1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı adayları maaşları-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ne kadar maaş alıyorsunuz ?

1. 1500-1750 arası

18,7%
  2. 1750-2000 arası

17,7%
  3. 2000-2500 arası

50,9%
  4. B- SINIFI 2500-5000

7,4%
  5. A-SINIFI 5000-10000

2,7%
  6. 1500 TL. ALTI

2,7%
  1. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    Bravo, guzel tesbit ve tavsiye
  2. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bugün 1500 tl ye aylık 30 -40 az tehlikeli (bakkal , manav vs..) risk analizi için teklif aldım, daha doğrusu görüştüm.
    30 -40 cok fazla görünüyor dedim, ben başlarım yaparım ne zaman biterse o zaman analiz yapabilirm die söyledim.
    bilmiyorum, risk analizini çok basit görüyorlar. ilginç.
  3. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    İşi bilmeyen işverenler kopyala-yapıştırcı sözüm ona uzmanlar Risk analizini çok basit görüyor.Bence çok ayrıntılı,sorumluluğu fazla ve zaman alan bir iş.Çünkü görmediğimiz bir risk ve yanlış bir skorlama ilerde başımızı ağrıtabilir.
  4. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende ayrıntılı düsünen birisiyim falan dedim . İlk ay istedigim gibi yaparım, sistemlerine uymazsa yapacak bişey yok. Yani bir acil eylem planı gördüm ben biyerde, sadece tel nolar yazılı iste itfaiye vs.. ya en basit büro bile olsa bence kaçış yolu gösterilmeli. oraya gelen misafir, ziyaretci vb. insanlarda olabilir, diyelim ki bir yangın anında kapıyı bulamadı ve bu yönlendirici şey ona yardımcı olup hayatını kurtarabilir. Bunu dedim ama önemsiyor görünmüyorlar. Genel olarak o şekilde , birçok firma tahminim.
  5. serayDK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1500 alanlar sevinmeli galiba ben bugun 1000 lira teklif aldım şaka gibi tecrübe tabiki önemli ama insanlarında hakları yenilmemeli öğrenciyken yazları satış danışmanlığı yaptım 2 3 sene önce o zman 1500 lira maaş aldım bukadar olamaz yani osgb ler kafayı yemiş mühendislik okuyup üstüne uzmanlık alıp 1000 lira maaş teklif edenler utansın artık devlet bu işe el atsın artık
  6. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93869
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İSG UZMANI
    diğer illeri bilmem ama izmir suyunu çıkardı bu işin..
  7. murat murat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla bugün otobüs durağında asılı gördüğüm iş ilanını aynen söylüyorum size kuaföre kalfa alınıcaktır net 1300 tl maas yazıyordu varın siz düşünün kimse bu maas konusunda ezdirmesin kendini benden bir arkadaş dost tavsiyesi herkese..
  8. serayDK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizim kendimizi ezdirmemizden ziyade devlet bizi ezdirmese keşke
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Bizim kendimizi ezdirmememiz.diye birsey yok bence sehirlere gore piyasa degisiyor ve adamlar kabul etmessen etme oryalik uzman kayniyor ben bulurum modunda bence isimiz zor bu.duruma devlet.el atsin bncede ama onlarinda naptigi.mechul suan hersey karmakarisik oldu el atip maaslarida temelli karistrirlar diye korkuyorum :)
  10. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Arkadaşlar Devlet el atsaydı bu kanunu yaparken el atardı. ben kanunun çıkarılmasının politik sebepler olduğunu düşünüyorum yoksa kimsenin işçiyi veya İSG kültürünü düşündüğü yok. Tamamen devletin sırtındaki kamburları azaltma çabası bence. hep bunu yapıyorlar artık dikkatinizi çekmiştir kimin sesi yükselse hemen bi kurs bi sınav bi sertifika bi diploma.. ama iş var mı yada tatminkar olunacak derecede bi durum var mı ? malesef yok. Devlet gerçekten bu işi çözmeye niyet etseydi bizi işverenlere yada para babalarına yem etmezdi. Her ilde çalışma bölge müdürlükleri var, atama yolu ile uzmanları kendi bünyesine alırdı ve kendi eli ile denetimleri yapar eksiklikleri giderirdi. bütün gelişmiş ülkelerde olay böyle dönüyordur eminim. yinede ALLAH emeklerinizi boşa çıkarmasın diorum. saygılar..
  11. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art
    cehaletimi mazur görün de altın yakalı olmak ne demek? maviyi beyazı anladık ta :)
    birde bu bölüm dediğiniz bölüm hangi bölüm. hangi bölümleri şirketler tercih etmiyor? hangilerini tercih ediyor?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    bizim insanımız maalesef böyle. üç kuruşa çalışmayı çok seviyor. devlet ne yapsın. Bazı konularda taban fiyatların listesini çıkartmış devlet ama uyan yok. Eğitim şart....
  12. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben aşağı yukarı 50-70 arası başvuru yaptım internetten fakat çok ilginçtirki içbirine tenezzül edipte geri dönen olmadı eralde dedim bende bir problem var anlamış değilim. kariyer net,yenibiriş, secretcv. bunların hepsinde cv'm var ama ya işverenler yalandan ilan veriyor, ya uzman sayısı çok fazla da beni beğenmiyorlar yada bilmiyorum. bi fikri olup bana yardımcı olabilecek olan varmı. bu arada öyle çok zordurumda olan biri değilim allaha şükür.
  13. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

