1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı adayları maaşları-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ne kadar maaş alıyorsunuz ?

1. 1500-1750 arası

18,7%
  2. 1750-2000 arası

17,7%
  3. 2000-2500 arası

50,9%
  4. B- SINIFI 2500-5000

7,4%
  5. A-SINIFI 5000-10000

2,7%
  6. 1500 TL. ALTI

2,7%
  1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

kursa gidilir sorun çözülür
  2. kurslar hiçbir işe yaramıyor:(en iyisi yurt dışına gitmek bence
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

zamanla yarışıyoruz unutma
  4. erhann İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kurslar olmuyor gerçekten. konuşmak gerek sürekli ve bilenlerle
  5. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Kendi görüş ve fikirlerimi belirteyim. Tam zamanlı İSG uzmanlığı için konuşuyorum.
    Bir C sınıfı uzman 3000-4000 TL arasında teklifte bulunmalıdır bence.
    Çevremden gördüğüm kadarıyla B sınıfları 8000-10000 TL arası çalışıyorlar ve neredeyse boşta gezen yok gibi...
    A sınıfından bahsetmeye gerek yok zaten hepsi firma sahibi oldular artık. Kurs aldığım İSG firmasındaki A sınıfı İSG uzmanı Porsche Cayenne ile derslere geliyordu. Sanırım bir rakam belirtmeye gerek yok...

Şuanda sen ne kadara çalışıyorsun da bu rakamları söylüyorsun diyenler olacaktır. Ben Maden Müh. olarak çalışıyorum İSG belgemi kullanmıyorum henüz. 3000 TL/Ay gibi bir rakama çalışmaktayım. Ama tabiki aynı zamanda yasal olarak üzerime İSG aldığımda bu fiyatta bir değişiklik talep edeceğim.
  6. Cnds23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ENKA
    Ünvanı 'Uzman' olan bir çalışanın ücret skalası 1500-2500 Tl arasında olmamalı.
  7. dilara altın çebiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şu yazılanları okudukça içim kabarıyor, nedir bu rezalet bu sistemdeki.. hem yasal zorunluluk getiriyorlar, uzman bulundurmak üzere..
    hem de hiç denetleme yapmıyorlar.. çoğu firma işin bilincide değil ki.. ta ki cezalar başlayana kadar da olmıcak.. Türk milleti klasik, yumurta dayanacak!
  8. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    inan ki yumurtanın dayandığı yerlerden birinde çalışıyorum, sırf iş üstümüze kalmasın diye olmaz dediğimiz rakamlar verdiğimiz işletmelerden bile bazen geri dönüş oluyor... :) müfettiş denetimi yüzünden şuan bulunduğum il cadı kazanı gibi kaynıyor... :)
  9. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    a sinifi is guvenligi uzmani saat basi 100tl eskiden 150-200 idi ama suanda piyasada 60 70 cekiyorlar ortalam 75 80 tl ye kabul ediliyor.C sinifi icinde saati 40 tl bireysel ama tecrubeli iseniz yila gore ucret degisiyor.2500 tl den asagiya almiyorlar(imla hatalari icin kusura bakmayan klavye ingilizce mecburen bole yaziyorum:) degismiyorda programlardan oturu )
  10. dilara altın çebiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,

