1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş görüşmesi için yardım lütfeenn :)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Nahide Narin tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Samsun da özel bir hastaneye iş görüşmesi için gideceğim. Bugün telefonla görüştüm ilk önce. C sınıfı uzman aradıklarını ama en az 2 yıl deneyim istediklerini söyleyip bana teşekkür ettiler. Ama telefonu kapatmalarına izin vermedim :) En azından bir kez görüşmek konusunda ısrar ettim. Kendilerini ikna edebileceğime inandığımı söyledim :) Kaldı ki kendime güvenim tam ve bir şans hakettiğime inanıyorum. Bi yerden başlamadığımız sürece tecrübeli olabilme şansımız yok nihayetinde. Siz forumdaşlardan istediğim biraz ipucu, ne yapmalıyım, nasıl davranıp bana güvenmelerini sağlayabilirim.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şu anda çok az 2 yıl tecrübeli uzman var.olanlarda çoğu OSGB de çalışıyor yada firma bünyesinde.2 yıl tecrübeli bir uzmanda en az 4000 tl tam zamanlı için para ister verebilecekmisiniz.
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bu işi alacaksınız gibi bir his var içimde... ben olsam sizi alırdım :) Ne istediğini bilmek ve bunu elde etmek için çabalamak, olmazı oldurmaya çalışmak her yiğidin harcı değildir. Sizde o azim ve kararlılık var...
  4. Ceren Avcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cesaret edebilmenize hayran kaldım açıkcası hastaneye umarım alırsınız başarıcak birisine benziyosunuz bu azimle :)
  5. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey bu söylediğiniz kesinlikle benim de aklımdan geçiyordu, görüşmeye gittiğimde ilk söyleyeceğim şey bu :)
  6. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Öz güveninin arkasında duracaksın, sadece işverenden süre iste 2 yada 3 ay performansına (2-3 ayda işveren bir şey kaybetmez en azından Erkan beyin dediği gibi 4000 tl maaşa bulacağı uzmanın yerine misal sana 1500 tl verecek,tabi bu işveren için 3 ayda 7500 tl bir kar olur, ayriyeten 3 ay sonunda değişilmez olursan zaten bununla beraber maaşında 2500-3000 olacaktır çünkü yetişmiş bir eleman sın ve kendini sevdirmişsindir. Aslında her şartta işveren karını etmiştir) göre bu süre zarfının sonunda tekrar konuşursunuz şartları (Tabi bu iki ay içinde geceni gündüzüne katıp ortaya iş verenin zihnine net şeyler koymuş olman şart).ben daha önce yaptım ve olmuştu.
  7. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim Nurdan Hanım :) Kendime güvenmemin en büyük sebeplerinden bir de beni işe alacak kişinin yada kurumun da bu iş konusunda en az benim kadar tecrübesiz olması. Onlara bir zorunluluk getirilmiş iş güvenliği uzmanlığı bulunduracaksınız diye ve onların da düşündükleri tek şey madem para vereceğiz biz bu uzmana tecrübeli olsun bari. Çünkü yapabilecekleri tek şey bu, karşılarındaki insanı bu pozisyon konusunda sınayabilecek bir bilgi birikimleri yok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2013 ---
    evet Serdar Bey benim de düşüncem bu yönde. Yapacağım işin ne kadar önemli ve riskli bir iş olacağının farkındayım. 1-2 ay gibi bir süre içinde bu işin altından kalkamayacağımı farkedersem zaten onlara kalmadan ben ayrılırm işten. böyle bir şeye de bi daha kalkışmamam gerektiğini öğrenmiş olurum.
  8. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Cevap veren ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. bir sorum daha olacak. Diyelim ki sayın işverenlerimi kandırdım :) işe alındım. ilk önce nereden başlamam gerekir. Risk değerlendirmesi, acil durum eylem planı, çalışan eğitimleri falan şeklinde mi?
