1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği staj yeri yardım

Konusu 'Staj Rehberi ve İmkanları' forumundadır ve Tuğba Karataş tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğba Karataş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Herkese Merhaba,

Mayıs ayın uzmanlık sınavına hazırlanıyorum. Kursum, Mart ayı sonunda bitiyor .İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum.
    Stajımı verimli bir şekilde yapabileceğim bir firma arıyorum. Ayrıca ileride de Kalite veya diğer departmanlarda çalışmaya devam da edebilirim. (Şuan işsizim)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tugba.karatas@hotmail.com
  2. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bulanlar bulamayanlara yardım etsin=) yahu parasız pulsuz staj yapacağız yer bulamıyoruz arkadaş. ben de eğitime başladığım günden beri hatta başlamadan once bakmaya başladım hala bulamadım. Ve stajı hakkı ile yapmak istiyorum...
  3. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba
    Ben Lüleburgaz veya çevresinde 5 gün staj yapacak yer arıyorum. Telefonum 0536 301 62 71 yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hepimiz aynı dertten müzdaribiz hocam...
  5. hserap İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,

İsg egitimini alanların ortak sorunu 'staj' sanırım. Benim de Haziran ayında yapmam gerekiyor.
    Onceki donemi atlatan arkadaslar, yardımcı olabilir misiniz?
  6. hserap İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  7. Mehmet Ali TOPALOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar firmalarla (fabrikalar vs.) görüştüğünüz zaman ne tür bilgi/cevap alıyorsunuz? Paylaşabilirseniz sanırım staj arayan tüm uzman adayları için yönlendirici olacaktır. ayrıca staj imkanı bulduğunuz yeri bildirebilirseniz (özel bir mesaj ile dahi olsa) staj imkanı bulabileceğimiz yerler hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz kanısındayım. Her türlü paylaşımın/bilgi alışverişinin yapıldığı forumumuzda destek ön planda olacaktır.
  8. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir tanesi bana "sana normal bir çalışana yaptığımız gibi özlük dosyası açmamız gerek, 5 günlük bir çalışma için savcılıktan kağıt alıp sağlık raporunu tamamlayıp ikametgah resim vs evraklarla gelsen belki yaparız ama 5 gün için uğraşmak istemiyor bizim yönetim dedi. başka bir arkadaştan da staj için 250 tl istemişler... ne zor işmiş bu staj yahu. lisans stajı bile çok daha kolaydı...
  9. Mehmet Ali TOPALOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    farklı bir yolla, işi yokuşa sürerek, istemiyoruz diyorlar yani :(
    ayrıca açıkça para istemeleri de şaka gibi :)
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    onu bunu şikayet edeceğinize eğitim kurumunu CSGB bakanlığa şikayetde bulunun.ALO 170 de olabilir bu husus gösteriyorki eğitim kurumları para basmak için kuruldu.Eğitim kurumları sigortanızı yaparak işyerlerinde rahatlıkla staj yapmanızı sağlayabilirdi..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Mayıs 2013 ---
    Bu ülkede insan yetiştirmek luzumsuz görüldüğü sürece (Öğretmenler-ilk ve oğraöğretim...üniversite) hep ucuz yaşamaya devam edecektir.
  11. Mehmet Ali TOPALOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey öncelikle üslubunuzu beğenmediğimi belirtmek isterim. Eğitim kurumlarının sigorta yapma işlevini açabilirseniz memnun olurum..
  12. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    erkan bey rize de kabul edilebilir belki. ve sizin gibi toz pembe bakanlar da olabilir orada. ama büyük şehirler de arz ve talep ilişkisi farklı yürüyor. sizin oradaki gibi değil yani. burada stajer olduğunuzu söyleyince kapıları suratına kapatıyorlar insanların...
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu husus canımı sıkıyor eğitim kurumlarına baskı yapın yada bakanlığa dilekçe ile bu hususta şikayetinizi sunun..sigortası olmayan bir stajer staj yapması mümkün olmuyor.yani işveren sigortayla stajerle uğraşmayı bir yük ve maliyet olarak görüyor.ama eğitim kurumu sigortayı kendi yapsa en azından şansı daha fazla olur.
  14. Mehmet Ali TOPALOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki halihazırda farklı bir işte çalışmakta olanların sigortası olduğu durumda, yıllık ücretli izine ayrıldığı zaman sigortası devam ediyor. bu durumda staj için başvurulan işyerinin ek sigorta yapması gerekmiyor sanırım. yorumunuz nedir?
  15. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    asgariden yatırılan 5 günlük bir sigorta prim ödemesi yaklaşık 80 TL falan tutmakta. kursların bu parayı ödemesi demek baştan -80 TL kayıp ile öğretime başlaması demek. hangi eğitim kurumu öder ki bunu?
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sigorta yapacaksın..stajer olarak
    ama paraları cukka ettiler zengin oldular ve milleti kapı önüne koydular..ben şimdiye kadar işi gücü bırakarak saçlarının teli kadar stajere yardımcı oldum ve çok bunaldım anlar oldu..işverene dert anlatmaktan.
    çünkü staj uygulamasında işyerinde elini kolunu sallaya sallaya dolaşamıyorsun sigortalı gözükmen lazım..
  17. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet gorustugum bir osgb de bundan bahsetmişti. ben her türlü imza atarım ama karşıdaki firma da imzalamalı. onlar imzalamak istemiyorlar demişti...