1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği tespit ve öneri defteri - onayli defter ve önemi

Konusu 'Bilimsel ve Teknik Yazılar' forumundadır ve Emre Tavşan tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ALO 170 i arayıp ta doğru bilgi alan zaten nadirdir naz hanım.
    Bakanlığın en büyük eksikliği zaten bilgi hattında bilgisiz memurları, çalışanları görevlendirmeleri.
  2. kimya19 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende buna katılıyorum naz hanım gerçekten bu işin uygulama aşamasında bakanllık ta uzmanlarda yeterli tecrübeye sahip değil ancak bi terslik olursa müfettişler yapacağını yapıyor. birde hergün birşeyler değişip duruyor. çok zor çok...
  3. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zaten sıkıntı da o sürekli değişen - gelişen bir mevzuata sahibiz
    takibini yapmadığımız zaman emin olun doğru bildiğimiz şey ertesi gün geçerliliğini yitiriyor.
    onun için bana göre iyi bir uzman günde 1 saatini mevzuatların takibi için ve www.isgforum.net üzerinden forumlarda paylaşımlar için değerlendirmeli.
  4. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    NEDEN GÜLŞEN KIRTASİYE ARKADŞLAR
    BEN HERHANGİ BİR KIRTASİYEDEN 15 TL YE ALDIM
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2014 ---
    İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ ÜCRETSİZ ONAYLIYOR
  5. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşyerinde Onaylı Defter Örnekleri Doldurulmuş örnekler Forumda Paylaşacak Arkadaşlar Olursa Yol Gösterme açısından faydalı oalcağına eminim
  6. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş güvenliği uzmanının değişmesi durumunda işyerindeki isg tespit öneri defterine yeni uzman devam edebilir mi? yoksa defter yenilenmeli mi? çünkü defterin ön kısmına eski uzman veya hekimin bilgileri yazıyor olacak.
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Aynen yazmaya devam edin..bu husus işkurun yaptığı önemli yalnışlardan biridir.çünkü defterin noter tasdik olması önemli ve isgkatipte atanmış profesyonellerin yazması da kanuni bir gerekliliktir.defterin önüne uzman hekim bilgileri yazmak bişey ifade etmez ve büyük bir handikaptır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Ocak 2014 ---
    mesela osgb oraya başka bir uzman hekim atayabilir görev değişikliğine gidebilir.bu defterin özelliğini ve kullanabilirliğini değiştirmez.
  8. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar ;
    Tek bir şirkete ait 3 farklı projede görevliyim, bu 3 proje için ayrı onaylı defter mi tutmam gerekir yoksa 3 proje için de aynı onaylı defteri kullanmam doğru olur mu?
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    farklı projelerin farklo lokasyonları ve kendilerine ait işyeri numarları vardır. hatta sözleşmelerinizide tek tek tanımlamıssınızdır büyük ihtimal projeler için katip üzerinden. defterlerinde farklı olması gerekir.
  10. Hande Günal Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    25833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet haklısınız işyeri numaraları farkından dolayı ayrı olması daha mantıklı teşekkürler..
  11. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu deftere yazılanlar işveren tarafından gerçekleştirilmediği halde yapmamız gereken resmi olarak bir işlem var mı ? Bazıları ÇSGB ye bildirmekten falan bahsediyor ama bana pek makul gelmiyor. Bunun yönetmeliklerde vs. bir karşılığı var mı ?
  12. buket kani İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    114557
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaptınız anlasmada sız alt işveren durumundaysanız eger ve verdınız elamn sayısı 50 ve uzerı degilse ayrı ayrı deftere gerek yok ...
  13. Aykut Açıkgöz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı soruya farklı cevap veren çalışanlarda mevcut 170 hattında malesef
  14. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Merhaba bu defterdeki sarı ve pembe kopyalarlai lgili sorum benim,bu nüshaların hangisi İş Yeri Hekimi,hangisi İş Güvenliği Uzmanında kalmalıdır?
  15. MELDA NİŞANCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yakutiye TSM
    Herkese iyi haftalar.Benim merak ettiğim konu şu: onaylı deftere atılacak tarih ne olmalı? işyerine ilk tespitlerimizi yapmaya gittiğimiz tarih mi yoksa analizleri raporları teslim ettiğimiz tarih mi?ya da daha sonrası olabilir mi fark eder mi?
  16. Farketmez. hekim genelde pek bir şey yazmadığı için iki nüshasınıda ben alıyorum birini osgb ye veriyorum diğeri bende kalıyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2014 ---
    tespitte bulunduğunuz tarih olmalıdır mantiken..
  17. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Asıl Sureti İş yerinde , sarı sureti iş güvenliği uzmanı , pembe suretini de iş yeri hekimi...
  18. böyle bir detay bir yerde yazıyor mu? aslı işyerinde kalcak onla ilgili bilgi var.
  19. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erol Bey
    Yönetmelikte Aslının iş yerinde kalacağı belirtiliyor. Diğer konu ise tamamen tercih ve yorum diyelim. Diğer 2 nüshası malumunuz iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimine aittir. Sarı rengi kendim seçtim.Pembe rengi de iş yeri hekimi için bırakıyorum.
    Dediğim gibi bu renkler ile ilgili açık bir ifade yok sadece tercih
  20. Hekim yapmadığı tespitin altına imza atmayacağı için iki nüshasınıda ben alıyorum.Bir nüshasını bağlı olduğum OSGB ye veriyorum. benimkide tercih