1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği; sapla saman

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Fatih Ataselim tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatih Ataselim Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  43997
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ekosistem
 2. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45622
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gediz Madencilik A.Ş
  Beğenen arkadaşlar;bakın bu sadece uzmanları karalamış benim anladığım kadarıyla.
  1-Bir madende veya inşaatta görev alacak uzmanlara dil uzatmış istedikleri miktardan bahsetmiş ve kınamış bulunmaz hint kumaşı teşbihi de yapmış;ama alacakları sorumluluktan hiç bahsetmemiş.Bu tip yerlerde görev yapacak meslektaşlarımız asla bu fiyattan aşağı anlaşmamalı.
  2-Sapla samanı kendisi karıştırmış olmalı ki tüm yazı işverene getirilen maddi yükümlülükten bahsetmiş;Oysa iş kazalarının maddi manevi yükü daha ağırdır.
  3-Uzmanlara (ki çoğu iş arayan ve bunun için yasayı işverene anlatan uzmanlara)fırsatçı demiş;Bu yasa siz gazetecilere bile fırsat vermişken mesleği uzmanlık olanlara fırsatçı demek düpedüz iftiradır.Elbette fırsatçı gibi davrananlar vardır ama buradan genelleme yapmak olmaz.
  4-''Türkmen katarı yolda dizilir''şeklinde bir deyimimiz vardır.Mevcut yasa elbette olgun sıkıntıları giderecek kapsamda değildir.Ama bu hiçbir şey yapmayarak beklemekle de olmaz.Bu güne kadar hemen hemen (bu ciddiyette)hiç bir şey yapılmadı.Zamanla düzelecek ve inşallah amaca hizmet edecek.
 3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Hm, iyi ile kötüyü aynı kefeye koymamak lazım.Kişi sadece 1 haftadır alanında uzman kişilerle görüşerek bu yazıyı yazmış..Oda işveren açısından bakmaya çalışmış.İşin ehemmiyetinin bilinmemesi bu tarz yorumlara neden olabiliyor maalesef
 4. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erol Beye önlemek ödemekten çok daha insani ve ucuz bişeydir sloganını söylememiş hiç kimse heralde bi haber her seyden.Konuya yalnızca ceza boyutundan bakmak akla mantığa ve vicdana zaten sığmaz.