1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği kültürü oluşturulması ve tiyatro ile iş güvenliği eğitimi

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Oda Eğitim tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Oda Eğitim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Oda Eğitim
    Kurumda çalışanlar arasında ortak bir iş güvenliği kültürü oluşturulması,farkındalık ve davranış değişikliğinin sağlanması, iş güvenliği kurallarının öğretilmesi ve tekrar hatırlatılması, var olan risklerin azaltılmasını amaçlayan forum tiyatro ile iş güvenliği eğitimi, klasik eğitim yöntemlerinin oldukça farklı ve sağladığı sonuçlar açısından, onların ötesindedir.

Forum tiyatro, Brezilyalı yönetmen Augusto Boal tarafından geliştirilmiştir.

Forum tiyatro ile verilen iş güvenliği eğitiminin ise en büyük özelliği, interaktif ve kalıcı olmasıdır. Klasik eğitim yöntemleriyle kıyaslandığında, oldukça etkili olan bu yöntem, katılımcıyı, eğitimin merkezine koyar.

Kuruma özel hazırlanan interaktif iş güvenliği eğitiminde, katılımcılar, kendi önerileriyle, iş güvenliği kazasını önlemek için, oyuna bizzat dahil olurlar. Oldukça eğlenceli geçen eğitim sürecinde, kurumun çalışanlar arasında oluşturmak istediği iş güvenliği kültürüne dair tüm bilgiler, hafızalara kazanır ve etkisi aylarca sürer.