1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği tasarısı değişerek geçti

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Ben dün son mesajimda ismimi hitap etmeden dusuncelerinizi yazin formu baska amaçla kullanmayın demistim. Ama algilamakta ve mesaji okumakta güçlük çeken kendini zekalı olarak yorumlayan:) arkadaşlar hala sayfada sitem edip edebsizlik yapmaya devam ediyo.
  2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    trole darbe yapmayın. edep yahuuuuuu eyyyy isgforum yönetimi:)) eyyy uzmanlar:)) yaa hak... Saldırılarınızla malum şahsı dik duruşundan vazgeçiremezsiniz :eek: çünkü bunlar hep dik durdu asla dikleşmediler :cool:
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bağzı şeylerle dalga geçmeyin carpilirsiniz :) :)
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Trol ne demek?Bir kaç konu altında mesajlarda okumuştum ama anlamadım bişe.Tron efsanesi filmi ile bir alakası var mı?
  5. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Troll esas olarak İskandinav kültüründe efsane olmuş çirkin bir yaratıktır.:)

İnternette ise, bulunulan ortamın huzuru bozmak, ilgi çekmek vb. amaçlarla insanları kızdıracak, tepkiye yol açacak mesajlar yazan kişi olarak çok kısaca özetlenebilir. Yukarıdaki mesajdaki Troll sözü ise mevcut iktidar partisinin sosyal mecralarda bu işi(Trollük) yapması için para ile tuttuğu kişilere gönderme içeriyor. Para karşılığı bu işi yapan kişilerin olduğu, geçmişte yapılan bir dinlemeye ait ses kaydı ile de tescillenmiştir.
  6. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Buna göre, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının acil durdurmayı gerektiren veya yakın ve hayati tehlike arz eden durumlarla ilgili tedbirleri almayan işverenle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bildirim yapması üzerine işine son verilmesi halinde hak kazanacağı tazminat miktarı "bir yıllık sözleşme ücreti" olarak belirginleştirildi.

En göz alıcı madde bu olmuş ilk başta ..
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çok zavallısınız, sadece üzülebilirim sizin için.
    Allah kurtarsın
  8. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bir üst sınıfa bakma sürelerinde değişim oldumu bilgisi olan??
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    henüz yayınlanmadı taslak aşamasındaydı en son.
  10. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    iki yıldıya bir üst sınıfa bakabilme durumu bu iki yıl daha uzatıldı diye birşey okumuştum biryerlerde ama emin değilim.
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

merhaba arkadaşlar.

