1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı adayları maaşları-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ne kadar maaş alıyorsunuz ?

1. 1500-1750 arası

18,7%
  2. 1750-2000 arası

17,7%
  3. 2000-2500 arası

50,9%
  4. B- SINIFI 2500-5000

7,4%
  5. A-SINIFI 5000-10000

2,7%
  6. 1500 TL. ALTI

2,7%
  1. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art
    olayı tartışmanın fazla bir anlamı yok. koyun milletiz nereye sürüklerlerse orya gideriz. sadece bu alanda değil hemen bir çek alanda bu koyunluk yüzünden fakir edebiyatına giriyoruz. bunu düzeltmenin tek yolu yasalar. ama yasalarda malum çalışanlara göz ucu ile bakıyor. hayırlısı... :)
  2. erkan7878 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    81268
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Asgari ücretle çalışan en az 30 işyeriyle sözleşme yapan ayda 1 kez bile işletmeye uğrama fırsatı bulamayan arkadaşlar oldukça bu meslekte gelecek aramak ancak boş bir hayal
  3. Ali ATAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Konuşulanların hepsini takip edemedim fakat herkes taktiksel çözümlerden bahsediyor. Her mesleğin rayiç bedellerini belirleyen odaları vs. var. Neden İSG uzmanlarının yok. Bence bu işi meslek haline getirmek isteyenler önce teşkilatlanmalıdır ve yasal mevzuat bakımından çalışmalar yapılmalıdır. Zaten ilgili oda vs. bedeli belirler, tüm işveren ve çalışanlar uyar.
  4. huskant İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85162
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar devlet dairelerinde isgb, osgb çalışmalarıyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi...
  5. ozgurtirink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1735
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    Bir tanıdığımızın inşaat firması için iş güvenliği hizmetleri hakkında anlaşmış olduğu fiyat.

11 katlı inşaat projesi işi sürekli olarak 13 kişi çalışıyor. (İstanbul/Ümraniye)
    Uzman+Doktor+Sağlık Personeli=450 TL(KDV Dahil)

Birde bireysel çalışan uzmanları kötülerler.
    Sizin sırtınızda yük, bizden hizmet alın fatura keselim gider gösterirsiniz.
    Şimdiye kadar duymadım bizim uzmanımız daha tecrübeli gibi bir şey.
    Varsa yoksa uzmana kaç para veriyorsunuz biz daha ucuza yaparız.
    Allah sonumuzu hayır etsin. (AMİN)
  6. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu 450+ kdv yi daha öncede duymuştum.. kuaförden inşaata kadar bu fiyatı vermeye başladılar.. çok yazık.. herley para değil tamam ama insan yaşam mücadelesi verirken başkasıın hayatını nasıl koruma altına alabilir..?!:(
  7. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    devlette mühendis kadrosu ile çalışan bir kişi 2750-3000 tl maaşla başlıyor bir teknik elemanın maaşı c sınıfı için söylüyorum minumum bu fiyatlar olmalıdır. Bunun acemiliği tecrübesizliği yok , tecrübesiz olunca sorumluluk alınmıyormu bir iş kazası geçirince sorumlu tutulmayacakmı özel sektörün kelime oyunarı bunlar
  8. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK AYLIK GELİRİM 5000 TL ÜZERİDİR.
  9. Oktay ÖZTEKİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özge Plastik
    Dostum,sana hayatta başarılar dilerim..Senin bu isteklerin sanayi devriminde geçerliydi.Yanındaki işçiye maaşini ben veriyorum diye söze başlamanı değil alın terine hürmet etmeni tavsiye ederim.Yorumunu birilerine kızgınlığından dolayı yazdığını düşünüyorum.Başarı senden daha iyilerle çalışırsan gelir.Önünde el pençe duranlarla değil.Yorumuna saygım var.
  10. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Özgür bey,şu anda çoğu firma sahibi çalışanıma kaliteli İSG hizmeti alayım, çoğu OSGB de kaliteli hizmet vereyim derdinde değil.İşveren yasal prosedürü uygulanmış göstereyim ,OSGB'de sürümden kazanayım mantığı var.Çalışma Bakanlığı kanuna sahip çıkmadıkça,denetlemelerini yapmadıkça da bu işin geleceği meçhul görünüyor.
  11. Oktay ÖZTEKİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özge Plastik
    2015 seçimlerinden önce denetleme işi biraz görünüyor
  12. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    brüt mü net mi?
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Birbirimize sataştığımız sürece rahatsız edici olarak işaretlenmemiz kaçınılmaz, lütfen sataşma amaçlı yazılar yazmayalım.. Yazılanları ben sildim. Lütfen uzatmayalım beyefendiler, teşekkürler...
  14. ozgurtirink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1735
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    Ankara da tam zamanlı OSGB'de A Sınıfı uzman maaşı 1.500 tl'ye kadar düşmüş arkadaşlar.
    OSGB'yi arayarak aylık 1500 liraya tam zamanlı belgeyi vermeyi teklif etmişler.
    Hey allahım kimlerin eline kaldı bu iş.!!!
  15. abdurahman köktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ucuz emege alisan sermaye her turlu oynar.İSG uzmanlari teslim olmuslar malesef.Bu yuzden halen issizim.Direniyorum halen...
  16. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar işkura başvurmanızı faydalı buluyorum.
  17. özgürkale İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "arkadaşlar devlet dairelerinde isgb, osgb çalışmalarıyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi..."

