1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı işyerinde olmadığında iş kazası meydana gelmesi durumunda ne yapılır?

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve Süleyman İstek tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  iş güvenliği uzmanı işyerinde olmadığında iş kazası meydana gelmesi durumunda nasıl bir prosedür uygulanır ve ya orda bulunan çalışan temsilcisinin sorumluluğu olur mu?
 2. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  iş yerinde olmanız gereken zamanda orada değilseniz sorumlusunuz aynı zamanda iş yerinde olmanız gereken zamanda oradaydınız süreniz bitti gittiniz yine sorumlusunuz...sonuç 7x24x30 sorumlusunuz....Çalışan temsilcisi sorumlu mu sorusuna gelince ben daha hiç savcının ensesine yapıştığı çalışan temsilcisi görmedim...
 3. Deniz K. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çalışan temsilcisi ayrıca iş yerinde sizin olmadığınız zamanda iş güvenliği kurallarının izlenmesi için iş güvenliği sorumlusu olarak atanmışsa onu bağlar, işin başındaki amiri bağlar, bölüm yöneticisini bağlar. mutlaka ve mutlaka kısmı zamanlı çalıştığınız işlerde firmanın büyüklüğüne göre iş güvenliği iş lerinin takibi için bir personel görevlendirmesini talep edin
 4. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Doğrusu bu aslında ama uygulamada öyle değil. Her durumda İSG uzmanı nı öperler. Çünkü ne bilirkişiler nede savcılar bu konuda hangi yolu izleyeceklerini bilmiyorlar. Kafalarına göre takılıyorlar. Buna benzer 50 tane iş kazası mahkeme sonucu verebilirim. Örnek şu yazımda mevcuttur.

  http://www.isgforum.net/threads/iş-güvenliği-uzmanlari-hapse-girmemeli.13022/#post-103289