1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı adayları maaşları-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ne kadar maaş alıyorsunuz ?

1. 1500-1750 arası

17,9%
  2. 1750-2000 arası

17,6%
  3. 2000-2500 arası

53,1%
  4. B- SINIFI 2500-5000

6,7%
  5. A-SINIFI 5000-10000

2,5%
  6. 1500 TL. ALTI

2,2%
  1. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Johnson Controls

sen onu bir yere yaz, bende şantiye şefine atarım :D oda onaylar,lol
    4000x16 maaş alan C sınıfı da var, benım gibi 3750 alıp işi bırakan C sınıfları da var. Böyle bir genelleme yapamayız, karakter özellikleri, tecrübesi, ingilizce bilmesi gibi etkenler parayı azaltır yada arttırır. Ama şunu öğrendim ki, iş veren sana para veriyorsa birçok şeyi de alıyor. O yüzden tercih yapmak lazım,
  2. Orçun Kapçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bekkiler Balıkesir

SAYIN SERKAN SÜ

Şuan için gerçekte yazdığınız gibi bir durum söz konusu olabilir. 10.000lerden m2 başına fiyatlardan bahsetmişsiniz.
    Anlattığınız olay devletin mali açığı belli şeyleri zamlayarak benzin ,tekel vs yada dakika başı kesilen trafik cezalarıyla döndürmesi gibi bir yere varıyor.
    Olayın amacı iş yerlerinde kaza olsun da işveren İSG uzmanı alayım diyecekse yada OSGBler bunlara bel bağlayarak İSG uzmanlarının maaşları belirlenecekse vay halimize.
    1000Tl gibi komik bi rakam alan İSG uzmanın aldığı komik rakam yetmezmiş gibi hapse kadar giden yolculuğunun kısa bi özeti.
  3. Naci Kara İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Olaya hem çalışan hem de işveren gözünden bakalım.

Çalışanlar ; Dört yıllık bir üniversite bitirip Mühendis olmuşsunuz, yani zaten bir mesleğiniz var.
    Allah aşkına bir mühendis olarak işe başlayanın maaşı asgari ücret mi olmalı :) Sakın burası türkiye falan demeyin
    Temizlik işlerinde ve güvenlik işlerinde çalışanlar ortalama 1000tl net alır. Sürekli muhatap olduğum insanlar
    Bunları geçtim ( büyük şehirler için konuşuyorum ) üniversite mezunu olarak aylık geliri 1500 tl olan işer bulabilirsiniz. Eğer bulamıyorsanız kendinizi sorgulayın. Gelelim isg konusuna diploma üzerine bir de kursa gidip iş güvenliği uzmanı olmuşsunuz.
    2000 tl nin altında maaş talep edecekseniz bu işi yapmayın, başka işler de de bu maaşları alabilirsiniz. ( tam zamanlı )
    Gelelim işverene yada osgb ye ; Eğer tam zamanlı olarak bir şirkete girecekseniz zaten büyük bir şirkettir, 2000 tl nin altında maaş almazsınız, tecrübe hikayesini de lütfen geçin, tecrübeniz yok diye yarım muafiyetmi var, siz orda olduğunuz da yasal zorunluluk ortadan kalkmıyor mu? Böyle hikayelerle kafanızı meşgul etmeyin, büyük şirketlerde maaş sıkıntısı olacağını sanmıyorum o yüzden geçiyorum.
    OSGB ; Zaten kritik konu burası, Gördüğüm kadarıyla, hatta gördüğüm kadarıyla kısmını da geçelim, bu iş bu şekliyle yeni uygulamaya konulduğu için herkes tecrübesiz, lütfen alınmasınlar OSGB deki A ve B sınıfı iş güvenliği uzmanları da tecrübesiz. Tecrübesiz oldukları konu uzmanlıkları değil yanlış anlamasınlar uzmanlıklarına sonsuz saygım var.
    Konu işetme tecrübesi ve osgb. Daha önce hiç kimse böyle bir düzen kurup işletmemişti. Sistem benim şu anda çalışmış olduğum sektöre %70 oranında benziyor. Farklı olan nokta ben malzeme kullanıyorum osgb ler bilgi kullanıyor.
    Onun için rahatlıkla söyleyebilirim ki Bir OSGB Bir C sınıfı iş güvenliği uzmanına 2000-2500 tl maaşı rahatlıkla verebilir. Vermek istemez o ayrı konu, onun içi C sınıfı iş güvenliği uzmanları kendinizi ezdirmeyin.
    Ben bir OSGB de bir C sınıfı iş güvenliği uzmanı aylık 180 saat çalıştırarak, 2000-2500tl maaş verebilir, altına araba çekebilir ve bundan da gayet memnun olabilirim. Bunun maliyeti de bana C sınıfı uzmanın sağladığı cironun %50-60 ı kadar olur.
    Herkes OSGB açmak zorunda değil, Herkes te isg uzmanı olmak zorunda değil, 1500 tl maaş alarak bu işin hakkı verilemez.
    Hiç iş tecrübesi olmayanlara ilk 6 ay şu kadar sonra ki 6 ay şu kadar bir sene sonra bu maaşı alırsın diyenlere sözüm yok.
  4. c.adige İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben isg kursuna başvurdum ancak kusrum daha başlamadı. sizce sınavında çok zorlanır mıyım duyduğuma göre geçebilen sayısı giderek azalıyormuş. siler bilgi sahibisinizdir bana bir öneriniz var mı
  5. ehliyet sınavı gibi geldi bana çıkmış soruları çözerseniz yaparsınız.
  6. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Tehlikeli sınıfta yer alan 160 kişinin çalıştığı Bir işletme ile Kısmı süreli çalışma için anlaşmak üzereyim, Pazartesi randevulaştım. Ücret ne talep etmeliyim.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sanırım maaş almadan risk analiziyle bu işi yürüteceğim :)
  8. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