Bu bahsettiğiniz rakamlar oldukca iyi ancak , inanın ki bunlar cok hayal rakamlar.. sadece yenı sertıfıkasını almıs c sınıfı bir uzman , tecrübesiz ancak osgb lerde iş bulabiliyor, teklif edilen rakamlar ise oldukça komik, 1250-1500 tl malesef..bunun en büyük sebebi de hekimlerden kesemediklerini uzmandan kesiyorlar, ne olsa bizim için bir tarife yok ya..olan bize oluyor:( ama güzel bir fırsat cıkar da büyük bir firmada başlanırsa durum ne olur bilemem?
  11. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Merhaba Dilara Hanım ;
    Aslına bakarsanız işin bilincinde olan OSGB'ler de var. Daha önce bana 2500-3000 TL arası OSGB teklifleri de gelmişti. Fiyat az çok tabiki tartışılır ama tecrübe kazanmak da diğer bir önemli konu. Özellikle hekimlerin kurdukları OSGBler gördüğüm kadarıyla hem maddi hem manevi olarak daha sağlıklı işliyor.
    Dilerim gönlünüze göre bir iş bulursunuz.
  12. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar bir sorum olacak size bu iş güvenliği sertifikası sahibi mühendisler sadece iş güvenliği uzmanı olarak mı iş yapıyorlar yoksa mühendislik mesleklerinin yanında ek olarak mu bu işi yapıyorlar acaba ? bilgilendirseniz sevinirim
  13. bahtunnazar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu sayfadaki arkadaşların yazdıklarını okudum afyon bursa ankara izmir gezdim tecrübesiz uzmana verilen maaş 1300-1500 tl osgblerde ha dedim büyük firmalarla çalışayım dedim 2000-3000 tl adamlarda isg diye bir şey yok. bırak beni mühendise o maaşı vermiyo artı başka işlerde yüklüyo mühendis arkadaşlara
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Arkadaşlar.
    Dün Erkan Dündar arkadaşımız facebook'ta yayınlanan bir ilanı bizlerle paylaştı. 275TL'ye Risk Analizi. Tecrübe, Güven, Profesyonellik vb. yazıyor ilanda. Aynı halı yıkama şirketleri veya pizzacıların dağıttığı el ilanları gibi bir broşür yani.
    Piyasa böyle olmuşken 2000-3000TL gibi rakamlar hayalden öte geçemiyor.
    Maalesef işveren " İş Güvenliği Uzmanı benim sırtımda bir kambur" diye yüzünüze rahatlıkla söylerken, bu fiyatlar hayatl. Bir de buna fırsatçılık eklenince... Şu ana kadar piyasada 3600 küsür kişi uzmanken, sırf mayıs sınavına 35000 kişi girecek. Yeni açılan kurslar vb.
    Arz talep dengesini göz önüne alırsanız fiyatları az buçuk tahmin edebilirsiniz.
    Saygılarımla.
  15. Yasemin Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59839
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KANIK İNŞAAT LTD. ŞTİ.
    ağustos sınavına giricem.yazılanları okudukça kendime güvenim azalıyor.
  16. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizim pazarlamacılar 300 tl ye fiyat vermişler antalyadan bir firma 80 tl yaparım demiş....... yazık yazık
  17. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    Karın tokluğuna bile denk gelmiyor bu rakamlar...
    2 kişi bir yerde yemek yiyoruz zaten 80 TL geliyor hesap. Bir yemek ısmarlayalım ödeşelim deseydiniz firmaya...
  18. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    lokantacıya diyeeceğiz sen bana yemk söyle ben sana risk değerlendşrme yaparim
  19. bahtunnazar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sevgili meslektaşlarım yapılan risk değerlendirmelerini gördüm adam aynı şeyi bütün işyerlerine uygulamış denetime geldimi bu işin ........ çıkacak ama adam gibi işini yapan kalacak siz onlara bakmayın zaten o paranın da hayrı olmaz insanları kandırarak bu iş yürümez emin olun.
  20. peri_b İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaşlar başlığı şöyle bir okudum herkes ne kadar da uçmuş. Yapmayın lütfen 220 saatlik eğitim hiçbir işe yaramıyor. Elinize bir iş verildiğinde hanginiz kimseye soru sormadan üstesinden gelebilir. 2500-3000 tl maaştan bahsediyorsunuz.(yeni başlayanlar için söylüyorum)
    Ben 1.5 ay önce bitirdim kursu staj için bir yere geldim. Ve hemen tüm belgelerim imzalandı ve "stajın bitti" denildi. Bildiğiniz naylon staj olacaktı. Ama adamlar da haklı 5 günde İSG öğrenilmez. Gittim işverenle görüşmeye, ben naylon staj yapmak istemiyorum,dedim. O zaman o da dedi, 5 günde bir şey öğrenemezsin, boş yere yorulmuş olursun. Ben de o zaman belgemi alana kadar geleyim, dedim. Kabul ettiler ve şu an sınava girmeden de iş teklifimi aldım. Amma gidip de 3000 tl gibi bir uçuş yapmayı düşünmüyorum. Çünkü öğrenecek o kadar çok şey varki. Bir işletmeye gittiğiniz zaman her şey o kadar farklıki bunlar 220 saatlik kursla öğrenilecek şeyler değil. Deneyim isteyen şeyler. Ben nacizane fikrim ilk 1 sene boyunca maaşın miktarına bakmadan, iyi bir OSGB ye girip orada işi tam anlamıyla öğrenmek. (İyi bir OSGB diyorum çünkü bazı uçuk insanlar 220 saatlik kurstan sonra sertifikalarını alıp OSGB kurmuşlar ve hiçbir şey bilmiyorlar) Ücret zaten ondan sonra istemesen de artacak.