Sizde sorun yok hocam, sistem bu hale getirdi malesef. internette verilen ilanlarda aranılan özellikler diye bir başlık açılmıştı onun geyiğini yapmıştık orada aranılan ve istenilen vasıflara bakıldığında adamlar ordinaryus uzman arıyorlar :) yapmanız gereken bence piyasaya kendiniz açılın işverenlerle, kurumlarla bizzat görüşmeler yapın yada bulunduğunuz yerde uzmana kıymet veren bir OSGB var ise onlarla irtibata geçin.
  14. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bu ülkede bazı şeyleri anlayamıyorum benim acizane fikrim bu işin devlet tarafından yapılması yönünde, devlet uzmanını işverene atayacak maaşınıda kendi verecek öyle büyük rakamlarda değil. 217 saati dolduracak şekilde uzmanlarda işini adam gibi yapacak işverenden korkmayacak beni işten çıkarır diye veya riskleri ve önlemleri görmezden gelmeyecek maliyet olmasında gözüne girelim diye. güzel olmazmı yahu benim mantığım almıyor işverenin maaşını ödediği birinin kendini denetlemesini ve yaptırım uygulamasını. kendinizi işveren yerine bir koyun
  15. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art
    Serkan bey o kariyer sitelerinde bende çok işçi aradığım için biliyorum. işveren e sizin gibi yüzlerce başvuru gidiyor. artık önüne gelen başvuru yapıyor. sekreter ilanına başvuran erkek mühendisler mi desem, temizlikçi ilanına başvuran emekli mühendis mi desem, vs... ipini koparan bakmadan başvuruyor. Hal böyle olunca sizin gibi gerçekten iş arayan arkadaşlarda harcanabiliyor. "kurunun yanında yaş ta yanar"...
    size tavsiyem başvuru yaparken biraz zaman harcayın. başvuru yapacağınız ön yazınızı standart yapmayın. ayrıca başvuru yapacağınız işletmeyi araştırın, bulun, mail atın, telefon açın, fax çekin, gerekirse kapısına dayanın :) ama bunu laf olsun diye değil o işi gerçekten yapacağınıza inanıyorsanız yapın...
  16. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Sayın hocam bütün hepimizin fikri bu zaten. Hatta ve hatta bu kanunu yazan, yapan, oylayan adamlara da gidip sorarsanız onlarında özünde yatan fikrin bu olduğu açığa çıkacaktır. Ama mevcut şartlara ve imkanlara bakıldığında bu denli bir istihdamı karşılayacak gücü olmadığından ve bu ülkede ki mühendislerini ve teknik elemanlarını başından atmak isteyen bir oluşumun eseridir 6331...
  17. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında zorbirşey değil biliyormusunuz madem önemli bir kavram ve oluşum ozaman işverenden nasılki sigortadan kesinti yapılıyor bu iş zorunlu olacaksa işverenden kesintini yap kaynağını ayarla ve uzmanın maaşını ver yanı işverenin uzmana maaş vermesini bekleme işverenden al uzmana ver olmazmı soruyorum sizlere. kanunsa olması gereken bırşeyse ve işverenler uzman çalıştıracaksa bu şekilde olması daha mantıklı değilmi?
  18. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

Sayın hocam kesinlikle mantıklı. Ama diyoruz ya ülke ülke değilki bu yöntem daha az zarar veriyor onlara göre. IMF ye borcunu ödeyip halkı bankaların kucağına atan sonrada borcumuz yok diye göbek atan bir yerde yaşıyoruz :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    Tabiri caiz ise kanunlar antibiyotik gibi. Atıyorsun abicim bir doz, bademcikler de ki iltihabı onarıyor ama böbreklerin anasını ağlatıyor..
  19. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben 6 sene işverenlik yaptım yanımda çalışan birinin beni denetlemesini,şikayet etmesini,yaptırım uygulamasını ve işimi benden daha iyi bildiğini söylemesini açık konuşuyorum hazmedemem, maaşını ben verdiğim için. çünkü dağdaki bir çoban dahi olsan eğer paran varsa ve bir iş kurduysan yanındaki en kıdemli mühendis bile elpençe durur karşından çünkü parayı senden alıyor.
  20. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serkan kardeşim aynı durum bende de var dönen olmadı bekliyoruz bakalım
    tecrübeliler geçiş yapabilseydi b veya a sınıfına bizimde önümüz açılırdı
    herkes c sınıfı uzman bu nasıl iş anlamadım ki bakanlığın plansız işleri işte bunlar