1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı özerk olmalı ve devlet kadrosunda devlet adına çalışmalı

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhaba arkadaşlar ben bu konuyu buraya neden taşıdım hemen anlatayım hepimizin sıkıntısı biliyorum ki bu genel olarak patronu şikayet etsen işinden olacaksın etmezsen bu sefer işini yapmamış olacaksın yani köşeye sıkışmış bir haldeyiz bir nevi bu yüzdende herkes e- devlet şifresi ile giriş yapıp bimere burdan şikayetlerini yazsın ki konu ile ilgili belki birileri sesimizi duyar ama duyması için önce bizlerin duyarlı olması gerekli ben şimdi bimere konuyu yazıyorum herkes 5 dk ayırıp bimere yazarsa süper olur.
  2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

iş güvenliği uzmanlarının işverene bağlı olması durumunda risk gördüğünde işvereni uyarıyor işveren yapmazsa bakanlığa şikayet ediyor iş güvenliği uzmanı maaşını aldığı yeri bakanlığa nasıl şikayet edebilir ki bu yüzdendir ki iş güvenliği uzmanlarının devlet kadrosu ile atanmaları ve işverenlerden iş güvenliği uzmanlığı hizmet ücretlerini devletin tahsis edip iş güvenliği uzmanlarının maaşını bu kaynak vasıtası ile ödenmelidir bu şekilde hem güvenli bir ortam oluşacak hemde iş kazalarının sayısında önemli bir azalma sağlanacaktır konuyu ilgililere iletmenizi arz eder, iyi çalışmalar dilerim. (bimere yazdığım yazı budur.)
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu böyle olmalı tabiki bana kalırsa ama bütün uzmanların da standart olması gerekir her şeyi standart olmalı. O zaman ne olacak bakanlık nasıl müfettişlere check list veriyor böyle bir check list verecek uzmanın eline hangi sektöre hangi makineye bakıyorsa ona göre değerlendirecek. Öbür türlü acemi bir uzmana denk geldiğini düşünün bir işverenin sonra adam aklına ne kadar saçma şey gelirse onu yazacak belki yazdığı saçma şeyler yüzünden adam fabrikayı mı kapatsın hiç denk gelmiyor mu sizlere acemi çalışma arkadaşlarınız yok mu aranızda (5000 m2 işyeri yok çatı uçtan bir yerden damlatıyor elektrik prizine denk gelir yangın çıkar işyeri kül olur çatıyı komple izole edin) yoksa şikayet!!! İşimizi devlet atamasıyla yapacaksak bence iş güvenliği hizmetine standart getirilmesi gerekir işte o zaman Ayşe Fatma Halil Mustafa ayrımı olmaması gerekir. Yoksa işverenlerin vay haline.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

burda hem fikiriz bu ileri etap olmalı yani bu karar verilmeli ve standartlar olması gerekenleri devlet planlamalı ve uygulamaya geçirmeli devlet ne için var uygulatmak için var kanun çıkardılar ve kanun sıkıntılı düzenleme yapılmalı ve doğru yollardan birkaçını bizler söylüyoruz zaten güvenli ortam tam kontrol iş kazası sayısında çok büyük azalma olmazsa birşey bilmiyorum .
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Devlet işini bilir, hiç kendimizi yormayalım :)
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

devlet öneri için bimer diye site açmış sen ver önerini devlet tabiki işini bilir ama senin fikrinde önemli onlar için ver fikrini uygulatıp uygulatmama devlete kalsın .
  7. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hocam bimerle ilgilenen zatlar göderdiğin iletide ki istek/dilekleri okuyor, yazdıklarının mevzuatta ki yerine bakıyor ve mevzuata uygun cevap yazıyorlar. Daha önce benzer bir konuda yazmıştım. Anlattığım şekilde mevzuat diliyle cevap yazdılar.
    O yüzden bimer' den falan benim umudum yok.
    Tabi sizin çabanıza ve dileğinize saygı duyuyorum.
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evet devlet işini biliyor bknz... Soma = Toki + Sgk borçları + Okul yardımı = Örtbas ;)
  9. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  10. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
  11. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    imza kampanyalarında her zaman kullanılan bir site...:))