1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği bilgisayar yazilimi

Konusu 'İnternet,Yazılım ve Teknoloji' forumundadır ve mbayerli tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. mbayerli İSGforum Üyesi

Merhaba..
    Forum'da bu konuda bir başlık olmadığı için en uygun yer burası sanırım..
    İş Güvenliği Yazılımlarımızın ilki olan İş Yeri Hekimliği Bilgi Sistemimizi aşağıdaki PDF dosyasını indirerek inceleyebilirsiniz..
    Şu an İş Güvenliği Uzmanlığı yazılımı üzerine çalışıyoruz
    İletişim : 0507 500 79 48
    İyi çalışmalar..

Ekli Dosyalar:

2. mbayerli İSGforum Üyesi

Teşekkürler Fatih bey..
    Ağ üzerinden birçok kişi elbette kullanıp görebilir, içeriğini değiştirebilir..
    Yetkilendirmeler ise ona göre yapılabilir..
    hatta şirketin yada OSGB'nin Server Sunucusu varsa, farklı illerden dahi aynı programa giriş yapılabilir.
    İyi çalışmalar
  3. grandkorci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İşlerimizde teknolojisinin desteğini almak çok önemli bu sayede eksik ve yanlış uygulamalar azalaçak vede iş kazalarının sayısıda azalaçağından kuşkum yok. Emeği geçen arkadaşlara canı gönülden destek veriyorum.
  5. Mert Taş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkese merhaba, iş güvenliğiyle ilgili benim de demosunu kullandığım İSGES yazılımını önerebilirim. İş güvenliğini ayrı bir modül olarak ele alıyor. Ayrıca iş sağlığı modülü de var. Bu sayede hem iş yeri hekimleri, hem de iş güvenliği uzmanlarının tüm ihtiyaçlarını aynı anda karşılıyor. İçerik olarak, şu ana kadar piyasada incelediklerim içinde en kapsamlı iş güvenliği yazılımı diyebilirim. Kullanımı da çok kolay... Uzman olmasanız bile, özellikle arama kısmından iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili her türlü dokümana veya istediğiniz menüye ulaşmanız sadece saniyeler sürüyor.
    Linki de şu: http://www.isges.com.tr/isg-yazilimi/
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bence bu tarz programlar her sektöre özgü olarak yapılmalı.
    O nedenle özenle danışmanlık hizmeti alınıp eğer bu sistemler yazılım üzerinden yapılacaksa bizzat görüşmelerle program geliştirilmelidir.
    Bunu yazmamdaki amaç şu;
    Bazı kişiler internetten bulduğu herhangi bir risk değerlendirme formunu hemen kendisine uygulamaya çalışıyor. Bana göre çok yanlış. Her işyerinin kendisine özel tehlikeleri olduğunun bilincinde olmalı bir uzman.
    Bu nedenle işinin uzmanı danışmanlardan ciddi hizmetler alınarak bu çalışmalar kişiye özel yapılmalıdır.
  7. Mert Taş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben adamlarla konuştum , programın içeriğini biraz görme şansım oldu .A sınıfı bir güvenlik uzmanı ve iş hekimlerinin gözetimi altında hazırlandığı için geniş çaplı bir risk modülü içeriyor.Türkiyenin mevcut mevzuata en uygun yazılımı olduğunu söylüyorlar. sektöre özel hazırlanması gerektiğine benzer birşeyler bende söyledim , bana mevzuatların bütün sektörler için geçerli olduğunu dolayısıyla her sektör için yazılım üretmenin gerekli olmadığını belirttiler.
    Bir bakmakta fayda var bence.
  8. Mücahit Emin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Forumda daha yeniyim ben de bahsini yaptığınız programı inceliyorum Mert bey
    Özellikle Döküman Takip Sisteminin çok faydalı olabileceğini düşünüyorum.
    Ben daha çok osgb tarafı ile ilgileniyorum.

http://www.isges.com.tr/osgb-yazilimi/
  9. sevil mese İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği uzmanlarının yükümlülükleri
    MADDE 11 (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yaparken, işin normal akışını mümkün olduğu kadar aksatmamak ve verimli bir çalışma ortamının sağlanmasına katkıda bulunmak, işverenin ve işyerinin meslek sırları, ekonomik ve ticari durumları ile ilgili bilgileri gizli tutmakla yükümlüdürler.

3 tarafta tutulan bilgilerle bu yükümlülük ihlal edilmiş olur.
  10. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
    Merhaba bizzat kedimizin geliştirdiği yuzde yuz yerli :) NBYS programını test edin. Farkı görün. İş yeri hekimliği ve iş güvenliği aynı anda kullanılabiliyor. Aile hekimliği yazılında ülke genelindeki tecrübemizi iş yeri hekimlerimize ve uzmanlarımızın hizmetine sunduk. Tamamen parametrik ve istediğiniz kadar detaylandırabileceğiniz ekranlarla sizin hatasız takibini sağlayacak yazılım. Siz isteyin biz yapalım. 444 62 97 den demo talebinizi iletin ücretsiz kurulum ve 50 kişilik çağrı merkeziminin desteği ile farkı yaşayın
  11. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    akare isg kullanan var mı? osgb olarak aldık ama çok memnun değiliz . Sizlerden kullanan var mı? memnuniyetiniz ne düzeyde?
  12. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İsgdata yazılımını incelemenizi tavsiye ederim.Ercan Bey 7/24 telefonda katkı sağlıyor.Patlamadan Korunma Dökümanı hazırlama yazılımıda içinde geliyor.İyi tarafı kendi bilgisayarınıza kuruluyor olması.
    http://www.isgdata.zone/index.html
  13. DruzYazilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10491
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Yazılımın deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanabilirsiniz. Ücretsiz deneme için http://yazilim.druz.com.tr/register/bireysel-kayit.html adresinden bireysel üye olmanız gerekmektedir.

