1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği gözlüğü kullanımı ve önemi

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Değerli bir abimizden aldığım yeni güncel fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.İş Güvenliği Gözlüğü Kişisel Koruyucu donanımı olarak ne kadar önemli ve üzerinde durup düşünülmesi gerekn bir husus.Özellikle Güncel Eğitim sunumlarınızda yada KKD sunumlarınızda yada lokal eğitim sununmlarınızda rahatlıkla örnek olarak kullanmanızda fayda var..ektende indirebilirsiniz...kolay gelsin...

Bril waarom1.jpg Bril waarom3.jpg Bril waarom2.jpg

Ekli Dosyalar:

2. bayramali İSGforum Üyesi

ALNDAN DA VERENDE ALLAH RAZI OLSUN..ÇOK ETKİLİ ÖRNEKLEMELERDE VE SUNUMLARDA ÇOK İYİ OLACAK..TEŞEKKÜRLER
  3. efecan İSGforum Üyesi

teşekkürler...bu tip paylaşımların devamını diliyoruz...:)
  4. tigger İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Paylaşım için çok teşekkürler. ;)
  5. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    teşekkürler...
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  7. Mehmet Salih Süer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31762
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    GAMA
    KKD nin önemini bilmeyen çalışanlar için KKD sanki ayrı bir eziyet gibi geliyor. bu gibi foto' larla eğitimlerimizi genişlete bilir ve çalışanları daha iyi bir şekilde bilgilendirebiliriz.
  8. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bugün yaşadığım olaydır:Sabah apartmanın garajında arabamı yıkıyorum, komşunun garajına demirci geldi tamirat için.Spirali seyyarı çıkardı,çalışacak."Dur usta koruyucu gözlüğün nerde" dedim.Cevap "Abi gözüm sağlam çok şükür gözlük takmıyorum" dedi. :( Koruyucu gözlüğün ne olduğunu faydalarını anlatmaya çalıştım nafile.Tamiratı yaptıran komşum doktor ve apartman başkanı,"Babam da koruyucu gözlük takmadığı için gözüne çapak kaçtı,gözünün bir tanesi rahatsız dedi.Dedim "Başkan gönder bu adamı gözüne bir şey olacak mesul olursun" Boş bir bakış attı.Ben de arabamı garaja koydum.İçimden söylene söylene eve 21 aralık sınavına çalışmaya çıktım.Genetik mühendislerine ricamdır,Türk insanında güvenlik geni eksik,bir çözüm bulsunlar.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Ekim 2013 ---
    Erkan bey resimler eğitim için süper bir paylaşım.
  9. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Hastanede hasta teknisyenlerine MR cihazında yaşanabilecek kazalara ilişkin eğitimde kullandığım bazı resimler...(Resimler alıntıdır) MR1.jpg MR2.jpg MR1.jpg MR2.jpg
  10. Zeki Bayram İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46304
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Koruyucu gözlük ve toz maskesi birlikte kullanırken camların buğulanmasından şikayetle ikisini birlikte kullanmaktan kaçınıyorlar. Denedim haklılar. Buğulanmaz gözlük alıp denettim, tam çözüm olmadı. Metal Döküm işyerlerinde şalışan uzman arkadaşların etkili çözüm önerilerini bekliyorum.
  11. may İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97554
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    belki çözüm olabilir, ama sıcak için çözüm yok dökümhane çok zor bi işyeri [​IMG]
  12. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sıcakla ilgili problemi bende yaşıyorum bizimde emaye fırınımız var (900 derece). Konveyör sistemi ile malzemeler askılarla fırın içine girip piştikten sonra çıkıyor. Malzemeleri askıdan işçiler topluyorlar. O sırada malzeme soğurken üzerindeki fazla emaye çapaklarını fırlatıyor. Göze çapak kaçma tehlikesi var. Ancak çok sıcak olduğu için gözlük buğu yapıyor kullanamıyorlar. Buğu yapmayan gözlük denedik, oda başarısız. Yukarıdaki maske ile de çalışacaklarını zannetmiyorum.
  13. may İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97554
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    [​IMG][​IMG][​IMG] arkadan hortumlu maskeler var ama işletmeniz için ne kadar efektif olur bilemiyorum
  14. may İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97554
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  15. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Sn.May,
    Resimler alıntıdır.MR cihazının manyetik çekim gücünü bilmediğinizi zannediyorum. Yaklaşık 1,5 tesla gücündeki MR gantry manyetik alanına bilinçsiz-eğitimsiz hastane personeli demir ağırlıklı tekerlekli sandalye-cihazlarla girince bu olaylar olmuştur. Hatta internette araştırırsanız bir hastanede MR cihazına oksijen tüpü ile girince tüp füze gibi gantry'ye girip çekim masasındaki çocuk hastayı öldürdüğü bilgisine ulaşırsınız.
  16. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgi için teşekkürler. Gerçekten çok şaşırdım. Daha çok öğreneceğimiz şeyler var. Bu yüzden işimi seviyorum.
  17. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
  18. may İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97554
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

haklısınız
  19. Zeki Bayram İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46304
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İlginiz için teşekkür ederim. Ancak, bu KKD'yi aldırmak da kullandırmak da zor malesef.