1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği binasında bile güvenlik sıfır!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  15/09/2014 07:00

  TPAO'ya ait İş Güvenliği Başmühendisliği binasının inşaatındaki manzara aslında durumu gayet iyi özetliyor. Sadece küçükler değil büyüklerde de, sadece özelde değil devlette de iş güvenliği sıfır!
  RADİKAL -
  Torunlar İnşaat'ın rezidansında meydana gelen kazanın üzerinden henüz bir hafta geçmişken dün de 'kayıtlara' kazasında 5 işçi daha yaşamını yitirdi. Radikal'in başlattığı 'okur teftişte' kampanyasına ise hergün onlarca mail ve fotoğraf yağıyor. Ancak ne kaza ne uyarı malesef bu inşaat tutkusunu dizginleyemiyor.
  Bugün yayınladığımız fotoğrafların arasında ise bir tanesi öyle dikkat çekici ki, gerçekten 'Pes doğrusu' dedirden türden. TPAO'nun yani devletin bir kurumunun yaptığı inşaattaki koşullar akıllara durgunluk veriyor. Devletin işirnde bile en kötü koşullardaki inşaatlardan bir fark bulunmuyor. Üstelik asıl akıl tutulmasına yol açan şey, söz konusu inşaatın İş Güvenliği Başmühendisliği binası olması. Sözün bittiği yer...
  Siz de çevrenizde gördüğünüz inşaat ihmallerini ihmal@radikal.com.tr adresine gönderin. Belki yetkililerden bir gören olur...
  İşte bugünün inşaat manzaraları...

  [​IMG]
  İŞ GÜVENLİĞİ BİNASINDA BİLE BU OLURSA...

  Radikal okuru V.Ç.'nin bizzat çalıştığı yerden gönderdiği bu fotoğraf gerçekten çarpıcı. Okurumuz mailinde şöyle diyor: "Bu inşaat Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü’nün İş Güvenliği Başmühendisliği inşaatıdır. Asıl komedi bu ya; amacı işçiye sağlıklı çalışabileceği bir ortam hazırlayıp bütün kişisel koruyucu donanım malzemelerini sağlamak olan İş Güvenliği Başmühendisliği maalesef kendi binasının inşaatında çalışan işçinin güvenliğini bile sağlayamamaktadır."
  [​IMG]
  Radikal okuru teftişte: Memleketten inşaat manzaraları...

  [​IMG]
  İSTANBUL GAYRETTEPE

  G.Y. adlı okurumuz İstanbul'da Gayrettepe'den bir fotoğraf gönderdi. Erdemli sokaktaki binanın dış cephe çalışmasında işçiler için hiçbir tedbir alınmamış.
  [​IMG]
  Derme çatma iskeleler, otoban gibi çatılar...

  [​IMG]
  SADECE İŞÇİ DEĞİL YOLDAN GEÇEN DE TEHLİKEDE

  S.K. adlı okurumuzun gönderdiği fotoğraf ise İstanbul'da Mecidiyeköy, Dereboyu Caddesi'nde yan yana iki inşaatın dış cephelerinde yapılan çalışmayı gösteriyor. Birinin üzerine uyduruk, yırtıklarla dolu bir ağ gerilmiş, diğerindeyse hiçbir şey yok. Üstelik bu inşaatlar sadece çalışan işçilerin güvenliğini değil, kaldırımdan geçenleri de tehdit ediyor. Okurumuz daha önce bu durumu belediyeye ilettiklerini ama yetkililerin hiçbir girişimde bulunmadığını da belirtiyor.
  [​IMG]
  Al sana 'iş güvenliği': Kalas!

  http://www.radikal.com.tr/turkiye/is_guvenligi_binasinda_bile_guvenlik_sifir-1212722

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   82,9 KB
   Görüntüleme:
   1.114
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mum dibine ışık vermezmiş :)
 3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  "Canım siz bize bakmayın, dediğimizi yapın, yaptığımızı yapmayın." :))
 4. Mehmet BAYSAL İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  6961
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaş bu böyle nereye kadar gidecek..
 5. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Herkes böyle çalışmaları fotoğraflamalı ve yayımlamalı..
 6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  fotoğraf çok yayınlamakla bitmez
  en önemli sıkıntı fotoğrafı çekenin yaşayabileceği iş kazası
  ÇEKME KARDEŞİM NE ÇEKİYORSUN
 7. Afedersiniz arkadaşlar ama durum bana bilindik bir ata sözünü hatırlattı. Hoca O.........................sa cemat S..............mış. İş güvenliğinin neden S......................tığı bu resimlerden belli oluyor.