hangi il, nerden gidip geleceksiniz, masraflarınız ne olacak hesaplayın derim ilk önce...
  9. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ek bir masrafım olmayacak, Yaşadığım şehir kütahyada...
  10. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ağustos sınavı kasım sınavına gireceklerin gözünü baya bir korkutmuş, derslere devam edin, not tutun, yönetmelikleri okuyun geçersiniz.
  11. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dediklerinde haklısın fakat yasa ertelendiği için C sınıfı uzmanların bakabileceği işletme sayısı çok az, onlarda zaten daha önceden aldılar elemanlarını, fiyatlar şimdi bu seviyeye düşmüş olabilir. 2016 ya kadar sabretmek gerekiyor gibi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Eylül 2013 ---
    tehlikeli sınıfa C sınıfı bakabiliyormu, yoksa torba yasadan bir şeyler çıkar B ye geçerim nasılsa diyemi düşünüyorsun
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

tamamdır, uzmanlıktan aylık olarak kazanmayı hedeflediğiniz rakam neyse onun üzerinden aylık kaç saat gidiyorsa hesaplayın ve orantıya vurup, çalıştığınız bölgenin şartlarına göre rakamı belirleyin...
  13. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 'in Geçici madde 4 de, 3 yıl süre ile C sınıfı uzmanların Tehlikeli sınıfta görev alabileceği yazıyordu. Torba yasada 2. fıkra eklendi Prim gün sayısına göre üst sınıf sınava girme hakkı verilecek. Bunlara güvenerek görüşeceğim. Bir yanlışım varsa beni uyarın.
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geçici madde hala geçerli içiniz rahat olsun aynen yazdığınız gibi doğrudur. Hayırlısı olsun bu arada
  15. mt_nihat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler...
  16. 3000 isteyin 2500 e razı olun. 1 yıllık sözleşme yapın. işler kolaylaşınca gönderme olmasın.
  17. ergindemirel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59178
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sevgili meslektaşım; İSG sitelerine genel anlamda baktığımda en büyük sorunun öz güven ve kendine karşı saygı sorunu olduğunu görüyorum,mesleğimize genel bir bakış açısıyla baktığımız zaman;OSGB lerin hizmet verebilmesinin ana şartı olmazsa olmazı nedir,tabiki İGU uzmanı değilmi;İGU uzmanına olan ihtiyaç İş yeri hekiminden daha fazla neden derseniz hekim ihtiyacı kamudan da karşılanabiliyor,PEKİ ŞARTLAR LEHİMİZE iken neden bu durumdayız şu sayfalara baktığımda maaş beklentileri komik denecek seviyelerde el ayak olmuş bunun sebebi OSGB ler değil,bu tavizi veren UZMAN arkadaşlarda,OSGB ler sizlere mahkummmm,lakin bizler onlara mahkum muşuz gibi hareket ediyoruz,haliyle onlarda piyasayı kırıp bu fiyat kırıklığını da uzmanlardan çıkarıyorlar,UZMAN eşit değildir köle
  18. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    saatimiz 25 tl + (25tl) sgk . enson görüşmemde böyle idi. tam zamanlı çok tehlikeli sınıf 2500 tl + (2500tl )sgk.
  19. ergindemirel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59178
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    RECEP BEY doğrusunu isterseniz bu sayfalar işverenler tarafından takip ediliyor biliyorum, bence bu işi yükseltmek istiyorsanız fiyat zikretmeyin derim,c sınıfı asgari ücreti 3500 in altında olmamalı ve doğrusu UZMAN ARKADAŞLARA tavsiyem iş arıyorlarsa OSGB lerden uzak durmaları,40 şirketi üzerine yıkacak 217 saat iş verecek 2500 verecek kendisi ne kadar alacak,senden daha fazla net karı olacak,SORUN bakış açımızda,osgb lerde çalışanlar istifa edip birleşseler il bazında maaşları aylık 5000 i geçer,OSGB lerde kapanırrrrrrrrrr
  20. alkinisg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biraz ironi olacak ama bu gün bir yere giderken bir kafenin önünden geçtim kahve falı ve tarot bakılır yazıyordu içerisi tıklım tıklım dolu millet kahve falı ve tarot baktırıyor.Durdum garsona sordum kaça bakılıyor diye kahve falı 30 tl tarot 25 tl dedi içeride en az 50 kişi vardı 5 tane bakıcı sözün özü ben iş güvenliği uzmanı olarak falcılar kadar para kazanamadığımı fark ettim ama bunu kendi kendimize yaptık başkası değil