1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş görüşmesi için yardım lütfeenn :)

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Nahide Narin tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında bugünde gitseydiniz iyi olurmuş malüm hastaymışsınız orasıda hastane :)
  2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Geçmiş olsun Hakkınızda hayırlısı...
  3. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sağlık olsun...
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hastane tecrübesi konusunda bence yanlış düşünüyorlar. sonuçta eğer istedikleri C sınıfı uzman ise ben olsa hastane tecrübesi olan birini seçmezdim. aynı sektördki tecrübeler ne yazık ki işletme körlüğüne neden oluyor. başka sektörde tecrübeniz olsa elbetteki faydalı olacaktır ama 2 yıl hastane tecrübesi olan birisini almaktanda tecrübesiz birini çalıştırmayı tercih ederim.

Ayrıca; Bende Samsun da yaşadığım için biliyorum, uzman sayısı Samsun da oldukça az ve var olanlar OSGB lerde çalışıyor. bastırırsanız alırsınız :)
  5. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bence sorun şu yeni sertifika almış arkadaşlar için söylüyorum ben de dahilim bunda; öncelikle evet uzman olduk ama ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz çünkü bu işin öncesi yok denecek seviyede ve kurucuları bu yasadan sonra bu işe gönül verecek olanlardır. söylediklerimden yanlış anlam çıkmasın 2008 den bu yana bu işle uğraşan var am istisna sayılabilecek kadar az işletme sayısına bakılırsa. çünkü 50 kişinin altı ve az tehlikeli iş işin içine girdiği zaman 50 kişinin üstü işyeri sayısı çok az kalıyor bunun yanında. yani uzatmayayım bu işe yeni bir sayfa açılıyor denebilir 50 kişinin altı işveren ilk defa uzman çalıştıracak ve uzmanda ilk defa çalışmış olacak yani iki tarafta acemi diyebiliriz. burada önemli olan bizler bu işi bu işyerlerine mantıklı bir şekilde anlatmalıyız ki bu işin kültürünü oluşturalım eğer yasayı arkamıza alıpta işverenlerı bununla tehdit edersek bu işin bir anlamı kalmaz. elbetteki yeni bu işe başlayanların biraz tecrübe kazanması şart. bunun içinde biraz sabır gerekir diye düşünüyorum zamanla herşey rayına oturacaktır. şahsıma söylüyorum kursta yarım yamalak ders görüpte sınava çalışıp kılpayı geçen biri olarak şu anda ben bu işi tam anlamıyla yapabileceğimden emin değilim. ama biryeden başlanılmalı unutulmamalı ki işverenler bizden daha iyi bilmiyor bu işi herşey bizim elimizde aslında...