1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı adayları maaşları-anket

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları ne kadar maaş alıyorsunuz ?

1. 1500-1750 arası

18,7%
  2. 1750-2000 arası

17,7%
  3. 2000-2500 arası

50,9%
  4. B- SINIFI 2500-5000

7,4%
  5. A-SINIFI 5000-10000

2,7%
  6. 1500 TL. ALTI

2,7%
  1. AHMET AKIN ALBAYRAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82323
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sistem Reklamcılık A.Ş.
    gerçekten tebrik ederim sizi özellikle ilkokuldan beri bu parayı istemek için ter döktük ve heğimizin çok kıymetli olduğu konusunda sizinle sonuna kadar hem fikirim bizler aslen mühendis, mimarız ayrıca iş güvenliği konusunda eğitim almış uzman kişileriz paradan ziyade yaptığımız işe, aldığımız eğitime ve döktüğümüz terlere saygı gösterilmelidir. Malesef bizlerin gösteridiği emeği kesinlikle göstermeyen ama çok lüks yaşayan insanlar varsa ben emeğimizin karşılığını ve mesleğimize saygıyı hakettiğimizi düşünüyorum.
  2. AHMET AKIN ALBAYRAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82323
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sistem Reklamcılık A.Ş.
    Bence biz uzmanların yapması gerekenlerden biride topluma, yakın çevremize iş güvenliğinin önemini aşılamak ben açıkçası böyle yapıyorum. Çünkü uzmanlığımızı sadece ticari bir olgu olarak görenler çok fazla sayıda. Buradan yola çıkarak uzmanlığımızın ve yaptıklarımızın karşılığı olan teklifler sunulacak daha önemlisi yaptığımız işe işverenler tarafından saygı duyulacak bu yapılanın ticari bir olgu değil bir gereklilik olduğu anlaşılacaktır. Malesef yıllarca ülkemizde birçok konuda olduğu gibi iş güvenliği konusunda kötü koşullarda işçiler çalıştırılmıştır. Ben öncelikle biz uzmanların ilk olarak bu işin paradan ziyade insanlarımızın güvenli ve sağlıklı koşullarda çalışması hususunda önemli olduğumuzu bu önemliliği bizlerin kabul edip buna göre davrandığımızda bir zaman sonra mutlaka zaten emeğimizin karşılığını alacağını düşünüyorum. Kendim bizzat 5-6 adet osgb ile görüştüm ve teklif edilen 1750 tl civarında maaşı kendim, siz meslektaşlarım ve bu işe gönül verdiğim işçi dostlarım adına reddederek bana bu teklifi verenlere bir mesaj verdim kendimce tüm meslektaşlarımında bu şekilde davranış göstereceğini umuyorum bu dirayetle forumda olan bir çok soruna çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum.
  3. AHMET AKIN ALBAYRAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82323
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sistem Reklamcılık A.Ş.
    Ben bu konuyu açtığınız için yazdığınız üzerinden uzmanlık konusunda bir tecrübe vurgusu vurulmaması gerektiğini düşünüyorum sonuçta bizim unvanımız UZMAN yani bu konuda bir eğitim aldık ve bence nerde ne yapacağımızıda çok iyi biliyoruz. Tecrübeli veye tecrübesizlik konusunda bu şekilde katılmıyorum. Çünkü tecrübesiz bir UZMAN olacağını düşünmüyorum. Sadece uzmanlığı konusunda kendini geliştirmemiş diyebiliriz sanki .
  4. Alp Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87338