DRUZONLİNE İSG YAZILIMI

İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe uzun yıllar emek vermiş işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının uzun yıllara yayılan tecrübeleri ışığında, yıllarca üzerinde çalışılarak hazırlanan “DruzOnline İSG Yazılımı” İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre otomasyon programı tamamlanmıştır. İlk etapta “İşyeri Hekimliği Modülü” ile “İş Güvenliği Uzmanlığı Modülü” hizmete girmiş olup, daha sonrada “Çevre Sağlığı Modülü” hizmete girecektir.

DruzOnline İsg (İş Sağlığı ve Güvenliği) Yazılımı, işyeri hekimlerinin (hemşirelik-DSP hizmetleri dahil), iş güvenliği uzmanlarının ve çevre sağlığı uzmanlarının çalışma hayatlarında ihtiyaç duydukları ya da duyabilecekleri her alanda onlara destek olabilecek kapsamda hazırlanmıştır.

DruzOnline İSG Yazılımıson derece görsel, kullanımı oldukça kolay, yasal mevzuata uygun, her türlü iş ve işlemlerin yapılabildiği, istatistiklerin alınabildiği ve ileriye dönük projeksiyonların yapılabildiği esnek ve özelleştirilebilir bir yazılım programıdır. Programın her noktasında kontroller mevcut olup kullanıcının hatalı veri girişine izin vermemektedir.

DruzOnline İSG Yazılımı 2.000.000'un üzerinde güçlü veri tabanına (İl, ilçe, mahalle, cadde-sokak, ICD Kodları, ATC Kodları, Meslek hastalıkları, Hastaneler ve bölümleri, MSDS raporları, İSG Mevzuatı, Tehlike ve riskler...vb.) sahip olduğundan kullanıcının veri tabanı oluşturmadan kayıt yapmasına imkan sunmaktadır.

Programa ait bazı özellikler aşağıda listelenmiştir:

· Microsoft SQL server veri tabanı kullanarak tüm verilerinizi kendi Sunucunuzda / Bilgisayarınızda saklarsınız.

· Sunucuya yedekleme servisi

· Dokümantasyon ile geçmiş belgelerinizi arşivleme imkanı sağlar. (sunucu üzerine yedekleme)

· Çok sayıda lisansın aynı veri tabanında işlem yapması mümkündür.

· Lisanslara yetkilendirme/kısıtlamanız vermeniz mümkündür.

· Sınırsız sayıda Ana Şirket ve alt şirket, müdürlük şube ve bölümler kayıt etme imkanı sağlar

· Sınırsız sayıda personel kayıt etmeniz mümkündür.

· İlişkisel kolay kullanım, işlemler arasında doğru sıralama

· Windows Uyumlu (Xp, Vista, Win 7, Win 8 ve 8.1, Win 10)

· Yazılım Geliştirme, Güncelleme ve Veri Tabanı güncelleme imkanları

· Pratik ve Hızlı Sıralı işlemler

· Veri Tabanı sayesinde seçmeli işlemler (daktilo yapılmaması)

· Checklist ve Talimatlar hazırlanması

· Risk Değerlendirmesi Rapor ve İstatistikleri

· Önlem / Riskten Korunma Rapor ve İstatistikleri

· Ortam Ölçümleri Rapor ve İstatistikleri

· Ramak Kala Olaylar Rapor ve İstatistikleri

· İş Kazası Olayları Rapor ve İstatistikleri

· Acil Durum Eylem Planı / Rapor / İstatistikleri

· Meslek Hastalıkları Rapor ve İstatistikleri

· KKD Ürünler / Zimmet Takibi Rapor ve İstatistikleri

· Araç/Gereç Periyodik Bakım Takibi Rapor ve İstatistikleri

· Yasal / Yasal olmayan tüm Eğitimler Rapor ve İstatistikleri

· Kurul Toplantılar Katılımcı, Sorumlu Rapor ve İstatistikleri

· Reçete Yazımı Rapor ve İstatistikleri

· Muayenelerin Tümü Rapor ve İstatistikleri

· Revir İşlemleri (hemşire işlemleri) Rapor ve İstatistikleri

· Ecza Stok Takibi Rapor ve İstatistikleri

· Uzaktan Akıllı Güncelleme
  14. isgsis İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44598
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EGEROBOT OTOMASYON MUHENDISLIK PROJE DANISMANLIK SAN TIC LTD STI
    İSGSİS YouTUBE video anlatımları

İSGSİS Genel Sunum 137 Dakika (İSGSİS - İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim ve Denetim Sistemi Yazılımı)

İSGSİS Giriş Ekranı - isg yazılımı

İSGSİS Ana Ekran - isg yazılımı

İSGSİS Menüler ve Firma Bilgileri - isg yazılımı

İSGSİS Sistem Özellikleri ve Çalışan Bilgileri - isg yazılımı

İSGSİS Ekipman Periyodik Kontrolleri, Çalışma Planları, Faaliyet Takipleri ve Risk Değerlendirmeleri
    https://www.youtube.com/watch?v=q4uZ0Hj5eR0

İSGSİS Olay Bildirimi, DÖF, Eğitim Planı, Eğitimler, Uzaktan Eğitimler
    https://www.youtube.com/watch?v=hyMMSJjjcyI

İSGSİS Kurullar, Kurul Toplantıları ve Genel Yapı Özeti
    https://www.youtube.com/watch?v=xidB_TSVBwc

İSGSİS Sağlık Muayeneleri, Entegre Yönetim Sistemleri, Mevzuat
    https://www.youtube.com/watch?v=UvFcZocCaS4