1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı ile iş güvenliği teknikeri arasındaki fark....

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Halil İbrahim Pak tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bulunduğum bölgede büyük bi firma A yada B sınıfı iş güv.uzmanı ile İş Güvenliği Teknikeri arıyor.Ben C sınıfı uzmanım.A yada B olmadığım için ilkine başvuramam.Ama ikincisine yani teknikerliğe başvurmam doğru olurmu?İş Güvenliği uzmanı ile İş Güv.Teknikeri arasındaki fark nedir?Görevleri ne açıdan farklıdır?biri bunu bana açıklayabilirmi.Teşekkürler
  2. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği Teknikeri 2 yıllık İş sağlığı güvenliği bölümü bitirenler için verilen ünvandır. Daha sonra isg kursuna gidip eğitim sınav sonra kazanması halinde isg uzmanı ünvanı alıyor. Görevleri açısından bir fark yok. Aralarındaki tek fark isg teknikerinin 2 yıl akademik eğitim + 2 hafta isg kurs eğitimi alarak ve sınavı kazanarak isg sertifika alması, isg uzmanın ise 2 haftalık bir eğitime tabi olup sınavı kazanarak sertifika alması. İşverenler bu yönden değerlendiriyor olabilirler. (Bence) İyi çalışmalar.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Benim düşüncem (esi firmamda öyleydi) İSG Uzmanı daha çok amir pozisyonunda yani denetçi, İSG Teknikeri daha çok sahada aktif çalışan pozisyonda. Tabi ki bu firmanın prensiplerine göre değişebilir.
  4. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun bey'e katılıyorum tamamen firmanın ne düşündüğüne bağlı; tecrübeye, diplomaya, cv 'ye her duruma göre farklı açılardan bakılabilir.
  5. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

2 yıllık akdemik eğitimin ilk yılı zaman temel dersler. Tarih 1-2, türk dili 1-2 gibi. Eğer kendini geliştirmişse tekniker olmaktan çıkar. Sadece B sınıfına kadar yükselebilirler, mühendis kendini geliştirmemişse A sınıfı olmasının bile bir anlamanı olmaz. Tekniker daha çok saha da bulunduğu da, benim çalışma hayatımda gördüğüm bir şey.