1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

iş güvenliği uzmanı adayları maaşları

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda belirli bi standart yok lakin ben tek ağızlı olmak adına böylesi forumlarda bu konuların paylaşılması gerektiği düşüncesindeyim.. ne kadar maaş ile işe başlamalı?
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    tehlike sınıfı ve çalışan işçi sayısına göre değişir.(ayrıca kısmi süreli çalışanlar yol masraflarınıda ilave etmeliler )
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Piyasa iyice sefil hale geldi arkadaşlar. Şurası açık ki normal mühendis olarak çalışmak genel olarak açık ara daha iyi durumda. Yalnız İSG kültürü gelişmiş kurumsal firmaların daha büyük zararları ödemek uğruna bilgisiyle öne çıkan uzmanlara daha fazla ücret ödeyebileceği kanaatindeyim.
  4. ramazandemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Mart 2013 ---
    3000 yada 3500 arası diye düşünüyorum... işine geliyorsa o kadar sorumluluk alıcaksın üzerine, asgari ücretle calısacak halim yok...:)
  5. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Düşük ücret verenler bir şekilde piyasadan ayıklanmalıdır. Buda oda kurulmasıyla mümkün. Çırpınış bu yüzden. Odaların belgeleri dondurma veya iptal ettirme gibi yetkileride olacaktır. Bu bakımdan yaptırımı büyüktür. "Bu işin hakkını vermeyenin belgesini elinden alacağım" Diyen bu oda olmalıdır. Bu yüzden Isararla anlatmak istediğimiz budur. Zira burda öğrenin bir kaç yıllık bir sektör olur çıkar.
  6. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Özkan Bey, ODA çalışmaları bu meslek içi oldukça önemli size çok hak veriyorum. En kısa zaman da umarım durumu hep beraber çözeriz. herkes elinden geleni yaparsa hem bizim için hem bizden sonra gelenler için iyi bir miras olacaktır. aynı zaman da bir ODA'mız olursa yurtdışı faaliyetlerimiz kongre katılımlarımız da olup. yurt dışında (daha gelişmiş ülkelerde) feyz alabilir orada edindiğimiz bilgiyi buraya da aktarabiliriz. kısacası ODA çalışmaların da herkes elinden geleni yapmalı.
  7. m_gezer21 İSGforum Üyesi

2000-3000 arası çalışmak isteyen 05423746033 Mehmet gezer arasınlar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Mart 2013 ---
    c sınıfı 2000-3000 arası çalışmak isteyen 05423746033 Mehmet gezer arasınlar
  8. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 de var biliyorsunuz .Devlet çalıştıracağı mühendislerine bu iş için yalnızca 1000 tl gibi bir ücret verecek.o_O
  9. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    nasıl yani?extra 1000 tl mi
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

Dikkatlice 6331 i incelersek bu 1000 tl lik tazminat yalnızca iş güvenliği uzmanlığı işini teknik çalışanlar ek görev olarak yaparlarsa alabilecekler. Zannımca devlet iş güvenliği kadrosu çıkaracak ve "ek iş yapmıyorsun ek tazminat da yok" diyecektir. Zaten 2014 ten önce ödeme yapılması da kanunun ilgili maddesinde önlenmiştir. Ben mesela 1,5 yıldır sevabına devlette bu işi gayriresmi olarak yapıyorum. 31 Ocak yönetmelik değişikliğiyle resmi oalrak yapacağım ama ödeme 2014 Haziran'dan önce yapılamayacak. 2014 yılında iş Güvenliği Uzmanı kadrosu oluşursa, ek görev olamyacağı için devlet yine ek tazminat vermeyecektir. Ama uzman maaşını mühendisten yüksek tutma ihtimalleri de fazla. Yine de bunun 1000 tl kadar olacağını sanmıyorum.
  11. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Düşüncelerinize katılıyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Mart 2013 ---
    devletteki iş güvenliği görevini yapma konusunda gayri resmi konumunuz nasıl ?
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    JİTEM gibi diyelim:) Benim kadrom Test Mühendisi, kurumum beni eğitime yollayınca ben de bunun karşılığını verme adına İş Güvenliği ile ilgili işlere baktım. Devlet olduğu için işler çok ağır yürüyor. Yeni uzman temin etmeyle ilgili bir sürü idari mali prosedür var.
  13. Gülay BAŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki biz mühendislere devlette İGU yapmayı önerir misiniz? Açıkcası ben kendi branşımdan atama çok az olduğundan şimdiye kadar KPSS ye girmedim ve İGU olduktan sonra belki devlete kadro açarlar diye bu yıl sınava girmek istiyorum. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Öneririm de, iş güveliği uzmanı kadrosu belki bazı kurumlarda olabilir.Ama mühendis yada tekniker oalrak da girebilirsiniz devlete, şartları genel oalrak özel sektörden daha iyi artık..
  15. m_gezer21 İSGforum Üyesi

izmir Aliağa kalacak yer 3 öğün yemek 2 vardiyalı hse ekip 2100 tl maaş isteyenler 05423746033 arasınlar
  16. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Bende genel olarak piyasa şartlarından edindiğim bilgiye göre net en düşük 2500 altına iş güv uzmanlığı yapılmaz diyorum piyasada osgbler 1500-2000 arası veriyor firmalar 2000den açıyor kapıyı.Meslektaşlarım biraz sabretmeli çokda öldürmemeli fiyatı hem mühendis hem de igu olanlar kesinlikle 3000 desinler bence odanın belirlediği ücret zaten 2700 tl ...
  17. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  18. Tahir Delen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çevrelog Çevre Danışmanlık İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri
    çevre mühendislerinin odası var halini anlatmama gerek var mı bilmiyorum? bir mesleği değerli kılan da değersizleştiren de o mesleğin sahipleridir. Bence problem iş ahlakından bihaber kendinin ve mesleğinin kıymetini bilmeyen insanların varlığı oda olsa da bu insanlarla olacak odadan fayda gelmez kanatimce.
  19. messias İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DUYUM OSGB
    oda kurulmasının da bu işin çözümü olduğunu sanmıyorum arkadaşlar. zira bir çok oda var ve değişik konularda belirledikleri taban fiyatlara kaç kişi uyuyor diye soruyorsanız, çok basit bir örnek vereyim bu gün bir lpg sorumlu müdürün 5 günlük ücreti asgari ücret olarak görünmekte ancak gidin bakın bu işi 50 tl ye yapan bile bulabilirsiniz. kısacası odalarda sorunu çözemez.

en temizi her firmanın uzman çalıştırma saati kadar ücreti bakanlığa yatırması ve ilgili uzmanında parasını bakanlık kanalıyla alması yönünde başkada çare göremiorum.
  20. Arif Baştürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işten çıkarılırmıyım maaşımı alamazmıyım diye korkmadan hareket etmek için kesinlikle bi çözüm olacaktır.

ayrıca odayla dernekle kesin çözüm olacağını sanmıyorum. mutlaka açgözlü ve torpilli insanlar olacaktır. herzaman heryerde olduğu gibi.

bazı şeylerin düzelmesi için kurumların değil içinde çalışanların düzelmesi lazım.
    Allah sonumuzu hayır etsin..