1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş görme borcu

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve nimzohintli tarafından 8 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. nimzohintli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. OSGB'ye bağlı olarak bir inşaat şantiyesinde tam zamanlı olarak görev yapıyorum. Maaşımı alamadığım için iş kanununa göre iş görme borcumu yerine getirmekten kaçınacağım. Sormak istediğim 2 soru var.
    1-İş kanununa göre İş görme borcunu yerine getirmekten kaçınan kişi mesai saatleri içerisinde iş yerinde bulunur denilmiş. Ben bu süreyi görevli olduğum şantiyede mi geçireceğim yoksa OSGB ofisinde mi?
    2- İş görme borcumu yerine getirmekten kaçındığım süre içerisinde şantiyede bir kaza olursa sorumlu olmamak için ne yapabilirim?
  2. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Isg katip den atandiginiz icin sorumlu olmamak gibi bi durumunuz yok gibi geliyor
  3. nimzohintli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    isg katip'te osgb ile içe görevlendirme anlaşmam var. şantiye ile dışa görevlendirme anlaşmam yok.
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Iyi de bu osgb sizi inşaata tam zamanli tanimlamadi mi? Isgkatip uzerinde sözleşmeler alaninda ilgili inşaat görünmüyor mu?
  5. nimzohintli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilgili inşaat gözükmüyor sadece osgb ile aramdaki sözleşme var.
  6. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ofise git otur paranın alana kadar. Dışa görevlendirmek yoksa inşaatla ilgili bi sıkıntı yasamazsın
  7. nimzohintli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim.
  8. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    noterden ihtar yazısı göndermenizi tavsiye ederim ne yapacaksanız yazılı kanıtlı yapın,kendinizi güvene alın.
  9. nimzohintli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim bende onu düşünüyordum.