1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı / c'den b'ye / b'den a'ya geçiş

Konusu 'OSGB' forumundadır ve orhandemirel tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ferda Fidan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33024
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu osgb lerin çıkarttığı bir duyuru olabilir mi?
    Çünkü bakanlık içe görevlendirmelerin sayıldığını ve yapılacak sınavlara girebileceğimizi söylüyor.
  2. ersinisci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17832
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİLKENT İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜH.DAN.EĞİTİM HİZ.LTD.ŞTİ.
    OSGB mize acil işyeri hekimi alınacaktır.İlgilenen arkadaşlar aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirler.
    BİLKENT İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ A.Ş
    İletişim: 0555 303 21 95
    Mail: bilkentisg@gmail.com
  3. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Kesin bilgimi ben 170 aradım 10 dakka hatta beklettiler sonra girebilirsin yada giremezsin diye birşey diyemeyiz dediler, kurslara sordum henüz dönüş olmadı. Ayrıca duyuru OSGB duyurusu değil isg katip duyurusu.
  4. servetmertKS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    134541
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    VANOSGB
    tezsiz yüksek lisans için bildiğiniz yer var mı 3 arkadaş katılıcaz ama devam sorunu olmayan
  5. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    3 yıl osgbde içe görevli (c sınıfı) olup aralık 2016 b sınavı başvurusu kabul edilen var mı?
  6. mervecelik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Torku / Panagro
    Arkadaşlar merhaba, 2013 ün temmuz ayında osgbye başladım 8.5 ay tam zamanlı ve dışa görevlendirmeli olarak çalıştım daha sonra bir osgb kurulması için sorumlu yönetici olarak farklı bir osgbye girdim ve dolayısıyla ne içe görevlendirmem ne de dışa görevlendirmem var o dönemde.. Daha sonrasında içe görevlendirme yaptılar 3 ay sonrasında da firmalara atamam yapıldı. Benim durumum epey karışık 2014 ve 2015 yıllarında da yarı zamanlı olarak sadece aylık 8 gün yattı 1.5 yıl boyunca sorum şu aylık 8 gün yatması durumunda da ben 1 ay uzmanlık olarak mı sayılıyor yoksa 8 gün olarak mı kabul ediliyor. o dönemi 1.5 yıl olarak sayarlar mı yani ..?
  7. R.KARADAĞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merve hanım bahsettiğiniz 1.5 yıldaki toplam uzmanlık gününüz 8*36 ay=288 gündür. Yani buda 9,6 aya tekabül etmektedir. Bakanlık uzmanlık sözleşmelerinin yanında sgk prim ödemelerini istemektedir. Eğer aylık tam yatmamış ise geçirilen yıl sayısı önemli olmuyor maalesef.
  8. R.KARADAĞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Pardon 36 ay yanlışlıkla yazılmış olup 8*18 ay=144 gün olacak Ay olarakta 4,8 Ay uzmanlık yaptığınızı kabul ederler.
  9. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İçe görevlendirmeler kabul edilmiyor. Sadece dışa görevlendirmeler sayılacak.
  10. kenan aldemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23242
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fiili olarak uzmanlık yapıldığı sadece isg katiple mi belgeleniyor? geçmiş yıllara yöenlik sgk hizmet dökümünde ünvan kısmında 'iş güvenliği uzmanı' aynı vazifeyi görmez mi?
  11. mervecelik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Torku / Panagro
    Teşekkür ederim maalesef seneye Aralık ayına kalıyor o zaman benim sertifika :(
  12. Çağhan KAĞITCIOĞLU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56285
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Herkese merhaba,

15.04.2014 tarihinden itibaren Osgb'de çalışmaya başladım ve Osgb tarafından aynı tarihten itibaren bir şantiyeye tam zamanlı C sınıfı uzman olarak görevlendirildim fakat İsg katipde atamam yoktu. Sadece şirketler arası sözleşmelerde ve görevlendirme yazısında ismim geçmektedir.

Osgb yeni kurulan bir Osgb olduğu için henüz ruhsatı alınmamıştır. Bu sebepten dolayı İsg katipte içe görevlendirmem 24.06.2014 tarihinde başladı ve herhangi bir dışa görevlendirmem olmadı ta ki 27.06.2016 tarihine kadar. 27.06.2016 tarihinde başka firmalara dışa görevlenirmem yapıldı, çalıştığım şantiyeye değil.

Halihazırda aynı şantiyede tam zamanlı uzman olarak görevime devam etmekteyim.

Geçtiğimiz sene Alo 170 ' i aradığımda içe ya da dışa görevlendirme farketmeksizin İsg katip üzerinde Osgb ile sözleşmeniz olduğu sürece uzmanlığınız işliyor bilgisi almıştım. Önümüzdeki sene Aralık ayındaki sınava girebilceğimi düşünerek konuyla ilgili tekrar bir araştırma yaptığımda 13.06.2016 tarihinde sınavla ilgili yapılan açıklamalarda içe görevlendirmenin çalışma süresinden sayılmayacağını öğrenince resmen şok oldum. Bu açıklamalarda yer alan not 3 ibaresi beni biraz da olsa ümitlendirdi.

Not-3:(C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı unvanı belgesi ile çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde (A) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının yanında görevlendirilen kişiler, fiili çalışmalarını gösteren evraklara ek olarak üst belge sınıfına sahip kişinin sözleşmesi ile SGK prim dökümünü sunmakla yükümlüdür.

15.04.2014 tarihinden itibaren tüm eğitimler tarafımca verildi, tüm evraklarda ismim geçiyor, mailler vs. mevcut hatta 15.09.2015 tarihinde iş güvenliği müfettişlerince denetleme geçirdik ve bu denetleme tutanaklarında da tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığım belirtiliyor.

Not.3 'de ki evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayıp önümüzdeki sene sınav başvuru yapsam herhangi bir sürprizle karşılaşabilir miyim?
    Bu çalıştığım 2 seneyi geçkin süre boşa mı harcandı?
    Konuyla ilgili olarak nereye başvurmalıyım? Bu durumda olan başka bir arkadaş varsa yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

İrtibat için; 0555 271 19 70 telefonla da ulaşabilirsiniz.