açsak diyen yerler patladı.hiç para vermeyen yerede gitmeyin,en azından sigortanız yatsın önce inşaat mı osgb mi ona karar verin.Benim tavsiyem osgb bayan için daha uygun farkı sektörleri ve dokümantasyon tarafını çok iyi ögrenirsiniz.şantiyenin pisliği maaşı yattısı yatmadısı bitmez.kimse mezun olur olmaz iş bulmuyor bu kadar sıkmayın canınızı..
  12. semrademir7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler oguzhan bey
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2013 ---
    evet maden mühendisi olarak iş bulamadım zaten. mühendisler odasına üyeyim, teknik nezaretcilik belgem de var ama sonuc aynı. tabiki çözüm yolları arıyorum, bazen umutsuzluğa kapılmıyorum dersem yalan olur. bunun asıl nedeni de cevresel baskı. hala mı iş bulamadın sorusu.. yoksa ben umutluyum ve gerekli girişimlerde bulunuyorum.
  13. Kenan Ar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44666
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tarkett Aspen Tic.A.Ş.
    Çevresel baskı önemli değil.Bu baskıyı yapanlar sizin aldığınız eğitimleri aldılar mı?Çoğu muhtemelen almamıştır.İş bulduğunuzda ise nasıl çalışıyorsun ,hafta sonu çalışılır mı? Ne kadar para alıyorsun? Bu paraya çalışılır mı? vesair sorular ile durumu ajite etmeye devam edeceklerdir.Siz kendi doğrularınızda ilerleyin mutlaka bu süreci iyiye çevireceksiniz.