huskant bey kamu kurumlarında sadece TSM'ler bu işin farkında onlarda osgb yetkisi alıp para kazandıklarından, diğer hiç bir kurum ve kurumların bakanlıktaki amirleri bu işin farkında değil dillerrinde 2016 ya ertelenmedimi diye bi türkü tutturmuş gidiyorlar, bu işin risk analizi, isg kurulları, çalışan temsilcisi atama, çalışanlara isg eğitimi konularını göz ardı ediyorlar hatta umurlarında değil...
  18. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Özgür bey bu durumun birkaç açıklaması olabilir:
    1.Birileri dalga geçiyordur.
    2.OSGB yem atıyordur Uzman maaşını düşürüp gelirini arttırmak için.,
    3.Gerçekten bu teklif uzman tarafından verilmişse-ki en vahim ihtimal bu ,A sınıfı uzman muhterem meslektaşımızın mevcut bir işi vardır, belgeyi kiralayayım, gelirim artsın bu işi fiilen yapmasam da olur hatasına düşmüştür.(Kağıt üzerinde yaptığı ve kanunen sorumlu olduğu bir işyerinde olacak ölümlü/yaralanmalı iş kazasında aldığı 1500 lirayı avukat masraflarını karşılamak ve hapishane yolluğu almak üzere şimdiden biriktirmesini tavsiye ederim.)
  19. sevinç altın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar forum başlatamadığım için mecburen burda açtım konuyu: Mayıstaki a sınıfı sınav için mevzuat hariç nasıl bir kaynaktan çalışabilirim .çok geciktim çalışmak için lütfen yardımmmmm...
  20. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Osgb lerin düşük fiyat politikasını kınamak istiyorum ama malum serbest ekonomi şartları nedeniyle çok ta birşey diyemiyorum. Netice olarak osgb lerin fiyat çitasını yükseltmenin 2 yolu var. Birincisi bir oda kurulur ve oda fiyat sabitlemesi yapar ve osgbleri buna uymaya davet eder. 2. si ise iş güvenliği uzmanları arkadaşlarım osgblerin verdiği komik rakamları kabul etmez ve serbest olarak çalışır. En azından bir osgb de 3 ay kadar çalışıp dökümantasyon kısmında biraz tecrübe kazanıp serbest olarak devam edebilirler. Uzman bulamayan osgbler mecburen fiyat sıkalasını yukarı çekerler. Bireysel çalışacak arkadaşların osgblerde çalışacaklardan 2 kat daha konulara hakim olması gerekir. Netice itibari ile destek alabileceğiniz tecrübeli uzmanlar yanınızda olmayacak. Bence korkmadan serbest olarak piyasaya girin. Hakettiğiniz fiyatı söyleyin ve kimseye eyvallahınız olmasın.