1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

iş güvenliği uzmanı adayları maaşları

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. messias İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DUYUM OSGB
    benim önerdiğim çözümün belkide en güzel yanı şikayet mekanizmasını uygulanabilir hale getirmesi zaten
  2. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar
    C uzmanı için, min 250 kisinin çalıştığı bir lojistik firmasında ortalama ne kadar ücret verilmedir.
    teşekkürler
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fiyat teklifi gibi oldu..kişi sayısı ve tehlike grubu gittisi geldisi gönlünden ne geçiyorsa kendin belirle..
  4. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :)
    şöyleki ins. 18 mayısta sınavı gecersem böyle bir alanda çalışmayı düşünüyorum..
    alınan riske karşı çok düşük maaşla çalışmayı istemiyorum ve bu nedenle bir öngörüye sahip olmak için fikir almak istedim.
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

tehlike sınıfını ve kaç saat çalışacağını hesapla ona göre bir fiyat belirlenir
  6. atlantis1986 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar;

Yakın zamanda uzman piyasasının komik rakamlara ineceği doğrudur. Fakat bunu engellemek ne osgb lerin nede işverenlerin elindedir. Bunu engellemek bizlere bağlıdır. Yeni kanunun, işverenler üzerindeki yükümlülüğü azaltmak için işverenler ve devletin karşılıklı olarak anlaşarak çıkarıldığı açıktır. Bu oyuna gelmeyelim. Her uzmanlık sözleşmesi yaptığınız yerde artık ''İşveren Vekili'' siniz. Yani kanuna göre işverensiniz. Gelecek üç yılda uzmanların bir çoğunun işveren adına hapislere gireceğini ve o dönemdeki uzmanların yaklaşık %80 inin uzmalığı bırakacağını düşünüyorum.

Mevcut mesleğinizin piyasadaki ortalama fiyatının en üç katını kesinlikle çekinmeden talep edin. Taban fiyat istenirse benim düşüncem şöyledir;

İşveren sizi tam zamanlı çalıştırmak isterse bir çok yere bakma durumu ile karşılaştırılırsa riskiniz daha azdır. Fakat tam zamanlı çalışacağınız firmada sorumluluğunuzun bilincinde olmalı ve taviz vermemelisiniz.

Tam zamanlı iş yerlerinde firmanın mevcut durumuna göre;

Az tehlikeli : 3000-4000 TL
    Tehlikeli: 4000-6ooo TL
    Çok tehlikeli : 6000-8000 TL arasında değişmelidir. Bunlar taban fiyatlardır. Kendinizi çok geliştirip kurumsal bir az tehlikeli firmadan 6000 TL istemeniz yanlış olmaz.

Önümüzdeki iki yıl içerisnde piyasada iş güvenliği uzmanı sayısı çok çok artacak. Fakat içeri alınmalar( hapis ) ve tazminat cezaları sıklaşınca tekrar aranan meslek haline gelecektir. Osgb'ler sizin üzerinizden tonlarca para kazanıp sizi üç kuruşa çalıştırmak isteyeceklerdir. Bu forumlarda utanç verici rakamlar teklif edenlerin bir çoğu osgb sahibidir. Aldanmayın !!!

Osgb ler veya bir kaç firma ile çalışacaksanız. Yukarıdaki taban fiyatlara ek olarak sözleşme yaptığınız firma başı en az %20 komisyon isteyin. Osgbler nasıl kazanacak demeyin. Fiyatı düşüren zaten onlar. Ucuz iş gücü yaratarak işverenlere ucuz fiyat verip piyasayı katlediyorlar. OSGB-UZMAN veya HEKİM-İŞVEREN bu üçü arasında en fazla kar eden kimdir ? Tabiki işveren. Aylık net karı 100000 leri bulan işverenin karından kesinti olmaması için Devlet- Uzmanlar ve Hekimler- Osgb ler sanki iş birliği yapmışlar. Aldanmayın!!! İşverenin canı ne kadar tatlıysa bizimde okadar tatlı. Madem devlet ile anlaşıp sorumluluğun büyük bir kısmını bizim üzerimize yıkacaklar. Bedelini ödeyecekler. Trilyonlarından biraz taviz vermeleri onları sarsmaz...
  7. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    günaydın arkadaşlar;
    bu kadar risk altına gireceksek hakkını almalıyız diye düşünüyorum. bu nedenle yanlış karar vermemek adına uzman adayları olarak sizlerin deneyim ve tecrubelerinize ihtiyacımız var. tehlike sınıfı /kişi sayısı na göre maaş hesablama hakkında net bir şekilde bilgi alabilir miyim.
  8. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79933
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence oda falan çözüm değil. bizim odanın(GMO) meslek için taban fiyat ucreti 2700 olmasına rağmen sigortayı 2700 den yatıran görmedim daha. aldığın ücreti yatırıyorlar. alınan ucret zaten belli. eskiden sorumlu yöneticilik vardı sağolsun çoğu bayanların katkılarıyla 300 e kadar diploma kiralayanlar oldu. zaten kaldırdılar.

Ben adama diyorum bu katkı maddesini gıdada kullanamazsın. adam ne olacak çok ucuz diyor. öteki kaç para nasıl verecem diyor. Gider yapsam işten çıkaracak. ayrılıyorsun ya da mecbur sesini çıkartamıyorsun.

maaşı devletten almadıkça ücretler düzelmez, hiç değilse %70 devlet %30 işveren versin.

sen parayı işverenden aldığın sürece, düdüğü işveren çalar, sen tamam öyle olsun ne yapalım dersin anca. bu iş guvenliği olayı da bir halta yaramaz.
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    maaşı devlet vermeyecek devlet havuz olusturacak işverenler o havuza iş güvenliği uzmanları için para yatıracak her ay ve iş güvenliği uzmanları maaşlarını o havuzlara yatan paralardan alacaklar tam anlamıyla iş güvenliği ozaman sağlanmış olur benim fikrim