  9. Göksel ESEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Özgüveninize ben de hayran kaldım ama Hastaneler Çok Tehlikeli Sınıfta yer almıyor mu? Bu durumda C sınıfı sertifika yeterli olmamalı diye düşünüyorum tabii tebliğden dolayı buna hak kazanmadıysanız
  10. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ya bana verirsiniz bu işi yada yakarım bu hastaneyi de belki işe yarar :)
    Eğer bu yolu tercih etmezsen görüşmeye gittiğin yerde gözüne çarpan eksiklikleri söyle araştırmacı olduğuna inandır onları esasen ne mezunusunuz bilmiyorum ama eğer ki is güvenliği teknikerliginden mezun degilseniz size mecburiyetten bu işi yapiyorsunuz baskısı yapabilirler sakın bu tuzağa düşmeyin çok koyu veya cok yumuşak tonlarda giyinmeyin durusunuz be gorunusunuz tam bir özgüven örneği olsun. Aslında sadece bu durumla alakalı değil ama alaycı tavra sahip insanlar olabilir görüşmede eğer öyle biri çıkarsa soğukkanlı davranın ve size yonlendirdikleri soruların cevabini yasalarla verip aslında uzmanın siz olduğunu onlara belirtin, alelade bir işten ziyade uzmanlık yapacaginizi unutmayın. Bu arada yasayida iyi okuyun ve son bir ayın veya haftanın iş güvenliği gelişimleri hakkında azda olsa bir bilgi edinin bu arada yurtdışındaki iş güvenliği uygulamalari hakkinda bilginiz varsa bunu iletin ve aslinda Türkiye'de bu iş için yetersiz olan eğitimin uygulama alanında beraber desteklerle altından kalkilabilecegini belirtin, eğer word excel raporlama bilgin varmi diye sorarlarsada biloyorm de geç altı üstü bir yazı yazıp mail atiyorsun zaten ;) . Ama dedigim gibi ilk secenegide deneyebilirsin belki riskli olabilir ama tutarsa sizi işten çıkarmaya veya ilerleyen zamanlarda mobbing yapmaya cesaret edemezler ;)
  11. Ceren Avcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynısı ben de sorcaktım ama belki 2. arıyolardır falan diye bişey demedim vardır elbet bi bildikleri diye..
  12. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B veya A sınıfı uzman muhakkak vardır yoksa çalışmasının ihtimali yok..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2013 ---
    sonucu paylaşırsanız bizim için faydalı olabilir :)
  13. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    B veya A sınıfı uzman var ise fiyatı çok aşağıya çekeceklerdir. Sırf çalışan sayısından dolayı veya üst sınıftaki uzmanın asistanı olması bakımından işe alım yapıyorlardır.
  14. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nahide Hanım orasi bir hastane oldugu için muhtemelen oranin Acil Servis hekimleri Osgb kurmus olabilirler ve bu Osgb içinde görüsme yapacak olabilirler böyle bir durumla karsilasirsaniz şaşırmayın. Diğer ihtimallerde arkadaslarin dediği gibi zaten A veya B sınıfı bir uzmandan danismanlik alıyorlardır ve hastanede işi takip edecek ve anlık mudahalelerde bulunacak bir uzmana ihtiyaçları vardır.
  15. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Açıkçası bu A veya B sınıfı uzman bulundurup bulundurmadıkları konusunda bir bilgim yok. Benim görüştüğüm kişinin istediği şey sadece daha önce özellikle hastane tecrübesi olan bir C sınıfı uzman. Hastane tecrübesi değilse bile en azından tecrübesi olan. Tecrübe konusunda amaç bu 750 gün primi olsun konusu da değil hiç öyle birşeyden bahsetmediler. Sanırım görüşmeye gittiğimde öğreneceğim bu konunun aslını :)
  16. Nahide Narin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fatih Bey bu benim bahsettiğim yer daha önce bir osgb' den hizmet alıyormuş. Benim anladığım kadarıyla kendi bünyelerinde çalıştıracakları uzmanın osgb den daha ucuza geleceğini düşündükleri için osgb olayından vazgeçmişler. Diyeceğim 4000 tl gibi bir ihtimalim olduğunu sanmıyorum pek :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  17. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    daha ucuza gelmesi ilginç :)
    allahın izniyle bu iş olacak gibi inşallahh :)
  18. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kendinden emin olup net konusutuysaniz bu is olur