yanlış hatırlamıyorsam uzmanların bir üst tehlike sınıfında çalışabilme hakkı bu senenin temmuz ayında bitecekti, ancak yeni çıkan torba yasada bu sürenin uzatıldığına dair söylentiler var. internetten aradım ama henüz böyle bir resmi bilgi bulamadım. konu hakkında bilgisi olan varmı acaba?
    Adsız.jpg
    http://www.isgforum.net/threads/iş-...ri-değişiyor-işte-yönetmelik-detayları.14248/
  12. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey, Troll konusunda yaptığım açıklamaya ek olarak bir de "Don't feed the troll" deyimi vardır. Trolleri beslememek lazım. Bu tarz iletilere cevap verdikçe, tartışma alevlendikçe bu kişilerin ekmeğine yağ sürülmüş ve amaçlarına ulaşmalarına yardım edilmiş olur.
  13. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    karşısındakini de kendisi gibi görürm
    öbürü dediğiniz şahıs, ortalığı karıştıran kişi!!! o bu tarz bir konuşma ve tartışmayı çıkartana kadar, kimsenin trolle beyinsizlikle işi yoktu. bence sizde bu mevzuyu kaşımayın artık, eğer amacınız bilgi paylaşmaksa...
  14. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Memnun değilseniz, takip etmek zorunda değilsiniz , uğurlar olsun.
  15. YAV SİZİN HAKARET İÇİN BİLE KULLANDIĞINIZ KELİME TROLL,BENCE SİZ RÜYALARINIZI DA İSVEÇÇE GÖRÜYORSUNUZDUR,ADAM BEYİNSİZ DİYOR CEZA ALMIYOR,ÖBÜRÜ KISSAS YAPIYOR HEMEN CEZA ALIYOR,ALLAH SİZİN AKLINIZA FORUM YÖNETİCİLİĞİ BİLE VERMESİN; BİR DE ÜLKE YÖNETSEYDİNİZ NE OLURDU ACABA ;TROLL YERİNE BİR KELİME SİZE ELAZIHTAN ,HIRTIKSINIZ SİZ
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Şubat 2015 ---
    SEN KİMSİN ,YÖNETİCİ Mİ ,SAHİP Mİ
  16. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sevgili arkadaşlar burası iş güvenliği profesyönelleri olarak sektörün sorunlarının tartışıltığı bir platform. buradaki herkes bir şekilde başına gelen yada tecrübeleri nedeniyle normal olması gereken durumları söylemekte. bakanlığın yaptıkları ise, işin sahibinin bir ihmali nedeniyle iş güvenliği uzmanlarını sorumlu tutmaları ve günah keçisi olarak bizleri göstermeleri gibi bence en önemli yanlışlık. v.b. gibi sorunlardan bahsediyoruz. hükümetin yaptıkları ise yaptığı icraatlarla daha çok işverenleri koruduğu yönünde değilmidir? bunu bir iş güvenliği profesyöneli olarak normal mi kabul ediyorsunuz. burada bu durum böyleyken ekecik arkadaş hükümeti öven saçma sapan yazılar yazınca tartışma çıktı, arkadaşın dikkati çekilmeye çalışıldı bölüm yöneticileri de bu arkadaşı uyardı şimdi de siz çıktınız mim aşık. size tavsiyem en azından bu konuyu birinci sayfadan itibaren okuyun kim neden bahsetmiş tartışma nerden çıkmış ondan sonra karar verin. yok okudunuz ama yinede aynı fikirdeyseniz allah akıl fikir versin size daha ne diyelim.
  17. sibel yeşilot İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    58652
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    baştan sona okudum forumu ve ben de fikrimi yazmak istedim
    malesef bizim insanımızın yapısı bu. devlet OSGB leri suçluyor, OSGB ler uzmanları. uzmanlar hem OSGB leri hem devleti suçluyor. herkes hatayı birbirinde arıyor. sorun bu işte.
    ben uzun yıllardır jeoloji mühendisliği yapıyorum. ilk yıllar araziye gitmeden hiçbir analiz yapmadan raporları yazıyorlardı jeoloji mühendisleri. sonra oda denetimleri geldi ve bizim raporlarımızı düzgün hazırlamamız ve işimizi gerektiği gibi yapmamız yıllarımızı aldı. herkes yaptığı işten çok memnundu. tabi iş olması gerektiği gibi olunca fiyatlar da ona paralel artmış ve herkes emeğinin karşılığını alır olmuştu. sonra oda denetimleri kalktı. ve ne oldu biliyormusunuz.... onca yılı kaldırıp çöpe attık. eskiye döndük. üç kuruşa saçmasapan işler yapmaya başladık. neden yıllardır oturmuş sistemimizi devam ettiremedik. işte burası düşündürücü....
    şimdi bu işe de başladım. ve gördüm ki jeoloji mühendisi arkadaşlarım meğer melekmiş. bu sektör daha da ciddiyetsizmiş. insan psikolojisi bu eğer yaptığınız işten az para kazanıyorsanız eliniz o işe idealist yaklaşımla gitmez. kazandığınız para sizi tatmin ediyorsa o zaman o işe sıkı sarılırsınız. biz hem mühendis hem isg uzmanıyız. neden dik durup 'sorumluluk alıyoruz bu paraya bu işi yapmayız' diyemiyoruz. hepimiz osgb ler dahil yaptığımız işe paralel ücrette diretsek hem işimizi düzgün yaparız hem de birileri gelsin de bizi düzeltsin demeyiz. osgb lerde çalışan uzmanların saatleri dolmuş durumda bir düşünün kaç işyerine bakıyorlar. ama ücret 1000-1500 tl . sadece şunu diyorum. yazık aldığımız diplomaya, yazık aldığımız sertifikaya................