1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği levhaları

Konusu 'İşaret ve Etiketler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar 20-30 tane iş güvenliği levhası siparişi verdim. 600 lira teklif verildi. Bana çok pahalı geldi bu fiyat. Levhaların piyasası gerçekten böyle mi? İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz bir levha yapan firma var mı ?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ebatları nedir? 25x35 , 35x50, 50x70 ?

25x35 ebatı 4-5 TL
    35x50 ebatı 10-15 TL
    50x70 ebatı 20-25 TL

civarında diye biliyorum. Tabi bu dediklerim Dekota levhalar. Galvaniz saç olanı var, dekota olup dış kaplamalı (laminasyonlu) olan var.

Kullanacağınız yer kimyasala dayanıklı olmak durumundaysa laminasyonlu dekota yahut galvaniz tipinde levha olması gerekebilir. Sadece dekota olanlar kimyasallara dayanıklı olamayabiliyor. Tabi bu durum maliyeti biraz daha artırır...
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    evet fiyatlar aşağı yukarı böyle bana verdiklerinde :)
  4. Görkem YARGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uys iş güvenliğine bakın ben ordan yaptırdım gayet çok uygun ayrıca kapıdan ödemeli
  5. ozgurtirink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1735
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    Ben uys den şiparis verdim
    şiparişler eksik geldi sonra eksik geldiği için gelmeyen malzemeleri istedim.
    4 aydır gönderecekler.
    UYS tam bir fiyasko..
  6. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    25*35 ler 5 tl arkadaşlar
  7. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    Bakın arkadaşlar. Yapmanız gerekeni söyleyeyim. A3 yada A2 laminasyon cihazı + Laminasyon naylonlarını alıyorsunuz. Sonrasında kendi tabelalarınızı kendiniz yapıyorsunuz :) Hem ucuza geliyor hem tabelacı vs uğraşmıyorsunuz hem de istediğiniz tabelayı istediğiniz anda yapabiliyorsunuz. ;) Selamlar
  8. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba ben anadolu yakasında bostancı da bir yerden alıyorum yer çok kolay en pahalı aldığım 15lira falandı verilen teklifin yarısına alabileceğinizi düşünüyorum. http://www.ilkisguvenligi.com/IS-GUVENLIGI-LEVHALARI,LA_400-2.html#labels=400-2 adresinden ulaşımına bakabilirsiniz geleceğiniz yeri söylerseniz nasıl geleceğinizi de tarif edebilirim ayrıca internetten de sipariş verebiliyorsunuz
  9. Akın Kundakçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    107353
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar iyi günler! Şantiyede malum geçici korkuluk yaptırıyoruz ancak bunlar tabi çok çok sağlam şeyler değil. Beton dökümünü bekleyen işçiler 3 4 kişi gidip tek bir korkuluğa yaslandığında bunların dayanmama riski var. Bunu önleyebilmek için "Korkuluklara Yaslanmayın" diye bir tabela yaptırmak istiyorum ama 2 gündür herhangi bir şey bulamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  10. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Korkuluk yok, ne çözüm bulabiliriz diye düşünürsek, metro istasyonlarında olduğu gibi, yaklaşık 50 cm. içeri zemine sarı çizgi çizdirin, belli aralıklarla "Çizgiyi geçmeyin." diye yazdırın. (Aklıma gelen bir çözüm.)
  11. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Korkuluk olmamasının nedeni ne? Bu şekilde düşünemeyeceğimiz çok yer var ama. Korkuluk yerine yazı yeterli olsa korkuluk diye bir şeye gerek duyulmazdı. inşaatların her katın kenarlarını sarı çizelim yeterli olur o zaman. Bence korkuluk vs olmama olayında, korkuluk koyma ihtimali kesin yoksa, belli aralıklarla demir çakılıp file çekmek ve üstüne uyarı yazmak, olmadı 2 ya da 3 farklı yükseklikte zincir çekerek uyarı yazmaktır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2015 ---
    Tabelayı kendiniz yazın. Matbaalar pvc tarzı ya da dekoto üzerine baskı yapıyor. Yaslandıkları şeylerin insanın baskısına yeterli olmadığını ve burada düşme tehlikesinin olduğunu belirtin kırmızı renklerle.

Ayrıca bu tarz bir şey de işinizi görebilir tabi.
  12. İsrafil Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15653
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sarmakina Sanayi ve Ticaret A.Ş
    Ömer beyin dediği gibi en uygun ve en problemsiz yöntem laminasyon cihazı ve laminat kaplamalardır. Hem istediğiniz gibi istediğiniz kadar yapın hemde kimse ile uğraşmayın. Ben şahsen öyle yapıyorum.
  13. Ebru Oğuzbir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83232
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben istediğim levhaların bilgisayar çıktısını alıp kırtasiyeden pres yaptırıyorum.Laminasyon cihazı elinizin altında pratik bir yöntem.Sipariş ver,sipariş bekle zaman kaybı
  14. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İllaki iş güvenliği malzemeleri satan firmalara bakmayın hırdavat malzemeleri satan yerlerde levha satışı yapıyor ama en mantıklısı arkadaşlarında dediği gibi bilgisayar çıktısı alıp laminasyon cihazı ile kaplama yapıp asmak hem zamandan kazanıyorsunuz hem maliyetten böylece farklı güvenlik önlemleri için maliyet kalıyor ve size itiraz etme gibi şansları da kalmıyor