1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği tasarısı değişerek geçti

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Barış Özener İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63807
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTADOĞU OSGB
    İş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen işverenlere, idari para cezası uygulanmaması için tanınan süre 3 aydan 6 aya çıkarılırken, geriye dönük idari para cezası uygulanması hükmü tasarı metninden çıkarıldı.
    SEÇİM SONRASINA YANİ
  2. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

2012 de isg kanunu çıkmış HÜLOOOOOOOOOOOOOO
  3. İsmail Tamer KÖSE İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    120224
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dağ fare doğurdu.
    Bizim bildiğimiz o BİRİLERİ yine baskın çıktı.
    Kimsenin hakkı kimsede kalmaz ama...
    İş kazalarında ölen işçiler bu sistemi içinden çıkılmaz hale getiren akıl verenlerden, baskı uygulayanlardan, bu tasarılara altına imza atanlardan , onaylayanlardan haklarını almak için BEKLİYOR olacaklar..

İyi haftasonları..
  4. İsmail Tamer KÖSE İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    120224
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ekecik arkadaşımıza sormak lazım bu iş güvenliği kültürünün oluşmasında Devlet nerede. 6331 çıktıktan sonra iş kazası sayılarınaa bakmakta yarar var (o sayılarınında buz dağının görünen yüzü olduğunu herkes biliyor).
  5. İsmail Demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44568
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ...Mış gibi yapacagız yine ...... yahu bu insan insan, parca parca kanun yonetmelik mi olur, dogrular kabak gibi ortadayken neyi arayip bulmaya calisiyorlar. Mesele sadece para babalari, patronlar mutlu olsun. Bumudur....
  6. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu kadar hassas bir konuda dahi oy kaybetme telaşına düşenleri asla unutmayalım...
  7. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının, mahkeme kararıyla haksız bildirimde bulunduğunun saptanması halinde belgesi 6 ay süreyle askıya alınacak. Asıl can alıcı cümle bu benim için.. öyleeee herkesi şikayet etmeyeceksin yani .... ne demişler: arsız güçlü olunca haklı suçlu olurmuş atasözünü de göz önüne alarak şikayette bulunmak gerekiyor bi nevi...
  8. erdal81 İSGforum Üyesi

İş Güvenliği UzmanlarınınGörev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik değiştimi arkadaşlar ya da değişcek mi bilginiz var mı ? bu taslakta ona değinilmemiş ?
  9. Yalakalik gibi derdim olsaydi ismimi zikrederdim. Sunu da belirtim sirada senin gibi cok insan var cevaplayacak cevabim cok net olacak; dusunce ozgurlugu diyip dusunceye tahammul edemeyen bir usaksin.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2015 ---
    ÇAPULCU mekanizmasından da ancak bu kadar basiretsiz yorum olur. :)
  10. Nazim arkadaş sanırım diger arkadaslarin( uşaklar)yorumlari sizi cesaretlendirmis:) sesim kesilmez sukurler olsun haa sesimi duymak istersen ki tabi cesaret edersen numarami paylasirim :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2015 ---
    Arkadaslar ben dusuncemi yazdim ama dusuncelerden bile siyasi propaganda cikarmaya calisanlar oldu. Dusunce ozgurlugu saygi duyun ve goruslerinizi adimi telefuz etmeden cevaplayin.
    Dusuncelere saygi duymayan arkadaslara son cevabimi verdim fazlasi bu saygin form a zarar verir.
    Iyi calismalar
  11. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

düşüncelere saygı duyulur duyulmasına da "şükredin, değer kazandınız, işsizdiniz" yazarsan bu düşünce olmuyor, terbiyesizlik, hadsizlik ve malum siyasi düşünceye yaltaklanmak oluyor...
  12. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

herkes normal şekilde birbirine yazarken, sorularına cevap ararken, birileride cevaplarını verirken gelip durduk yere ortalığı karıştırıyorsun sonra da "fazlası bu saygın forma zarar verir" diyorsun. lahana turşusu-perhiz ilişkisi seninkisi...
    bu arada form değil forum!!!
  13. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Adını ekecik yazdıysan ya yaşın küçük ya beyin hücrelerin küçük senin. bu tartışmayı başlatan sensin kanunu çıkaranlara şükran duyman üzerine çıkmadı mı. milletin forum sayfalarında tartıştığı şeyler var olan yönetmeliklerin eksik yanları değil mi. bi de yazdığımın neresi siyasi diyorsun kafan mı iyi senin. evet düşünce özgürlüğü var bu ülkede ama sadece koyunlar için diğerleri için değil. sana tavsiyem sektör ile ilgili neler olduğunu daha iyi takip et, senin kafan basmadığına göre söylenenlerden bişeyler çıkarmaya çalış amacın bu mesleği yapmak ise tabiki. farkettiysen forumlardaki normal insanlar sektörün sorunlarından, nasıl daha iyiye gitmesi gerektiği gibi konulardan bahsediyorlar, çıkarttık denen kanunların-yönetmeliklerin iş güvenliği alanındaki profesyönelleri korumaktansa patronları korumak yönünde olduğunu, bizleri daha çok günah keçisi olarak kullanmak istedikleri yönünde olması nedeniyle insanlar tartışmıyor mu. sana tavsiyem millete bok atacağına işin ne tarafındasın önce buna bir karar ver.
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    En iyi Cevap oldu...Ağzına sağlık...Duyarlılık ve takip çok iyi..isgforum konuşuyor ya meseleleri çok mutlu oluyorum...
  15. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    üstat ağzına sağlık...
  16. Bak kardesim edepsizlik etme beyinsizlik sana has bisey sen once aynaya bak ve kuyruk acının ne oldugunu anlayamadim. Edepsizlik etme klavye arkasinda
  17. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bakın sayın site takipçileri sevgili meslektaşımız bana yukardakinin dışında özelden ne mesaj atmış.
    ekecık Edepsizlik etme canimi sikma benim gerizekali herif ben senin gibilerini yetistirip cok egittim
    bak kardeşim burada neden bahsettiğimizi sen hala anlamamışsın sana her yönden 10 numara büyük gelirim ben hadi başka kapıya.....
    lütfen site yöneticileri bu arkadaş ile ilgilenirlerse kirliliğe bir son veririlir inancındayım. kalanlarla daha faydalı şeyler için kafa yormaya devam edebiliriz.
  18. :) bu kafa sana cok buyuk fazla yorma
  19. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ekeCİK forumu takip edenler seni mi yoksa beni mi taktir etmişler bir bak istersen. eeee naparsın orantısız zeka işte.....
  20. Haa bu kadar çaban takdir edilmek için miydi:) aferim bi takdirde bendeb sana.Ama ben ortada zekadan baska hersey goruyorum ben sende :)