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Piyasayı asıl düşüren kişisel çalışanlar oluyor ama Osgb lerin iş alabilmek için birbirleriyle rekabetteyken sürekli fiyat kırmalarıda etkili tabi. Yani fiyatları aşağıya çekenler bizzat iş güvenliği sektöründe çalışanlar ki bu ne kadar acı bir durum. Bir Osgb de çalışıyorum iş güvenliği hizmetini 2011'den beri veren bir firma (yani son zamanlarda mantar gibi bu sektörden ekmek yenir diye açılanlardan değil) iken şu son 4 ayda sektöre yeni giren ve komik rakamlara şirket bağlayan osgb ler yüzünden çok firma kaybettik.
    Madem onlar düşük fiyat verebiliyor sizde verin o zaman diye düşünen beyinlerde yok değil tabii. Onların düşük fiyat vermesi gayet normal çünkü anlaşma yapıyorlar 4 işlemi 1 haftada halledip sonrasında gitmiyorlar. Özellikle iş yeri hekimleri sadece a&t raporunu verip birdaha gitmiyor sadece kağıt üzerinde var gösteriyorlar. E durum bu olunca tabii verdikleri rakamda çok daha düşük oluyor.
    Ama hem uzman hem işyeri hekimi tam saat gidince okadar uyguna veremezsin teklif bunun vergisi var, mazotu var, gideri var, sgk sı var, uzmanı var doktoru var, kırtasiyesi var, ofisi var.
    Bu işin Türkiye'de doğru düzgün yapılması isteniyorsa devlet bir şekilde sadece kağıt ve katip üzerinden gösterilip ucuza kapatılan ama 4 işlem dışında hiç çalışmayan kişiselleri ve osgb leri tespit edip yetkilerini almalı.
  5. Ağustosta sınav var mı? Başvuru tarihleri nezaman biliyormusunuz?
  6. turhank İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB LERDEN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE
    C-3000TL
    B-4000 TL
    A-5000 TL EN AZ TAM ZAMANLI MAAŞ ALIYOR.
    LÜTFEN MESLEĞE SAYGI GÖSTERİN EN AŞAĞI YUKARIDAKİ AZ BİLE SAYILAN RAKAM ALTINDA ÇALIŞMAYIN. MESLEĞİ AYAKLAR ALTINA ALMAYIN. BEN YARI ZAMANLI OLARAK SAATİ 50-60 TL DAN AŞAĞI ÇALIŞMIYORUM. BEDAVAYA RİSK ALINMAZ.
    DR U SORMAYIN 10.000 TL YE İŞYERİ HEKİMİ BULAMAYAN VAR. AMA KISA VADELİ RİSK ALAN İGU DIR. HEKİMLER İSE UZUN VADELİ RİSK ALDIKLARININ FARKINDA DEĞİL SANIRIM. SAHAYA İNMEZ ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞINI GÖRMEZ TEDBİRLER ALDIRMA , MESLEK HASTALIĞI ÇIKARSA SORUMLUSU İŞ YERİ HEKİMİDİR. KAÇ DR SAHADA KONTROL YAPIYOR ACEP.
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞINA GİRMEYİ DÜŞÜNENLERE TAVSİYEM. HİÇ GİRMEYİN . HEM RİSKLİ İŞ HEMDE ÜCRETLER ÇOOOOOK DÜŞÜK BU İŞ AYAĞA DÜŞTÜ. KİM KALDIRACAK BAKALIM. PİYASADA HEKİM BULUNMADIĞI İÇİN ÜCRETLERİ YÜKSEK AMA İŞ GÜV UZMANI SAYISI 100 BİN CİVARINDA PASTADAN PAY KAP BAKALIM.
  7. turhank İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SN ADNAN AĞIR'IN 23 HAZ 2014 YAZISINDAN ALINTILARDIR: (Gerçekleri yazarak bizi aydınlattığınız için teşekkürler hocam)
    İşte şimdiki torba yasaya konan maddelerin özeti şudur:

1-İşyeri az tehlikeli ve 10’dan az çalışanı varsa iş güvenliği uzmanı görevlendirme zorunluluğu kalkıyor.

2-İşverenlere Bakanlığın belirleyeceği esaslar doğrultusunda muhtemelen esnaf odaları eğitim verecekler.
    Bu tasarı geçerse ki kesin geçecek. 926.000 işyeri iş güvenliği uzmanı çalıştırmayacak. Yani C sınıfı iş güvenliği uzmanlarına bundan böyle ihtiyaç kalmayacak.
    . İş güvenliği uzmanları da örgütlü ve güçlü olsaydı son beş yılda aleyhlerine bu kadar düzenleme yapılamazdı.

Suçu başkalarında aramak yerine biraz da kendimize baksak nasıl olur?
    ---ŞİMDİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI (C) OLMAK VE İŞSİZ KALMAK İSTİYOR MUSUNuz ?