1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği denetimi

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 29 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba
    size bir sorum olacak.Geçenlerde çsgb den aradılar biz yarın denetime geliyoruz evraklarınızı hazırlayın diye.
    evrakları da tek tek listelediler.ertesi gün arayıp başka yere gideceklerini söylediler gelmediler.şimdi sürekli yol gözler oldum.normalde böyle haber veriyorlar mı yoksa işletildim mi acaba. ne yapıcam
  2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    Haber verebilirler de vermeyebilirler de. Başka firmaya denetime gelip -hadi şuraya da bi girelim- diyerek denetim yaptıkları da olmuştur. Müfettişlerin istediği evraklar işyerinde zaten normalde de eksiksiz bulunuyorsa korkmanıza gerek yok.

Son dönemde kendilerini müfettiş olarak tanıtan dolandırıcıların da olduğu haberleri dolaşıyor. Size çok ceza gelir diyerek para koparmaya çalışıyorlarmış. Bunlara da dikkat etmek gerekir.
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Hazırlıklı olmak iyidir.
    Ben gidilecek yerlere bildirim yaptıklarını duydum.
    Bizzat 2 arkadaşım iş teftiş müfettişi. Her gün belli yerler var, önceden haber veriyoruz, yetişene gidiyoruz yetisemedigimiz sonraya kalabiliyor dedi. Amaçları ceza kesmek değil, doğru uygulamalara destek olmak.
    Ben onların yslancisiyim. :)
  4. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bi şüphe içerisinde kaldım ama evraklara çok hakimlerdi.istedikleri evrakar risk değerlendirmesi,acil durum planı,ramak kala ve iş kazası varsa tutulan formlar,sağlık raporları,eğitimler,acil durum ekiplerinin sertifikaları,sağlık taraması çalışan listesi,eğitim listesi,msdsler,kapasite raporu,iş akış şeması,sgk listesi,çalışanların hangi bölümde olduklarının listesi,kullanılan kkd listesi,gibi şeyler istediler.evraklar hazır ama insan gene de geriliyor.gelselerdi de bitseydi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Mart 2016 ---
    bir de mesleki eğitimler