1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

iş güveliği ihmali

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve karisma007 tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. karisma007 İSGforum Üyesi

gördüğümüz ve belgelediğimiz kanuna aykırı davranışları nereye şikayet edeceğiz veya forumda bunlar için paylaşım alanı varmı? mesela ben yakaladım bir tane iş teftiş kuruluna ve iş sağlığı genel müd mail attım fakat dönen olmadı. foto 3 ekim 2012 günü ankara-samsun yolu siteler mevkiinde çekilmiştir.
    1.jpg
    2.jpg
  2. karisma007 İSGforum Üyesi

bu olmaması için

Ekli Dosyalar:

3. efecan İSGforum Üyesi

Resimden anladığım kadarıyla,
    1. kule vinci malzeme taşırken insan ve taşıtların üzerinde geçiriyor,
    2. kule vincin kurulduğu yerde yıkılma riski var ki insan ve taşıt akışının tam ortasında,
    3. kule vinci sınırları içinde insan ve taşıt olmamalı..
    forumda fotoğraflar kısmında bende bir kaç buna benzer örnek olsun diye yayına geçtiğimiz çalışma var..ama önemli değil..düşünmeniz önemli..şikayette bulunman ve mail atman yerinde bir davranış büyük ihtimalle incellerler yada ekip çıkartırlar,çünkü çalışma bakanlığı yada iş güvenliği bakanlığı şikayet olunca affetmiyor hemen incelemeye alıyor bunda kuşkunuz olmasın..
  4. karisma007 İSGforum Üyesi

ama 6 gün oldu herhangi bir değişiklik yok. :(
    üte diğer arkadaşlarında bu konuda yardımı olsa daha süper olur.
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bu fotoğrafı da görünce tekrar dedim ki
    " Ülkemizi ilahi bir güç öyle bir koruyor ki!"
    Şu ihmallere rağmen hayattayız. İşin en acısı da yetkililerden ses çıkmaması.
    Nerede bu inşaatın Şantiye şefi? İSG Uzmanı yok mudur? Oradan hiç mi konu ile ilgilenebilecek bir yetkili geçmemiştir ve en kötüsü, birşeylerin yapılması için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor?
  6. Ahmet Yasin Güney İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    123456
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SALİMOĞLU İNŞ. ALÜM. PAZ. SAN. TİC.
    Bu gibi durumlarda ilgili şirketin bilgileri ile beraber şikayet edilmesi gerekiyor. Yoksa dikkate almıyorlar.
    Şantiye sahasındaki "işin yürütümü, müteahhit firma vb. "yazılı levhayı fotograflayın, öyle şikayet edin.